ÇirkinlikBahçıvanlık

Polyanthous Lale: çeşitleri, dikim ve bakım açıklama

çok çiçekli (MultiFlora) Lale - bu olağanüstü güzel ve son derece kaprisli bitkidir. Buna rağmen, bu çiçeklerden birini görmüş, bu nedenle deneme ve kendi sitesinde bir güzellik büyümek istiyorum ettikten.

Bu laleler genellikle tek ampul birkaç muhteşem çiçek verir buketnye, mnogostebelnymi, gül denir.

yetiştirme Özellikleri

Bu bitkilerin temel sorun çeşitlerinin sayısının fazlalığı hızla dejenere olması yatıyor. Genellikle sadece ilk yıl içinde yemyeşil buket memnun soğan. Ertesi sezon, o sonunda size mutlu çiçekli yapamaz iki veya üç çok yoğun değil tomurcukları vardır. Bunu önlemek için, birçok-lale uygun bakım taşıyan ve köklü, kanıtlanmış çeşitleri ve kaliteli seçmelidir dikim materyali.

polyanthous korunmuş has değişik özelliklerini lale için, ilk analiz ampuller satın olmalıdır. Bu, çapı tercihen en az dört santimetre olmadığı anlamına gelir. Daha küçük öğeler genellikle bir "kör" tomurcukları ya da zaten ilk sezonunda sadece bir çok zayıf çiçek vermek verir.

Nasıl lale dikmek sonbaharda?

çok çiçekli dahil lale hayatında, en önemli dönemdir - Deneyimli yetiştiricileri sonbahar biliyoruz. o uzun ömürlü olmasına rağmen, lale soğanları, her yıl nakil edilmelidir. Bu çeşitli hastalıkların riskini en aza indirir ve Sağlıklı üretim kaynaklanıyor uyarır.

Nasıl lale dikmek sonbaharda? Bu soru çiçekçilik ilginç yeni gelenler olduğunu. Bu çalışma Eylül ayının ikinci yarısında veya Ekim başında yapılır. ampuller aşırı nemi kaybolabilir beri dikim için, düşük yeraltı masa ile iyi aydınlatılmış bir alan seçmek gereklidir.

Bu bitkiler asidik topraklarda tahammül yok gibi toprak laleler, alkali yapıya nötr, gevşek ve açık gerektirir. Ekimden önce ampuller hazırlamak gerekir. Yaklaşık bir saat topsina-M veya zineb süspansiyon içinde tutulması gerekmektedir. hesaplama aracı ve bir kova su elli gram hazırlanan bir çözelti.

Lale polyanthous ampulün iki ila üç kat yüksekliği derinlikte dikilmelidir. Kural olarak, bu 1020 için santimetre. Dikim malzemesi dikkatlice yumuşak toprakta olukların alt basınız gerekir, ancak her durumda değil vidalı edilecek. Özellikle bakım Ekim ayında bir ampul ile uğraşmak gerekir. Bu dönemde, kök boncuk şişer ve kırılgan ve hasara hassas hale gelir.

için orta bant Rusya en uygun zaman için lale dikim Eylül ayının ikinci yarısıdır. Şu anda sıcaklık, hala güneşli günlerde bir sürü oldukça yüksektir. ampul sıcaklığında meydana derinliği düştüğünde Köklenen bitkiler saati + 4-9 ° C'ye Kuru sonbahar yatak ektikten sonra bolca sulanmalıdır. Geç ekim özellikle önemlidir ampuller, köklendirme süresini mümkün olduğunca uzun toprağa ısıyı tutmak ve maksimize etmek için, mahya çim serpilir edilmelidir.

kir

Ekimden önce iki ila üç hafta boyunca laleler için toprak hazırlamak için başlamalıdır. Toprağı kazma, bir mineral veya organik gübre adrestir. artırmak için toprak yapısını, sen yıpranmış turba ve kum kullanabilirsiniz.

sulama

nem seven kültür - polyanthous Lale. lale sulama diğer birçok türün kritik değilse, o buketnye çeşitleri için gereklidir. hemen Kar erir sonra ve erken tomurcukları görünüşü kadar erken bahar - Toprağın köklerinin alanında daima hafif nemli olmalıdır. Bitki genellikle tomurcukları sıfırlar kurak mevsimlerde olduğunu.

En üst pansuman

Bugün birçok yetiştiricileri, sitesinin polyanthous lale görmeye hayal ediyorum. yetiştiricileri sağlamak bilinen çeşitleri, açıklaması bu bitkilerin gübreleme bağlayıcı içerir. Çiçekli laleler üç kat gübreleme gerekir.

İlk erken ilkbaharda düzenledi. Bu amaç için, kompleks bir gübre, metrekare başına 40 g hızında bitkiler tarafından bölünmüştür olan. Ne zaman ilk tomurcukları, ikinci sosu. Aynı gübre kullanabilir ve dozunu değiştirmek için değil.

Üçüncü besleme çiçeklenme esnasında gerçekleştirilir. Şu anda, lale bir çözeltisi ile sulandırılmıştır potasyum monofosfat. Su on litrelik gübre bir çorba kaşığı çözmek için gereklidir.

çiçeklenme sonrası Bakım

polyanthous ihtiyaçları bakım ve çiçeklenme sonrası Lale. bitkilerle Yumurtalık en kısa sürede çıkarılmalıdır. Sadece baş olmak ve sapını devam etmenin Kaldır gerekli değildir. Bu yerüstü bitki parçası laleler kazıp gerekir çiçekli zaman sarıya döner. bu bitkilerin diğer birçok türün aksine kalanı daha uzun bir süre gerektirir. İlk ay da ısı (sıcaklık, yaklaşık 30 ° C) saklanır.

Ağustos ayında, ampuller bir soğutucu yere taşınmalı. Dikim malzemesi kademeli soğutulmalıdır. Eylül ayının sonunda, ampuller 15 derecelik bir sıcaklıkta tutulmalıdır.

Laleler Multiflora: dereceli

Bugün çeşitleri ve melez çok sayıda görüntülenir ve yetiştiriciler yeni bitkiler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Biz popüler ve köklü çeşitleri tanıtmak.

Antoinette

Muhteşem Sınıf bukalemun. Lale Antoinette polyanthous tomurcukları yaprakları renk büyüme ile değiştirmek, hangi farklılıklar - soluk sarı kırmızıya. bir sapı üzerinde enfes buket oluşturan altı tomurcukları çiçek açar. Bitki rüzgarlı hava tolere edildiği ve kısmen gölgede iyi büyür. Bu bir yatakta harika görünüyor ve kesme için uygundur.

Şeker Kisses

Orijinal rengi ile olağanüstü güzel çiçekler olan çeşitli. lale yaprakları alt kenarlarında şeftali pembe renk değiştirmektedir. bir ampul altıya kadar büyür kaynaklanıyor. Laleler Şeker Kisses onlar sadece bir yatakta büyümek değil, aynı zamanda saksı bitkileri gibi olamayacağını gerçeği ile çekici.

Kvibek

Lale Quebec büyük bir yükseklik farkı yok. ampul iki veya üç çiçek küçük bir buket verir. Sarı trim bu bitki turuncu tomurcuklar. Bitki bir kap içinde dikim, çiçek yatak, kaya bahçelerinde iyi görünüyor. Laleler Quebec böylece koleksiyonunda bunları da ekleyin, ilkbaharda çiçek, ilk arasındaydı.

Rosie Buket

Gül Buket tamamen adını kadar yaşıyor. Bu çeşitli biri ampul itibaren muhteşem bir buket yetişir. tomurcuklar, ince pembe çerçeveli yaprakları ile, küçük, beyaz ve krem vardır.

Belisa

Terry polyanthous erkenci Belicia beşe üç tek ampul kaynaklanıyor oluşturur. Bu çeşitli çiçekler - kızıl trim lüks krem kaseler. tomurcuklar tam çiçek, bunlar parlak kenarlı kar taneleri benzerler. Bu laleler çok hızlı büyüyor.

Frindzhid Aile

Saçaklı polyanthous Parlak pembe çeşitli Saçaklı Aile bir sapı beş yedi tomurcukları verir. Çiçek Parlak lila-mor renk çok çiçekli arasında en muhteşem biri çeşitli arama sağlar. çiçek yatak ve kesim için idealdir.

Uollflauer

Bu çeşitlilik çok büyük tomurcukları vardır. Bir ampul beş çiçek kadar üretebilir. onaltı santimetre kadar - Onların yüksekliği sekiz santimetre ve çapını ulaşır. artık kırk beş daha santimetre - Çok fazla değil yüksekliği kaynaklanıyor olsa bu renklerin, tek kelimeyle muhteşem buket elde edilir. Tomurcuklar bordo.

Turuncu Buket

Beş Peduncles ile çok sıradışı bir çeşittir. Tomurcuklar sardunya kırmızı veya turuncu renk tonunda boyanır. Çiçekler bazen sarı tabanı, portakal jant var. Yapraklı iç - kırmızı pembe tonu. Turuncu Buket Laleler kaya bahçelerinde harika görünüyorsun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.