JSC - bir ... işletmelerin mülkiyet Formlar. kamu kuruluşu

Bugünün ekonomik pazar günü, bir yeni organizasyonların sayısının artırılması. Onlar faaliyetleri bir nevi yapan mülkiyet farklı şekillerde ve belirli vergi rejimleri vardır.

kuruluşların türleri

Rusya topraklarında iş faaliyetleri yapan işletmeler ve bireylerin bir çeşitlilik vardır. Bu IP, LLC, JSC, Inc. ve diğerleri. Bütün bu işletmelerin birbirinden farklı, ama benzerlikler var. Belirli kriterlere göre, şirketin bütün aşamasında çalışmaya devam organizasyonun türünü seçin. Ama bu makalede ben JSC açıklayacağız. Onun yönetmelik, kurallar ve raporlama ile organizasyonun belirli bir türüdür.

kurumsal mülkiyet Formlar

JSC, LTD, SP, dernekler, özel girişimciler ve diğerleri: Daha önce de belirtildiği gibi, örgütlerin farklı türleri vardır. Bunlar tüm mülkiyet şekilleridir ve denir. Ama nedeniyle bu makalede kabul edilir olması, bunun hakkında konuşalım.

Of - mülkiyet, en sıkı bir şekilde kurallara. Bu kuruluşlar pek çok gereksinimleri vardır, ancak onlar kendi avantajları var. Onlar şirket kendi hisselerini üretmek ve bunları satmak aslında yalan. Ve burada, bu kim fark etmez. Bu şirketin kurucularından biri ve aynı zamanda hissedar olmak istiyor başka yatırımcı olarak olabilir. hisse Alım yüksek bir fiyata gerçekleşir (en yüksek teklifi veren ve onların sahibi olur). Böylece, şirketin faaliyetlerinde katılımcıların yatırımı artırmak mümkündür.

Ancak, dezavantajları da vardır. Yukarıdaki formların tüm aksine, toplumun üyeleri tarafından tamamen organizasyonunu karşılar. Bu şirket kar yaparsa, o zaman hissedarlara dağıtılmasına karar, ancak bir kayıp alırsanız, tüm üyeler her borçlarını ödemek zorunda, yani kayıplar anlamına gelir.

Ayrıca kamu şirketlerinde ortakların sayısı sınırlı olmadığını belirtmek isteriz.

Ne taşımaktadır

Yani, bir ne olduğunu görelim kamu şirketi. A.Ş. - Firmanın sermayesinde hisse şeklinde paralarını yatırım yaptık kaç katılımcılar (hissedarlar) tarafından oluşturulan bir organizasyon.

Herhangi bir yeni organizasyon olduğu gibi şirkette ihtiyaç duyulan başlangıç yatırımı başlatmak için. Bu amaçla, birkaç kişi bir grup birleştirilir (önemli değil, bir tüzel veya gerçek kişiler olacaktır) ve iş kaydını başlatın. Bu sebepten sermaye her katılımcının hisseden oluşmaktadır, mülkiyet sadece bir anonim şirket olacak.

açık veya kapalı: Daha sonra, şirket olacaktır anlamaya ihtiyacımız var. Fark onlar hissedarlar şirketin toplumun münhasıran kurucuları içinde olmasından yatıyor ve hissedarların bakılmaksızın kurulan olsun veya olmasın, herhangi bir gerçek veya tüzel kişi olabilir.

payı nedir

Daha önce belirtildiği gibi, yetkili sermaye şirketi kurucularının paylardan oluşmaktadır. Ancak, tüm insanlar kelime "eylem" anlamını anlamıyorum. Böylece, aksiyon - Toplam para karşılığında bir kişi veya şirkete sağlanan bir yayınlanan güvenlik yeni organizasyonun başlangıç sermayesi katkıda olduğunu.

Paylar iki tiptir: yaygın ve tercih edilir. Aralarındaki fark sahibinin gerçeği yatıyor bir tercih payı şirketin faaliyet ve temettüler dağılımının orijinal alınmasından itibaren istikrarlı bir gelir garantisidir. Ancak, ne olursa olsun hisse Çeşidi katılımcı genel kurul toplantısında oy kullanma hakkına sahiptir. Bir pay bir oy eşittir.

Böylece, ait kime kişinin önemini gösteren bir kazık oluşturma şirketin kurucuları, At.

faaliyetler

Ne olursa olsun örgütün türünden bağımsız olarak, şirket faaliyeti her türlü meşgul edebilir. O şirket kayıtlı olduğu şekliyle ilgili hiçbir fark yoktur, olduğunu, bu daha da gelişmesine etkilemez. Seçilen eserlerin türüne vergi rejimini bağlıdır. Bir JSC - herhangi bir zamanda, Rusya Federasyonu mevzuatı konusunda kısıtlamalar empoze etmez olabilecek bir organizasyondur.

Muhasebe JSC

Of - Bir ticari organizasyon. Bu bölgeye tamamen genel hesap ve plan kuralları tarafından yürütülen bu tür firmalara muhasebe izler. Bu "Anonim Şirketler On" Kanun, çünkü tek şey, dikkat etmelidir. Orada, operasyonlar ve muhasebe ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Yani, firma çalışmaya başladı bu sırayla, sen şirket ve hesapların çalışma planının muhasebe politikasını yapmak zorundadır. Sonraki bilanço şirketin ilk sermayesi girdi. Sonra işi kendisi başlar. o PBU'daki boyanmıştır gibi tüm gelir ve giderleri, belirli bir hesap göre muhasebeleştirilmektedir. Yıl sonunda tüm geliri, diğer bir deyişle 84 birleştirecek sonra hiçbir muhasebe üzerinde hiçbir farkları hesabına 99 transfer ve.

Kayıt iki yönlüdür: bir toplamı borç bir hesap ve kredi diğerlerinde belirtti. Yıl derlenmiş sonunda böyle devam eder. N. ciro bilançoları çizilen ve mali tabloların 5 formlarının oluşturduğu.

Hissedarlar Genel Kurulu

Yeni takvim yılı başında, toplumun tüm kurucularından bir toplantı düzenledi. Bu yıllık hissedarlar toplantısı denir. mali yılın sona ermesinden sonra, şirket organizasyon sorunları öğrenmek için şirketteki tüm katılımcılara bir araya getirir. Aynı masada onun tarafından imzalanan firma raporlar, gezen tüm insanlar, geçtiğimiz yılın tutarsızlıkları, olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyuyor. Ayrıca toplantıda bu kararını düzenlenen kâr dağıtımına. Ancak buluşma yerine, sorunların listesi hissedarlar tarafından dikkate alınması gerektiğini ve bu takvim yılı sonuna kadar tüm katılımcılara bildirilecektir. rıza alındı veya kurucuları reddi gerekir sonra. Birisi reddetti durumunda toplantı bir başka tarihe ertelenebilir. Ancak bu şekilde tüm hissedarları toplamak zorundadır.

Ancak, katılımcılar toplanarak daha edilebilir. Bu planlanmamış toplantı denir. Böyle etkinliklerde sonrası için bırakılamaz konularla uğraştı. Planlanmamış toplantı toplamak veya şirket ya da faaliyetlerin yürütülmesinde başlattık kurucularının, bazı müdürü için.

raporlama şirketleri

Ve son olarak, ifadelerine de değinmek gereklidir. Kesinlikle kanunla düzenlenir. ihlalleri ağır para cezasına maruz için buraya asıl şey bir hata yapmak değil. Önce Ama her şey.

Kurumsal raporlama hesaplarının kapatılması ile başlar. Bu muhasebe kurallarına göre yapılır. Ayrıca kendisi tüm kuruluşlar için zorunludur oluşturulmaktadır ki, raporlanması. Ama kısaltmalar ve eksikliklerden olmadan tabloların doludur. raporlama bir ayırt edici özelliği ise üç ayda bir yukarı sağlamasıdır. onlar işletmenin gelir ve giderleri izlemek böylece Ama, sadece hissedarlara gerekli her üç ayda bir olmak. Vergi makamları yılda bir kez zorundadır raporlanması. Ancak hepsi bu değil.

Yıl sonunda düzenli denetim yapmalarını zorunlu. Bunu yapmak için, eğer varsa, muhasebe ve izleme hatasının doğruluğunu kontrol etmek, üçüncü tarafla olan bir sözleşme hazırlamak. Sadece bu raporlama sonra tamamlanmış kabul edilir.

Ama bu haliyle yasanın geçemez. Hissedarlar yıllık toplantısında toplamak ve bunların hesaplarını göndermek için gereklidir. Şirketin üyeleri imzalamak zorunda. Bu ifadeler vergi dairesine kaydı geçirilen olabilir sonra.

Ve raporların yayınlanması ile ilgili kelimelerin bir çift. JSC kendi web sitesinde yayınlamak zorundadır. Aksi takdirde, organizasyon para cezası ile cezalandırılır. Internet üzerinde Yayınlanan birlikte denetçi raporu ile beş raporlama formları gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.