SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Çocuklarda farklı taburculuk

Çocuklarda atılım sık görülür ve her iki cinste de görülür. Kızların daha sık deşarjı vardır, bu ürogenital sistemin anatomik yapısından kaynaklanmaktadır. Kızın hayatının ilk günlerinde, annenin (annenin hormonları hâlâ çocuğun vücudunda "öfkeli" olduğu zaman) anneyle olan iletişimin bozulmasından sonra çocuğun vücudunda meydana gelen hormonal dengesizliğin neden olduğu vajinadan küçük bir deşarj olduğunu görebilirsiniz. Bu fenomen geçici değildir, bu da tehlike oluşturmaz.

6 yaşındaki kız çocuklarında yapılan tahsisler genellikle vajinoz mukoza zarının iltihabı ile karakterize edilen vajinozadan kaynaklanmaktadır. Hastalığın en yaygın nedeni bağışıklığın azalması nedeniyle lokal mikrofloranın patolojik aktivasyonudur. İnflamasyon, özellikle kızlar ıslak elbiselere uzun süre kaldıkları veya soğuk bir yüzeye oturmaya zorlandıklarında, hipotermiye bağlı olarak oluşur. Bağışıklık sistemi iyi olan çocuklarda, bu tür enfeksiyonlar bazen kendi başlarına olsa bile geçer. Hastalık kıt veya bol miktarda salgı olarak ortaya çıkabilir.

Vajinadaki bol ve kalın salgıların nedeni aynı zamanda ciddi ve tehlikeli bir enfeksiyon olabilir ki bu da bir uzmanla tedaviyi gerektirir. Küçük bir enflamatuar süreç çoğu zaman bağımsız olarak birkaç gün boyunca devam eder, ancak çocuğun tüm nedenleri öğrenmek ve muhtemel komplikasyonları önlemek için doktora gösterilmesi gerekir.

Kızlardaki sarı boşalma (özellikle kan iziyle), bebeğin vajinaya koyabileceği bazı nesnelerle mukozadaki hasar hakkında konuşabilir. Bu gerçekleşirse, ebeveynler onu azarlamamalı ve kendisini suçlu hissetmemeli, mümkün olduğunca çocuk doğum uzmanıyla bağlantıya geçmek gerekiyor. Sarı, iltihapın bakterilerden kaynaklandığını gösterir. Viral enfeksiyonlarla veya hormonal dengesizlikle birlikte, vajinal akıntı bol, saydam, bazen beyaz renklidir.

Çocuklarda tahsisler çeşitli fenomenlerle ilişkilendirilebilir, bu nedenle pelvik organların hipotermili erkeklerde sistit gelişebilir (çocukluk çağında sistit erkek ve kızlarda tipiktir). Mesanenin duvarlarında oluşan bu iltihaplanma ve yeterince muamele görmemesi halinde, çocuklar genellikle deşarj görünür.

Kızlarda sistitin klinik tablosu daha akut ve ağrılıdır çünkü idrar yaparken daha fazla ağrı ve yanma hissi hissediyor, hoş olmayan bir koku ile bol miktarda sarı boşaltma var. Çürüme için idrar hızlı ve dayanılmaz hale gelir.

Çocuklarda, özellikle de kızlarda atılım, uygun olmayan bakım nedeniyle ortaya çıkabilir. Aslında, anal açıklığın üretranın çok yakınında olması, ayrıca, üretra kızlarının mikroorganizmaların (bağırsaktan) daha çabuk nüfuz etmesine ve bir iltihaplanma süreci başlatmasına izin veren erkeklerinkinden daha geniş ve daha kısa olması. Bu nedenle, her çocuğa, E. coli ile enfeksiyonu önlemek için, her dışkılama eyleminden sonra yıkamalarını öğretmek önemlidir.

Çocuklarda taburculuk çeşitli mantar enfeksiyonlarıyla ilişkilendirilebilir, özellikle de vajinal mukoza geleneksel olarak candida gibi patojen mikroorganizmalardan etkilenir. Enfeksiyon kaynağı ana baba olabilir, çünkü bu mantar bazen ağız boşluğunda yaşar ve bir öpücükle çocuğa geçebilir. Buna ek olarak, kandidiazis genellikle antibiyotik tedavisinden sonra ve vücudun genel bir zayıflamasıyla ortaya çıkar. Kandidiazis (kızamıkçık) kızların, şiddetli kaşıntı ve yanma hissi eşliğinde lor kütlesi şeklinde bir deşarj olduğunda.

Erkeklerdeki fimozis penis atılımının nedeni olabilir, çünkü bu hastalıkta sünnet derisi daralır ve smegma birikimine neden olur. Gelecekte, iltihaplanma süreci oluşur, çünkü baş acı çeker, idrar yaparken ağrı var. Bu durumda, sekresyonlar bazen pürülan bir karaktere sahip olabilir. Phimosis, antiseptik solüsyonlar ve anti-inflamatuar merhemlerle tedavi edilir. Gerekirse doktorlar cerrahiyi önerir.

Çocuklar için tahsisi çeşitli sebeplerden dolayı, anne-babalar paniğe kapılmamalı, ancak herhangi bir komplikasyonu önlemek için bir doktordan yardım aramaya başlamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.