Spor ve SağlıkEkipman

Nasıl sağa bisiklet toplamak için? Nasıl bir bisikletin arka tekerleği monte?

Bisiklet - Bu ulaşım en çevre dostu ve sağlıklı modudur. Piyasada çok çeşitli itibaren modelleri seçmek o kadar kolay değildir. doğru neye ihtiyacınız almak için, bisiklet kendisi toplayabilir. kutuda velobayka satın alırken ek olarak, montaj becerileri faydalı olacaktır.

Neden toplamak?

Eğer hazır satın alabilirsiniz, neden toplamak gerekir: Birisi kesinlikle mantıklı bir soru olabilir? Ve tek gerçek taraftarlar bu konuda sanmıyorum. İlk olarak, daha güçlü ve daha dayanıklı olacak kendi elleriyle yaptı. Ve sonra, bu bisiklet seçkin ve herkes satın alabilir irade olacaktır. Birisi sanat koleksiyonu toplar ve birisi bisiklet toplar çünkü o, eğlenceli bir hobi olabilir. Her onun kendi. Bu özellikle doğrudur sürüklenen ve diğer dar odaklı modeller olduğunu.

Buna ek olarak, genellikle bisiklet çevrimiçi mağaza üzerinden sipariş edilir ve hatta yurt dışından, bu durumda o tüketici için olağan şeklinde gelir ve bir karton kutu içinde olmadığını olur. Yetişkinler için bir tür tasarımcısı. Hatta daha sonra soru "Bir bisiklet montajı nasıl" kaburga duruyor. Ve bu belli bilgi ve becerileri olmadan daha zor hale getirecektir. Ve bu sadece yetişkinler değil, aynı zamanda çocuk bisikletleri var.

Nerede başlar?

Her bisikletin temeli onun seçimi gelecek yaratılış her ayrıntıyı, gerçekten, dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır, çerçevedir. Bisikletin bileşenleri şunlardır: çerçeve, gidon, tekerlekler, koltuk ve ek bileşenler (pedallar, zincir, kanatlar, yıldız). bileşenlerin her biri mükemmel bir sonuç elde etmek için önemlidir. o montaj mağazanın bitmiş modelinin ardından daha kolay gelince. kutunun dışında bir bisiklet montajı öğrenmek için ayrıntılı talimatlar genelde takılı olduğu, söyleyecektir. monte ve her iki bazı araçlar ihtiyaç için: pense, bıçak, düz ve Phillips tornavidalar, altıgen Ayrıca anahtarı 15., yağlayıcı kullanışlı gelebilir.

özel bisiklet

Nasıl toplamak için ellerinizle bisiklet? Hiçbir şey karmaşık. Biz sadece ayrıntıları ve büyük bir istek gerekir. "Özel bisiklet", "amacıyla yapılan" anlamına İngilizce'ye tercüme - Bu seçenekler adını kendinden yapılır. Onlar da atölyede yapılabilir, ama daha mal olacak. Şahsen toplanan modeller tam arzuları ve sahibinin ihtiyaçlarına kurulur, benzersiz ve orijinal bir tasarıma sahiptir. Onlar tekerlek çapı ve özenli tasarım standart dışı olabilmektedir. Bunlardan farklı tipi vardır:

 • Chopper - temelde estetik bir bileşenidir modeli.
 • Cruiser ve turne - sahibinin tüm gereksinimleri ile uygun seyahat için yarattı.
 • Melezler - lowrider, singlspid veya tandem.
 • Elektrikli bisiklet - çoğu zaman sıradan bir bisiklet dayalı oluşturdu.
 • Eğer herhangi bir sınıflandırmaya sığmayan diğerlerini de içine alacak bir bölüm de bulunmaktadır.

özel bisiklet oluşturun

Temel olarak, yapı özü kendi bisiklet sayısız modellerin miksovaniya farklı bölümleri olduğunu. Böyle bir seçenek sıfırdan Demir velokonya yaratılması çok daha ucuzdur. Daha karmaşık bir versiyonunu seçtiyseniz bir bisiklet monte etmeden önce, tam olarak bir sonuç almak için gerekenleri karar vermeniz gerekir, tasarım geliştirmek, kaynak işleri yürütmek çizimleri oluşturmak için gereklidir ve böyle devam eder. D.. Örneğin, yeniden işleme standart model dolaşan otoyol tekerlek ve sağlam ve hafif titanyum çerçeve yerine monte edilebilir. Bundan başka, bu düzenlemede, fren ve diğer gerekli değişiklikleri yerine yararlıdır. birleşik, tüm velodetali ve bağlantı elemanları ve uygun bir yapı oluşturmak için zaman önemli miktarda gerektirebilir: Bu durumda dikkat edilmesi gereken temel şey. Ancak, iş, daha doğrusu mükemmel bisiklet ödemek ya edecektir.

Bir kutuda Bisiklet

Tüm az ya da çok net ev yapımı modellerle. Tasarım, değiştirme ve benzeri şeylerle uğraşmak istiyorum, ama bir toplayıcı olarak kendini gerçekleştirmek isteyen olmayanlar, bir kutu içinde bir bisiklet satın almak için tavsiye edilebilir. Bunlar da toplanması gerekmektedir. onlar yukarıda bahsedilmişti, - - sabır ve özen bisiklet kendisi toplamak amacıyla, bir değerli bir bisiklet, ek araçlar haline gelecek "tasarımcı" ile kutu gerektirir.

Ve eğer aniden manuel kutuda mevcut değilse veya bunun anlaşılmaz bir dil, yaratıcılık ve tasarım becerileri olduğunu oldu. Standart bisiklet yanı sıra, demonte ve çocuk hızını sattı. Aşağıda - Bunların her birinin montaj nüansları üzerinde.

bisiklet montajı en basit

Bugünün bisiklet çoğu hız anahtarı ve aydınlatma ile donatılmıştır. Ancak, bu birim tüm ihtiyacı da artar. Bazen basit bir bisiklet şehir etrafında veya kalkış özelliğine olsun. Tüm modeller unsurların temel dizi var: tekerlekler, çerçeve, gidon, koltuk, pedal ve her zaman frenleri var. Onlar sabit dişli var, o zaman, yani sadece bir yıldız olduğunu vermezler ayarıyla sorunları çok. Bunlar şehir bisikleti veya şehir bisikleti bulunmaktadır. o, her şey kolaylaşır içinde şehir etrafında taşırken o rahatlık sağlar, daha hızlı gelişmez. şehir için bir bisiklet montajı nasıl anlamak için, bunu neye benzediğini anlamak gerekir. hafif çerçeve ve konforlu eyer ile bu model, bunlar dişliler frenleri var geçiş yok. Genellikle ön sepet tamamlayacak.

arka tekerlek. yapı

Sen bisikletin düzeni önce bazı unsurları toplamak gerekir. Spesifik bilgi bisikletin arka tekerleği monte anlamak için gereklidir. Onun bileşenleri davul konuşmacı, jant, lastik, bir kamera yüzgeçli kol olduğunu. ikincisi arka tekerlekten kalbidir. Aynı zamanda düzgün monte edilmelidir. Bunu yapmak için, bir bisiklet göbeğin bir arka tekerleği nasıl oluşturulacağını bilmek gerekir. Tekerlek pedal dönme enerjisini iletmek için - Bu çok önemli bir görev çözer. Bileşen parçaları:

 • Eksen - tüm unsurları buna bağlıdır.
 • yıldız işareti.
 • Bazı modellerde, bir fren pedalı var.

konut burç kalıplama, damgalama veya vytachivaniya tarafından yapılır. Bu malzeme olan alüminyum alaşımları veya çelik. aksı için hammadde çelik, titanyum, alüminyum çıkıntı yapar.

tekerlek düzeneği

ulaşım bu tip taşımak isteyen herkes, bisikletin arka tekerleği nasıl monte bilmek gereklidir. İlk adım bu jant tellerini yardımcı olacaktır, jant merkezi hub güvence altına alınmasıdır. dairenin ilk bir tarafı, sonra darbe ve dinlenme kurulumu: Burada belli bir düzen vardır. Ayrıca her parmaklığın gerginliğini ayarlamak için gereklidir. Bu şöyle yapılır:

 • Tüm meme sarım aynı sayıda sarın.
 • Geçen imkansız hale çomak sıkarken bir tur ekleyin.
 • geri dönsün gevşeyin.
 • tüm jant telleri başka yarım dönüş sıkın.

Ayrıca aks düzeltmek için zincir takılarak, kaseti yüklemeniz gerekir. Sonuç olarak, doğru pürüzlülük - sekiz, elips, frenler ve dişli sistemini kontrol edin.

ve arka ve ön - Bu bilgi bir bisiklet tekerleği nasıl oluşturulacağını anlamak için yeterlidir. konuşmacı, aks, jant, tambur yatakları, kamera ve kapak - ikinci İlişkin hala daha kolaydır.

Bir şehir bisikleti İnşa

basit bir algoritma olabilir şehir bisikleti toplayın:

 1. fiş çerçeve, bu tasarımda yerleştirilmiş iki yatak bağlıdır. Onlar çerçeveye montaj üstünde ve altında koltuk yerleştirilir, kenetleme fındık vasıtasıyla gerçekleşir.
 2. Tutturulmuştur Bijonu sabitlenmiş.
 3. koltuk ayarı - Bu tekerleklerin rahat şekilde tespit edilmesi için ortaya çıkan tasarım dönecek. direksiyon ve koltuk: Bu durumda, iki pivot noktası olacaktır.
 4. Sağ tarafta yerleştirilir ona bağlı pedal aks dişli, takma. pedallar yüklü değilse, bunları koymak gerekir.
 5. Sonraki bir çerçeve içinde devre atlayıp kanatları ayarlamak için kullanılır.
 6. Arka tekerlek onun gerilmiş zinciri yoluyla monte edilir.
 7. Ön tekerlek ayarlar.

Bisiklet çalışmaya hazırdır ve şehir sokaklarında gönderilebilir. algoritması bilerek, bisiklet montajı nasıl - talimatı genellikle her kutuda bulunan - güvenle bu formu satın alabilirsiniz.

"Stealth" modeli montaj

Bisikletler "Stealth" çok popüler ve talep görmektedir. Bu şirket iyi kanıtlanmış ve yüksek kalite ve dayanıklılık vardır edilir. Temel olarak, bu marka tam "et" ile modeller üretir: bu model hoş ve kullanışlı satın almak için .. Frenler, amortisörler, iletim, vb bir bisiklet "Stealth" nasıl monte bilmemiz gerekir. Bu, diğer gezginlerinden montajı için aynı araçları gerektirecektir. Özellikle dikkat tür bölümden oluşur vites, kurulumu dikkat edilmelidir:

 1. Anahtarı - Arka tekerleğe bağlı olan, bir yıldız kümesi (5 ila 7), tarafından hız limiti değişikliklerdir.
 2. direksiyonda kolu Shift. Bunlardan ikisi - arka tekerlek üzerinde yıldızlar için bir ve önünde yer olanlar için.

Bunlar yüksek hızlı anahtarlama modu sağlar birbirine halat vardır. Bu mekanizmaların montaj tüm parçaların kurulumdan sonra uygulanmalıdır.

vitesli bir bisiklet

Nasıl bir yüksek hızlı bisiklet montajı için? öncekilerden daha yüksek hızda bisiklet daha bilgelik montaj durumunda, hayır. Doğru silsileyi ve sonra bütün mekanizmaları ayarlamak çok önemlidir. Bu noktalarda daha detaylı olarak inceleyeceğiz değer olduğunu. Montaj önce, en küçük dişliye sahip anahtarlar (ön, arka) pozisyonunu aktarmak gerekir. sağ taraftan - sol ve üst ile alt makara bypass şekilde Ayrıca, devre bisiklet alınır.

Sonra zincir uçları bağlanır, basarak vidayı yapmak mümkündür. Ayarlama gearchanges sırasında halatların gerginliğini kontrol etmektir. Bu zincirin doğru yüklenmesini sağlamak için gereklidir: Eğer küçük dişliye geçiş yaptığınızda sarkma ve en büyük hareket etmez - yeterince uzun. Eğer mükemmel ayarlanmış anahtarını elde etmek için denemek gerekir böylece ilk dizisi itibaren her zaman işe yaramaz almak.

çocuk üç tekerlekli bisiklet kurmak

üzerine - çocuk bisikletini toplamak hakkında bilgi için. Gereken aletler: Hex (genellikle gelir), anahtar 10, 13, 17, Phillips kafa tornavida. Pompanın - Model şişme tekerlekler edin. algoritması:

 1. Fiş güneşliği vidalanır.
 2. ön tekerlek pedal bağlanır. Onlar işareti ayı - sağ, sol.
 3. Çatal ve tekerlek birleştirildi ve iyi kelepçe bağlantı noktaları olmalıdır.
 4. çatal ve tekerlek için çerçevenin montaj vidaları vasıtasıyla gerçekleştirilir.
 5. Çerçeve monte frenler arkasında, daha sonra tekerleğe gidip kasasına bağlanır.
 6. Atlı , ayak desteği varsa. Tüm vida ile sabitlenir.
 7. Bazı modellerde kaput sağlanmaktadır. Bu çerçeveye sabitlenen metal kılavuzları dayanır.
 8. Bu direksiyonun ve koltuğun montajı izlemektedir.
 9. Son aşama oyuncak ya da diğer önemli ayrıntı için bağlama sepetleri olacaktır.

Üç tekerlekli yetişkin bisiklet montajı

Çoğu zaman, bu tür bisikletler iki tekerlekli standart modellerin yeniden işleme. bir üç tekerlekli bisiklet montajı nasıl bilerek, daha fazla işlevselliğe sahip özel bir cihazın bir sonucu olarak alabilirsiniz. Bu bisiklet çocuğun genişletilmiş kopyası, ama onun tekerleklerin her üç aynı boyda. Arka dişli kutusu değişime bağlı olan bir eksen üzerine yerleştirilir. Ayrıca, bu modeller tekerlekler arasına bağlanan bir büyük arka sepet, ile donatılmıştır.

Bunun yerine, O

Nasıl dizildi bisiklet toplamak için. Orada bilginin en azından minimum ve elleri doğru yerden büyürse Bu süreçte, zorluklar, olmamalıdır. Buna ek olarak, yukarıdaki maddeyi okuduktan kişisel ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılayacak özel bir bisiklet oluşturmak için kesinlikle gerçekçi olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.