ÇirkinlikBahçıvanlık

Kolumnar elma ağaçları: budama ve bakım, fotoğraf

Bahçeniz için elma çeşitlerinin Seçimi - çok sorumludur. kesmeler ilk hasattan önce birkaç yıldır var iyi bak. Bu nedenle, seçilen çeşitli büyük hayal kırıklığı bekliyor sonucunda ihtiyaçlarınızı karşılamak değilse. yetiştiricisi sadece piyasayı izlemek ve denetlenmiş çiftliklerde bitkiler elde etmek gerekiyor bu kadar Tarım teknolojisi sürekli yeni elma ağaçları doğurmak. son nokta çok önemlidir.

Kolumnar elma ağaçları yerli bahçecilik hızla yayıldı. Hayal yaz ikamet sadece meyve yüz yaklaşık beş quintals almak için bir fırsat çarptı. Buna ek olarak, inkar edilemez bir avantajı, kolon şekli, kısa ve kompakt. Bugün böyle iniş daha fazla sahip düşünebilirsiniz.

yoğun büyüme

Bu kolon ile karakterize edilen bir artı ve eksi, hem de elma ağaçları. Budama ve onları aynı olmalıdır bakmakta. Yoğun büyüme ve acil erken görünüm Bu tür. Genellikle bahar aylarında ekilen fidanlar, yaz şimdiden çiçeklenmeye başlıyor olur. o yeni yerine alışmasını ve bir kök sistemi oluşturmak için zaman olmamıştır, çünkü bu durum, bitkinin kendisi için streslidir.

Bu nedenle, bitki kaybetmemek için ve tomurcukları koparmaya değil sırayla, dikkatli özellikle toprakta, onun için zemin hazırlamak gerekir. Sadece normal büyüyüp sütunlu elma ağaçları gelişebilir doğru beslenmeyi yapma durumunda. İlk bakışta karmaşıklık budama ve onlara bakan değil, ama bazı tuzaklar vardır. Bunu daha ayrıntılı bu bahsedelim.

başlıca türleri

1964 yılında ilk sütun elma ağaçlarının elde edildi. Bu yeni tip Budama ve sevecen sonra henüz hakim, ama yıldan yıla kuralları birlikte yeni çeşitlerin ortaya çıkması ile, iyileştirildi. Bugüne kadar "sütunlarında" iki tip geliştirdi. Her biri ancak daha sonra bu konuda, bir başka bölümü de bulunuyor.

İlk türü - aslında sütunlu çeşitleri olduğunu. Onları bodur anaçlar üzerine aşılı. İkinci - geleneksel bir modern elma ağaçları, yüksek verimlilik ve meyve kalitesi ile karakterize ve ana kökleri superkarlikovye ve sütun türünün de üzerine yerleştirilir.

Bunlar hayatın 2-3 yıldır çiçek açar ve bazı numuneler kreş beri, aynı yaş vardır. Yani elma Eğer uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız. Ancak, bu bahçe ömrü 5 ila 10 yıl arasında her ağaç mutlu bahçıvan, çok kısadır. Belirli şartlara uyması gerekmektedir büyüyen zaman aksi takdirde olağan elma boy gösterecek sitenizde var ve geri sütuna o değiştirmez.

bitki seçimi

cüce, yarı cüce ve güçlü çeşitleri vardır aslında yanı sıra, bunlar, sırayla, aynı zamanda tür ayrılır. Yaz çeşitleri erken çiçeklenen meyve Ağustos ayında kaldırılabilir farklıdır. En popüler Medoc ve Başkan bulunmaktadır. Ağaçlar küçük bahçesinde yetiştirmek için çok kompakt ve uygundur.

Sonbahar çeşitleri en popülerdir. Onlar Eylül-Ekim aylarında olgunlaşır meyveler, onlar büyük tatlı ve iyi tolere donlarından vardır. Bu Vasyugan Jean ve Titania.

Son olarak, en son kış çeşitleri - Arbat, Bolero, Döviz. Çok verimli, hatta kırılabilir gövde desteği olmadan. Elmalar kış sezonu boyunca iyi tutun.

iniş Özellikleri

Nitekim, tüm ev sütunlu elma ağaçları getirmek andan başlar. Budama ve bakım ilk günden itibaren doğru yapılmalıdır. Gömülü bir greft varsa dikim sırasında, aşı kalemi kökleri sahibi olacak. kök boğazı çünkü hiçbir klon anaçlarının, bu özellikle dikkat edin. Bu durumda, sonuç beklenen - o bir dinç olmayan aşılı elma ağacı.

Sütunlu çeşitleri boyutu küçük ve son derece üretken olduğunu. kökleri üretilen büyüme hormonu, eksikliği superkarlikovosti yol açar. Ancak, bu husus bir dezavantajı vardır.

Bu özel çiçek tomurcukları sayesinde ana gövde dahil çok sayıda koyulur. Yan dallar sütun güçlü bir merkezi iletken olduğu yeterlidir, gerekli değildir. Sonuç sütunlu tarafından zevk ana avantajdır elma ağaçları. Dikim ve bakım (aşağıda bahçe fotoğraf) büyük ölçüde kolaylaştırdı. ağaçlar arasındaki mesafe, 0.5 metre ile azaltılır. Böyle bir yoğunluğa göre verimlilik artar.

kolaylaştırmak

Kaliteli bir gübre sütunlu elma ağaçları büyümek değil olmadan, çünkü bu çok önemlidir. Dikim ve bakım (fotoğraf gerçek rüya bahçıvan gösterir, bir ağaç Döşeme meyve ile asılı) belirli gereksinimleri karşılaması gerekir. Bitki gelişimi için gerekli olduğunu tüm sağlayacaktır sadece iyi bir hasat elde edersiniz.

Dikim deliği önceden hazırlanmalıdır. 90 * 90 cm uygun boyutu, ama kabul edilebilir ve 50 * 50. Ancak, kökleri serbestçe yerleştirildi önemlidir. Gübre yapmak gereklidir. Bu süperfosfat (100 g) ve potasyum (50 g) eklenmiştir. toprakları ile iyice karıştırın emin ve daha sonra mühürlü olun. Bir sonraki adım olan elma ağaçlarının dikimi. Şimdi bolca su gerekiyor. Eğer organik madde bir delik yaparsanız, toprağın kök tabakasına ayırmak gerekir.

Biz normal gelişimi için gerekli koşulları sağlamak

Eğer bir sütunlu elma ağaçları büyümeye izin veren diğer önemli nokta. Baharda Bakım yüksek kaliteli beslenmesidir. Sıvı gübre fide 3-4 kez su önemlidir. Konsantrasyon 1:10 arasındadır. Uygun fermente tavuk gübresi, ancak, yaklaşık 1:30 daha seyreltilerek sahiptir.

Bir dahaki sefere - Bu yaz aylarında fide tepesi bir türüdür. tuhaf sütunlu elma büyümesini uzun süren gerçeği. Terminal tomurcuk olgunlaşma sürecini hızlandırmak için gerekli olan üçte iki ilk dört yapraklardan plaka kaldırmak. Bu Ağustos ayının başında yapılır.

Başka ne sütunlu elma ağaçları büyümek istediğini bilmemiz gerekir. Dikim ve bakım (dereceli bugün daha umut verici görünmektedir) istenen etkiyi getirecek yalnızca tepe tomurcuğu hayatta kalması. Bu zayıf bir noktadır. Bu dondurulması eğilimli. Onun ölümü durumunda daha şiddetle dikey çekimleri büyüyen oluşturulan. Onlar bırakın ve bitki iki sütun oluşturmak üzere izin verebilir.

budama

Bugün, bahçıvan sütunlu elma ağaçları doğurmak için nasıl bir genel talimat sunmak istiyoruz. Dikim ve bakım, budama ve en iyi çeşitleri yetiştirilmesi - bu önemli bilgilerin tamamını, sonuç olarak rüya bahçesi şekillendirmeye yardımcı olacaktır. Biz zaten baharın çalışmaları hakkında biraz konuştuk ve şimdi daha ileri gidip. Bu eşsiz ekimi ana sırrı meyve ağaçları büyük Kalan kısmını büyür, daha biz kesilmiş olmasıdır. Yani iniş gereklidir acıyorum ama silinebilir zaman ve ne bilmek önemlidir yoktur.

2/3 üzerinde şube Kırpma ve dört tomurcukları bırakarak 3-4 güçlü kaçış alacak. Eğer bitki "pişmanlık" ve şube ½ kaldırmaya karar Bu durumda, sonuç 5 otrastet çekimleri ortalamasıdır. tepe tomurcuğundan kaldırmak için yalnızca Buna göre, daha sonra bir düzine zayıf dallar büyür.

Cottager bilmesi gereken bazı özellikler vardır. bagaja en yakın şube, daha reddedildi çekimleri ile karşılaştırıldığında, büyür. Bu nedenle, merkez iletken o dallanan elde etmek için gerekli değildir, kesilecek değildir. 10-15 cm uygun bakım yıllık artış ile.

sezon boyunca

kolon elma ağaçlarının yay ilk kez kesilir. Dikim ve bakım, bu üretken çeşitlerinin çoğalması biraz farklı güçlü ve değerlendirilmelidir. Hatta sap akış önce yan dal iki tomurcukları için kısaltılmıştır. Bunlardan dolayı ağaç ılık sezon iki güçlü kaçış olur. ikinci yıl ayrıldı ve dikey yine iki tomurcukları kısaltılır, yataya yakın bir de. Yerde meyve olacak ve ikinci iki iyi kaçış verecektir. Ertesi yıl, elma, kesme ve kalan iki verdi dal, geçen yıl olduğu gibi, aynı şeyi.

Bazen yüksek ağaç büyüme etkinliği çiçek tomurcukları bagaja koydu gerçeğine götürür, yan filiz vurur. Bu durumda, ağaç bulaşık yıkama fırçası gibi Vedalar'ın ilginç bir yönü, olur. Hasat olgunlaşır zaman, meyve gövde asılı. Bu arada, bütün bahçıvanlar ne kadar rahat sütunlu elma ağaçları söylüyorlar. Yaz sezonu boyunca ağaç takip etmek zaman yoktu görürsem Bakım ve budama, uygun şekilde, sonbaharda yapılır.

En üst pansuman

ki sitesi sütunlu elma ağaçlarının üzerinde büyümek kolay değil. Dikim ve bakım, budama, her şey, aksi takdirde sonuçları görmezsiniz, zamanında yapılmalıdır. Bu yoğun teknoloji - bu çeşitlerin Büyüyen. Onların büyümesi ve meyve imkansız bahçesinde sürekli varlığı olmadan.

Onların besinlerin yüksek miktarda ihtiyaç olduğunu hatırlamak önemlidir. Yani her yıl sütunlu elma ağaçlarının altında karmaşık gübre yapmak gerekir. Bakım düşüş, bazal halka oluşturma içerir. Daha sonra yavaşça gevşetin ve malç Arazi, taze bir humus tanıtıldı. Şimdi ağaç artık yaz sezonunda olduğu gibi yoğun sulamayı gerektirir.

karne hasat

iyi yemek ve büyümek değil, hatta büyük bir ağaç göze alamaz yumurtalıkların böyle çok sayıda koşullarına rağmen minyatür bitki söz. baharda yapıldığını, özellikle vyschipnut iyi çiçek dikim sonrası ilk yılında. İkinci yılda fide olarak yönlendirdi. o da alışık ise, birkaç elma bırakmak mümkün olacaktır. Üçüncü yıl için, ilk hasat keyfini çıkarın.

Ama değerleme çok bireysel gerçekleştirilir. Gelecek yıl için, bu temelde, planı faaliyetlerini meyveler oluşur, ne senin ağaç büyür Bakın nasıl ve. Eğer meyve daha küçük duruma geldiklerini fark ederse, o zaman yumurtalıkların miktarını azaltmak gerekir. Bu şöyle yapılır. Çiçeklenme sırasında, sol 2 buket bağlantıların her birinde bulunan meyve. Diğer her şey koparmak. Başlangıçta renklerin sayısı, iki kez bir sonraki hasat bakıyor. Ne zaman bir tomurcuk - yarım buketleri temiz. Şimdi elma kiraz büyüklüğünde olmayacak kadar beklemek gerekir. Şimdi sadece 2 demet yumurtalığın bıraktı. Onları verilmesi bir somun boyuta ulaşması için, bir kez daha inceltilmiş. Şimdi her meyve bağlantı yalnızca tek yumurtalığı vardır.

kök sistemi

Tüm klonal anaç toprak derinliklerine bırakarak çubuk var. Kök sistemi daha belirgin cüce çeşitleri, kötü ağaç toprakta sabit iken sahip oldukları, zayıf ve hassastır. Başka hiçbir bahçesinde ağaç de büyür, bu nedenle ilk önce bir sütunda ekilir ise, o zaman bu husus özel hazırolda ödeme yapmaz. kökler namlu sadece 20 cm uzanır ve kırılgandır. Onlar zemin ezip veya gevşeterek zarar görebilir. Bu nedenle bahçıvanlar tekniği grassing kullanın. Bu radikal daire ekilen tahıl, ve periyodik olarak biçmek. Eğer zamanınız yoksa, o zaman toprak malç.

sulama

Olarak, biraz çaba görebilir ve sitenizin sütunlu elma ağaçları büyüyecek. Dikim ve bakım cömertçe haklı edilecektir (fotoğraflar, yorumlar bu iyi hasat çok fazla zaman harcamak zorunda kalacak elde etmek vurgulamak). Çok önemli Doğru sulama olduğunu. Sürekli bir damla olduğunu arzu edilir. Bu mümkün değilse, o zaman 2 günde biraz su dökün. Her iki durumda da süre bol sulama zaman zaman gereklidir. optimal mesafe - 14 gün, su tamamen tüm katmanları infiltre edilir, ve toprak oksijen ile zenginleştirilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.