ÇirkinlikBahçıvanlık

Bahçe bitkileri: adı ve açıklaması

Sebze, meyve ve çilek insan sağlığı kaynağıdır. Bunlar mineral içeriği ve tat bakımından zengindir. makalede açıklanan bahçe ve sebze bitkileri sağlar.

sebze bitkileri

bahçe bitkileri isimleri ve bu bitkilerin meyveleri değişmiştir. tür, çeşit ve çeşitlerin sayısız vardır. İşte bunlardan bazıları:

 • Kök sebzeler: turp, şalgam, şalgam, havuç, patates.
 • Yapraklı bitkiler: marul, ıspanak, kuzukulağı.
 • Pryanovkusovye: fesleğen, dereotu, kereviz, maydanoz.
 • Karpuz: Karpuz, kavun, kabak, kabak, balkabağı.
 • Baklagiller: Bezelye, fasulye.
 • Cole ekinler: lahana ve kırmızı lahana, karnabahar, çince Brüksel lahanası, renk.
 • Çimenli bitkiler: Soğan - pırasa ve arpacık, sarımsak ve kuşkonmaz, pancar ve salatalık, domates ve biber.

Bahçe bitkileri, türlere bağlı olarak farklı şekillerde yetiştirilmektedir. Ama bir şey aynı kalır - büyüme için en uygun koşulları yaratmak için.

Gölge bahçe bitkileri

Kural olarak, bu sebze bitkileri başlangıçta bahçesinde dikilecek planı yoktu. Ama çoğu zaman içinde, güve ve diğer zararlılar kurtulmak için ağaç gövdeleri çalı veya büyük otsu bitkiler gölge seven kültürünü ekilir. Bir fasulye ve domates, maydanoz ve melisa, tarhun ve nane - ışık, çeşitli bir sürü gerektirmeyen büyüme için bahçe bitkileri isimleri.

bahçede meyve çalı İsimler

Bu bitkileri bahçe sahipleri için büyük fayda: onlar lezzetli ve sağlıklı meyveler verir; Onlar bahçe alanı süslemeleri; onlar yetiştirme koşullarına iddiasız vardır; bakımı için onları kolay.

 • Bektaşi üzümü - kimin meyve bol miktarda vitamin ve mineral içerir çalı. Özel bakım gerekli ama kış soğuk ve aşırı neme karşı duyarlıdır değildir. Bu nedenle, kış aylarında serpilir olmalıdır ve yaz aylarında dökmek yoktur. Yirmi beş yıldır Meyveler.

 • Ahududu donmaya dirençli meyve çalılar olup. Bu taslaklar korunmaktadır aydınlatılmış alanlarda yetişir. Şifa çilek dikim sonrası yılı görünür. Burçlar hızla büyür. Bu bitki, toprak ve neme talep edilmektedir.
 • Saskatoon - bahçe dekorasyonu. çalılar ve ağaçlar Büyüyen. lezzetli meyveler, zarif çiçeklenme ve sadelik bahçıvan gibi bu bitkinin için. meyve, mide ve sakız tedavisinde anti-iltihabik bir etkiye sahiptir.

Zehirli bahçecilik bitkiler

İnsanlar sağlığına zarar verebilen tehlikelerden bazıları düşünmek istemiyorum şu anda, dinlenmek için bahçeye donatır. Ama bilgiye sahip, sorun bir sürü önleyebilirsiniz. tehlike çok sayıda bahçe bitkileri olabilir, burada bazıları şunlardır:

 • Nergis - Birçok bahçıvanlar eğlence için büyümek güzel bir çiçek. Ama herkes ampuller zehirli bitkiler olduğunu bilir. Onlar Lycorine içerirler. Vücutta sonra, refleksini kusma neden olur.
 • Sümbül - yaz yazlık sık sık misafir. Onun ampuller onlar soğan ampul ile karıştı, zehirlidir. Onlar salata doldurursanız, ihmal sonucu, sindirim ihlal.

 • Süleyman'ın mührü - Bahçede dekoratif amaçlı kullanılan bitki.
 • Fraxinella beyaz - güzel bir çiçek, denir insanlar "yanan çalı." O ultraviyole radyasyona cildin duyarlılığını artırmak için yeteneğine sahiptir. ülkedeki büyürse onlarla çalışırken, daha sonra, eldiven giymeli.

Onların suyu göze giren Başvurdu bahçe bitkileri, dikkatli olmalı veya deri tahrişine neden olur.

Bahçede Otlar

arsa üzerinde soğan, dereotu, maydanoz büyümeye karar verdi. Tabii ki, bu otlar faydalıdır. Ama sağlıklı organizmayı yiyip topraklarının dekorasyon için bahçe bitkilerini. İşte bunlardan bazıları:

 • Amaranth - ıspanak tadı andıran otsu bir bitkidir. çorbalar, soslar, salata ve kurutulmuş yaprakları kullanılır - Demleme çay için. Taneleri kuşlar için değerli bir gıda olup, sapları ve yaprakları - sığır için. Amaranth tümörlerin tedavisi, radyasyon hastalığı, ve diğer hastalıklar için kullanılmaktadır. Bitki sadece güzellik için yetiştirilen onun birçok toprak yapısını iyileştirir.

 • Rezene ve dereotu gibi görünüyor. Bu bitki tohumları ve otlar ödüllü. yemekler, salata ve konserve sebze lezzet zenginleştirmek için kullanılır. Tıpta tohumlar sinir sistemi, kalp ve diğer hastalıkların tedavisi için kullanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.