SağlıkKadın sağlığı

Ilişkiden sonra Kontrasepsiyon. Ne bilmek gerekir?

Aşk - bu mükemmel. Seks - değil daha az. Ama burada sonuçları çok farklıdır. Bunlardan Ve bir - istenmeyen gebelik. Tabii ki, birileri diyecekler çocuklar o - cennetten bir hediye. Ve sözlerini çok görüş desteklemek kurşun. Belki geçerli ve doğru. Ama! Boş bir vaka - bir durumda kız, örneğin, tecavüz kurbanı, bütün konuşma haline gelmiştir zaman. Ve kadına kötüye sonucu hamile olacak gerçeğini kabul edip karar vermek. Kural olarak, böyle bir ihtimal birkaç kişi memnun ediyor. Nedenle, derhal harekete geçmesi gerekmektedir. Bu önlemler - ilişki sonrası hamilelik koruması. postkoital doğum - Başka bir deyişle.

Bu tabletler gebeliği önleyecektir yüksek olasılıkla, korunmasız cinsel ilişkiden sonra 72 saat boyunca alınmıştır. alt ilacın etkinliğini - daha fazla zaman geçti.

Evet, bazı demek bu ilaçların bu - kürtaj bir tür. Aslında bu kadar değil! Hazırlıklar acil doğum kontrolü için gebelik meydana gelmesine izin vermez. Buna göre, kürtaj meselesi tanımı gereği gidemez! Tabii ki, orada hormonlar, düşüğe neden. Ama bu ayrı bir kategoridir. Ve reçetesiz eczaneden satın almak değil bir araçtır. Bu nedenle bize ne olduğu konusuna dönelim cinsel ilişki sonrası hamilelik koruması.

Bütün bunlar - hormonlar. Bunların ana aktif bileşen farklı olabilir. Kural olarak, bu levonorgestreldir (ancak diğer seçenekler mümkündür). Hormonal Miyometriyumun yapısında bir kadın, hem de değişiklikleri değiştirir bu fonların eylem yöneliktir. Bunun için bir yumurta imkansız hale gelir ve uterusta da implantasyon adet döngüsü faz bir kadın ya da inhibe yumurtlama veya döllenme olduğu için bağlı olarak koyun. Bu nedenle, en genel biçiminde etki eden benzer bir şey olarak tanımlanabilir hormonal kontraseptif hareket sonra.

Ancak şunu bu fonlar gerçekten acil unutmamalıyız. Ve sadece istisnai durumlarda kullanılabilir. Ve doğum kalıcı aracı olarak! Hatta bir kez hareket sonra primenenennye kontraseptifler yan etkileri çeşitli neden olabilir. genital kanama, örneğin mide bulantısı, kusma, alerjik deri döküntüleri için olduğu gibi. Söylemeye gerek yok o bu fonların düzenli kullanım sonuçları? Bu, adet döngüsünün en azından bir ihlal eder. ciddi - maksimum olarak hormonal, infertilite hale geldiği bir sonucu. Bu nedenle, doğum eyleminin dikkatli değerlendirildikten sonra kullanılmalıdır sonra! Ayrıca, bazı hastalıklarda hormonal postkoital doğum (o talimatlarda okunabilir) yasaktır alır.

Böyle fonların kullanımı (hala İlacı için bir ihtiyaç varsa, besleme 14 gün süreyle askıya olmalıdır) emzirme sırasında yasak olduğunu bilmek önemlidir. doğumdan sonra doğum kontrol prezervatif kullanılmalıdır gibi. Bir jinekolog ile görüştükten sonra (ve! sonra) RİA veya mini hap kullanılabilir.

tek seçenek değildir - Ve tabii ki, bu hormonal söz etmek gerekiyor. Ayrıca pompa sistemine çare olabilir. Onun için basit veya kaynamış su olmalıdır kullanılan sadece burada sperm öldürücü çözüm. Limon suyu veya sirke kullanımı için çağrıda Halk önerisi - gebeliği önleme açısından saçmalıktır. Ama vajinal florayı kırmak (ve daha ciddi bir zarar getirmek) zorla onları etmek. Ve genel olarak sulama etkinliği oldukça tartışmalıdır. Özellikle bu prosedür ilişki sonrası 10-15 dakika sonra gerçekleştirilir.

Başka bir seçenek - kullanım rahim içi cihazın bakır. Doktorların ne gibi, bu seçenek en etkili yöntemdir. Ama böyle bir spiral kurmak için sadece bir doktor olabilir! eczanede hap almak çok daha kolay, çünkü bu, birçok kadın durur. Aslında, en iyi yine bir jinekolog danışmak. Nitekim, bu hormonal ajan aldığınız ilaçlar ile uyumsuz olabilir. Ve sadece bir doktor sorununun optimum çözümü seçecek! Sağlığınız - her şeyden!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.