Ev ve AileBayram

Mayıs ayında Avrupa'da Tatiller: neyi ve ne zaman?

Tatiller Rusya'da değil, aynı zamanda Avrupa'da sadece ekledi. en mayıs ayında Avrupa kutlamak ne tatil bakalım?

Mayıs ayında birçok Avrupa tatil var mı?

takvimde bakarsak, göründüğü bunlardan bir sürü söyledi. popüler Mayıs ayında Avrupa'da neler tatil? Almanya'da Mayıs ayının ilk kutlama , Mayıs Günü kış sonu ve bahar gelişi ile ilişkilidir.

Litvanya'da Mayıs Üçüncü kutlamak Anneler Günü, ancak Polonya ulusal bir resmi tatildir - Anayasa Günü.

Mayıs ayının dördüncü - Letonya'nın Bağımsızlık Günü, 8 Mayıs - Anma ve Günün Uzlaşma, 9 Mayıs Estonya Avrupa Günü, 12 Mayıs - Fin kimliğinin Günü.

Mayıs ayının on dördüncü - Almanya, UK Bahar banka tatil için 25 Mayıs 26 Mayıs Babalar Günü - Polonya'da Anneler Günü.

Kendi çıkarları doğrultusunda olayların her biri, onun geçmişi ve gelenekleri eski defterleri eğer. Avrupa'da tüm tatil, dikkat Mayıs ayında ödenmesi gereken, ancak üçe daha ayrıntılı olarak ele alınacak: Mayıs tatil, Anı Günü ve Uzlaşma Günü ve Almanya'da babası. Bu en falza ünlü tarihtir.

Almanya'da Mayıs tatil

Bu eğlenceli ve gürültü ile dolu bir zamandır. uzun bir kışın ardından doğanın yeniden doğuş - bu her zaman pozitif duyguların bir çok şey. Ana karakter - maypole. Bu yeşillik, çiçekler ile dekore uzun boylu ayağı vardır. renkli şeritler ile süslenmiş ağaç çelenk üst.

Pek çok pagan kutlama geleneğinde. Bu dans bir şarkı, ağacın etrafında dans, onlar aracılığıyla atlama ile gece şenlik olduğunu. içte ve dışta evi dekore emin olun, iyi bir hasat, sağlık çekecek ve evde esenlik.

30 Nisan - eğlenceli bile önce başlar. Sabah ağacı süsler ciddiyetle merkezi meydana ve seti yoluyla taşıdı. Bizim için bu tatil benzer güne İvana Kupala aynı anda ve Cadılar. tatil Semboller Trinity ve Paskalya yakındır. Bu bir şekerleme sonra doğanın yeniden doğuşunu tebrik hem böyle ilginç bir karışımı var, yeni umutlarla yılın yeni tekerleği başlatın.

8 Mayıs: Avrupa'da tatil - Anma ve Uzlaşma Günü

Bu tarih, İkinci Dünya Savaşı kurbanı insanların anısına adanmıştır. Neden 8 sayı, değil dokuzuncu? saat dilimlerinde farka ilişkin tarihler farkı. savaşa resmi sonu - koşulsuz imzalanması olan Almanya'nın teslim olması. Bu Mayıs ayının dokuzuncu 0.43 yılında 22,43 Avrupa anda 8 Mayıs tarihinde yapılan ve Moskova oldu.

Yani Avrupa mayıs sekizinci kutluyor ve Rusya olduğunu - dokuzuncu. Avrupa'da, Rusça konuşan vatandaşların çok sayıda ev, kutlama iki gün üst üste gerçekleşir. Avrupa'da, Resmi etkinliğin geçmesi yanı sıra, gaziler ve onların tebrik toplantılar düzenledi. İnsanlar da bayram parades ve askeri donanım törenler düzenliyorlar, savaş sırasında öldürülen kişilere anıtlar çiçek getir. Bu görmüş ve küçük havai fişek edilebilir.

Nazizmin dehşeti birçok ülkeyi dokundu, bu yüzden bu tatil çok önemlidir. Gelecekte onların tekrarını önlemek istiyorsak geçmişin korkunç olaylarını unutmamak gerekir.

14 Mayıs: Tatil Avrupa'da - Babalar Günü ve Yükseliş Günü

Babalar Günü Rusya'da dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kutlanır. Çoğu zaman Haziran ayında üçüncü pazar günü düşer. Ama Almanya'da öyle değil. Burada başka bir tarih seçti kutlamak için. Birisi size bir soru sorarsa: "14 Mayıs günü - Avrupa'da bir tatil" - güvenle Almanya'da Babalar Günü illâ o erkeklerin adı Günü altında bulunabilir, buna yanıt verebilir. Resmi kutlama 1936 yılında başladı.

Federal olarak kabul edilir Rab, Yükseliş - Aynı tarihte ve hesap başka bir tatil için üzerinde. Bu nedenle, her zaman bir bayramdır. Bu çıkıyor 14 Mayıs tarihinde o - Avrupa'da çifte tatil. Rabbin Yükseliş, insanları da anmak için yapıldı, bu nedenle bu dernek haklı.

Erkekler doyurucu, lezzetli yemekler ve alkollü eşliğinde doğada şirketi tarafından toplanan Babalar Günü'nü kutlamak için seviyorum. tamamen erkek şirkette piknik bir tür. ve bu gün olduğu gibi, barlarda toplamak geziler ve turlar düzenlemek. Çoğu erkek karılarına olmadan gün geçirmek için tercih ama bütün aile ile kutlamak olanlar var.

Mayıs ayında Avrupa'da Tatiller çeşitli nedenler ve geleneklerimiz. İyi bir sebebi Avrupa'da baharın çıkmak ve gezici yeni ve ilginç bir şey iken öğrenmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.