Damga tampon baskı

masaya Birçok ofis çalışanları özel mürekkeple pulları ıslatmak için tasarlanmış bir damga ped vardır. o bir kerede görünmüyorsa bile, biz güvenle nedeniyle gözden saklı bu cihaz için, modern mühürler kalıp içinde, mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

kader

Ofis çalışanları ve pulları ile anlaşma firmalar, mühürler, numerators, sadece mürekkep tampon baskı gerekir. Bu "kağıt" işlerine titiz doğruluğunu sağlamak üniforma ve net baskılar sağlar.

Ayrıca, bu yastıkları dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Farklı malzeme rengini değiştirebilir boya önceden belirlenmiş bir miktarda içeren ve gözenekli yüzeyi. Bu mükemmel ustalar kullanmayı öğrenmişlerdir.

mühürlerin kullanılması damga ped olmadan mümkün değildir. Bu nedenle, birkaç bin kendi Buluşun zaman bu cihaz delovodstve sırayla sorumlu insanlar vazgeçilmez bir araçtır.

tür çeşitliliği

Bu zaten her üretici bu özellik iddiasız masaüstü geliştirmek için çalışan bir gelenek haline gelmiştir. Belki çoğu hala basitçe belgeler, parmaklar, giyim üzerine mühürler ve özensiz sol işaretleri ile damlayan mürekkep boya ile Sovyet yüzeyleri hatırlıyorum.

O zamandan bu yana çok değişti. Otomatik çırpıda kullanılan bir damga ped değiştirme, yoktu. Bu yakıt ikmali gerek yoktur ve kalitesine bağlı olarak, 000 000, 5 ile 10 baskı üretebilir. Ona aksine - El pullar için tasarlanmıştır yastık okuma. Ancak bu artık bir sünger, ve hatta özel bir sıvı ile emprenye edilir olduğunu göstermez özel gözenekli bir malzemedir.

Fon ayrıca tek renk ve çok renkli yastıklar vardır. Çok renkli yalnızca otomatik ölür geçerlidir. riski vardır çünkü yakıt ikmali olamaz karıştırma renklerin.

Fon ayrıca resmi kullanım ve el sanatları için boya ile yastık. İkincisi resmi delovodstve önünde geçersiz tonlarının zenginliği, farklıdır.

mühürler türleri

ıstampa tercih edilir bir şey, kullanılan mühürlerin türüne bağlıdır. En basit - bir el izi. o boya içine batırılmış ve iz deyimiyle hayatta her şey en az bir kez gördüm. Bu esas olarak geçici amaçlar için kullanılır ucuz seçenektir. Ve tüm bu baskı sakıncalı çünkü saklanmasını ve taşınmasını. Onların yüzeyi sürekli kuru ve baskılar belirsiz hale kurutulmuş boya ile tıkanmış derinleşen.

Otomatik ekipmanın Daha pratik kullanım. Bu özel düzenleme baskısı ile gizli damga. yüzeyinde bir iz bırakmak için, istenilen konumda cihazı koymak ve onun üzerine tıklamak yeterlidir. Sistemin kendisi doğru yönde baskı dağıtmak ve net bir izlenim verecektir.

Bu damga cihaz boya ile sürekli temas halindedir. O kurumaz ve tıkamaz.

kullanılan boya

Her zaman damgası yastıkları satın almak tam olarak bilmek gerekir. Onları doldurmak için kullanılan boya, önemli bir rol oynar.

En yaygın - bir damga su bazlı boya. Kağıt yüzeylerde kullanıldığında bir açık tam bir renk verir. suyun emilmesi ve oldukça hızlı bir şekilde buharlaştınldı yani bu durumda, malzeme, gözenekli olmalıdır. Tasarı mükemmel ofis kağıdı karşılamaktadır.

Alkol mürekkep durumlarda kullanıldığı sıvıları emici tamamen elverişsizdir damgalı yüzeyi. Bu bir metal, plastik, ahşap, cam. bırakıldıktan sonra baskı alkol birkaç saniye içinde buharlaşır. Bu aşınma ve damga işareti lekelenmeye karşı dirençli almasına izin verir.

boya uygulamak için Az olasılıkla, yağ bazlı. Onlar birçok kağıt yaprak geçmesi mümkün şişman parçayı vermek, çünkü ofislerde kullanım için tamamen uygun değildir. Ama bu mürekkep üretiminde vazgeçilmezdir. gözeneksiz bir yüzeye damgasını Sol anlamak oldukça zordur. Bazı uzmanlar imkansız olduğuna inanıyoruz.

İşletim Kuralları pedi damga

bu cihaz kolayca buharlaşan sıvılar emdirilir ilk şey akılda tutulması gereken. Bu nedenle, mürekkep tampon baskı kapatılmalıdır. Ayrıca kaynaklardan onu uzak tutmak için değer : ısı radyasyonunun radyatör, ısıtıcı, su ısıtıcısı ve direkt güneş ışığı. Aksi takdirde, sonunda kurur. En güncel modeller yakıt ikmali kontrendikedir. Bu yastık itibaren özelliklerini kaybeder ve gösterimlerle birlikte lekelerini terk başlar.

yastık doldurulmuş olabilir, bu amaçlar yastık olarak aynı renkteki sadece tavsiye edilen damgalama mürekkebi kullanmak için. Boya ve yastık tek üretici olacaksa ideal bir seçenek olurdu. Böyle bir durumda, çatışma ve tonları malzemeyi önlemek kolaydır.

Hava yastığı yabancı boyalar ya da toz ya da su gibi başka çöp bulaşmamış emin olun. Tüm kuralları takip, o zaman cihaz çok daha uzun 10,000 baskılar daha hizmet edecek.

renk zenginliği

Düzenleyici belgeler mühür ve damgası tip bir veya başka bir renge uygun olmalıdır nitelemek için kullanılır. Bu nedenle, belgedeki kimse kendi takdirine bağlı olarak boya kullanmaz.

En yaygın renkleri - mavi ve siyah. Mavi baskılar en tur resmi mühürler bıraktı. Siyah kare kalıplar, pay ve dater köşelerindeki daha yaygındır.

Yasaklayıcı Mühürler genellikle kırmızı sıçrama. Ayrıca örneğin, "Kızılhaç" gibi bazı sivil toplum sağlığı kuruluşları, tarafından kullanılmaktadır.

Ama izin pullar yeşil yapmak kabul etti. Bu bazı sembolizm vardır: yeşil her zaman ihtiyacı olanlara yol açar.

Belirli kuruluşlar ve çeşitli renklerin öngörülen kullanım baskıları arasında bölünmeler için. siyah ve kırmızı, mavi ve vardır kırmızı, kırmızı, mavi ve yeşil. Bu amaçla, önceden üretici sektörlere ayrılmıştır özel damga ped, renklerin karışmasını önlemek için.

dikiş amacıyla

En son olarak, albüm seçildi dikiş bir tür vardı. Onun amacı - imalat tebrik kartları, takvimler, albümler ve dizüstü bilgisayarlar. Maksimum dekoratif etkiyi elde etmek için malzeme ve çeşitli teknikler kullanır.

needlewomen arasında yaygın scrapbooking damga yastıkları aldı. Onlar ofisten farklı bir renk zenginliği değil, aynı zamanda tasarım özelliklerinden bazıları ibaret değildir.

Öncelikle, bu ped gölgelendirme yüzeyleri yapmaktadır. Bu nedenle, süngersi kemik hafif kutunun kenarında çıkıntı yapar. Kutunun kendisi genellikle ellerinde tutmak zorunda çünkü Ayrıca, üreticiler ergonomik ambalaj bakım almış. Bu sanatını yapanlar, bu olası bir kez feragat olduğunu.

Nereden alınır?

İyi damga ped sadece satılan edilmelidir özel bir mağazada. Cihazın pazarlarda ucuz olması değil, onun ömrü perakende mağazalarda belirtilmiş olan en az yarısı olması olabilir.

minderleri scrapbooking için esas Oyaların bölümlerinde satılmaktadır. Son yıllarda rağmen hatta bazı kırtasiye craftswomen yeni renkler pulları ile koleksiyonlarını katkıda bulunma imkanı sunmayan aykırıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.