Kendini yetiştirmePsikoloji

Güvensizlik antik sorunu. Nasıl kendinden şüphe üstesinden gelmek için?

Diffidence - hep toplumda gönülsüz insanlar olduğu gibi, her zaman var olan bir sorun. Bu durum bir sürü sorun getiriyor, ama diğer taraftan, bireyin daha da geliştirilmesi için bir fırsat olur. en Bu kişinin duygusal durumunu bakalım, biz onun görünüşü ve güveni dönen yöntemleri nedenini öğrenir.

güvensizlik sorunu

Sarkık ve güvensiz doğası kolayca yönetebilir bir kukla, haline gelmektedir güçlü bir kişiliğe. Böyle bir insanın yaptıklarının saçmalığı hakkında bilgilendirmek için yeterlidir ve o işi yeniden işleme tereddüt etmedi. Bir kişinin yeteneklerini hafife ve dalma almaya korkuyor olarak güvensizlik bu antik sorun hedeflerine ulaşmak engeller. Yani prestijli üniversiteye girmek için ya yeni arkadaşlar bulmak için fırsat kaybetti.

Güvenli olmayan birey her zaman sessiz değildir. Onların aşağılık kompleksi dengelemek için diğerlerine karşı agresif davranabilir. Bu nedenle, kişi genellikle kötü insanlara karşı fiziksel güç kullanır.

belirsizliğin nedeni

Her psikolojik teori, belirsizlik görünümü farklı sürümleri vardır. göre Albert Bandura (Kanada psikolog), bu duygu davranış çevreleyen çocuğun kalıplarını kopyalama sonucunda çok çocuklukta ortaya çıkar. Ebeveynler onun zihinsel fakülte gelişim düşük seviyede çocuğa derdi, ayrıca, o inanmaya başlar. Yıllar içinde, dayatılan yaşam hakkı, diğer insanların kaba davranış ve diğerleri başarısızlıklar tarafından desteklenmektedir.

Martin Seligman (Amerikan bilim adamı) çocuğun kişilik yetişkinlerin davranışlarını değil, aynı zamanda başkalarının tepkisini da etkiler güvensizlik nedenlerini açıklar. Bu etkileşim kişilik (öğrenilmiş çaresizlik) bir pozitif veya negatif gelişimini belirler.

güvensizlik antik sorun insan etkinliğinden sonuçların eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu ebeveynler, öğretmenler, arkadaşlar olumsuz görüşlerin çok sayıda çıkan nedeniyle düşük benlik saygısı nedeniyle oluşur. Bütün bunlar ciddi toplumsal inisiyatif azaltılması ve olumsuz duyguları yaratır edilir.

nedenleri tüm aşağılık kompleksi gelişimi ve kişilik oluşumunda sürecinde kurdu. doğumda Her kişi zorlaştırmak veya sosyalleşmeyi kolaylaştırmak, ama güven düzeyini belirlemek yok edebilir zihinsel ve fiziksel engelli donatılmıştır.

pozitif tarafı

Psikologlar bu özellik dış dünya ile negatif karşılaşmalarda kişiyi korur inanıyoruz. Zamanla, belirsizlik kaygı düzeyi yüksek dönüşür ve bir güvenli alan adam olduğu içinde bir psikolojik bariyer, inşa eder.

Diffidence. kanıt

Ana sinyal kendini inanç kaybı kişinin o denemek için korkuyor çünkü sadece kendi hedefe ulaşmak için deneyin olmamasıdır. Belki de çoktan yetmezliği ve alay, hakaret ve yenilgilerden korkusuyla kendini ikna etmişti. Eğer insanların kategoriye ait olursa hatalar hiç olur, ancak dalma almak için, bir karakteri gerektiğini de unutmayın. Hiçbir şey yapmamak daha başarısız iyidir. Onlar herhangi bir başarının yok sırf Çok ihtiyatlı kişi güvenini kaybeder.

Eğer belirsizlik virüsü ziyaret İkinci işaret - gerçekliğin bezeme. Arzu bireysel diğer insanlar üzerinde iyi bir izlenim bırakmak ve pozitif tarafta iddia kendini göstermeye çalışıyor gerçeği nedeniyle gerçeği caizse. bir şey o diğerleri kendilerini saygı yapmak için başka bir yol vardır, ancak böyle bir yalandan kendini saygı kaybolur vardır.

Üçüncü sinyal - düşük benlik saygısı. Bu sorun gençler arasında yaygındır. Bu durumda, her insanda pek çok eksiklikler vardır, ancak sürekli onlar için kendini bakarsanız, sürekli kendilerini küçümsemek olacağı anlaşılmalıdır. Bu durdurmak için acil ihtiyaç, güvensizlik aksi antik sorun çözüldü asla!

Dördüncü özellik - çevreleyen argümanlar kendi daha inandırıcı görünüyor çünkü arzu, herkes gibi olmak. kendilerine güven kazandırmak diğer insanlardan onay gerektirir. Bu kötü sigara içmek gibi alışkanlıklar, içme ve hatta uyuşturucu görünümünü gerektirir. Sonuç: Zayıf karakter sağlığa zararlı olabilir.

Negatif duygusal devleti gösteren beşinci sinyal - arzu diğer kişinin (tavır, görüntü, görünüm) gibi olmak. Bir kişinin başkaları ile kendini karşılaştırmak istiyor zaman kendinden şüphe doğar: İşte bu psikoloji böyle söylüyor. Böylece, kendinden daha diğerleri daha önemli verir. Sürekli Kendine put bakacak olursak standartları değiştirmek çünkü, bir birey, her zaman değiştirmek ve zararına kalacak. Bu nedenle adam hep belirsiz olacak! Özgüven her birimizin benzersiz bilinciyle mümkündür.

güvensizlik sorunu: argümanlar

utangaç kişi davranışı ve iletişimin belirli bir biçimde için çok kolaydır tanıdınız:

 • güvensiz insanlar onları kaza gibi düşünen, övgü ve neşeli olaylar reddetmek;
 • İyi göründüklerini eğer kendisi hiçbir güveni kişi, her zaman çalışıyor, haklı olduğu;
 • "? Do not size" halkın bu kategori hep deyimini kullanırsak, şüphesiz şeklinde düşüncelerini ifade, "Bana katılıyor musunuz?", Vb.;
 • örneğin başka bir kişiye yatırıldı kendi yararları,: "Evet, ben sadece işin çoğunu Marya yürütülen, biraz yardımcı oldu";
 • güvensiz insanlar kendileri hakkında olumsuz düşünmek ve onlar bir şey yapamaz inanıyoruz, her şeyi her zaman şımarık ve böylece açık. d.

Böyle düşünceler ziyaret ederseniz, onları kovalamak veya belirsizlik hissi sonunda artacaktır. Onların zaferleri düşün ve lezyonlar odaklanmak değil.

utangaçlık üstesinden 10 yolu

Üstünü değiştirmek ister misiniz, ama nasıl olduğunu bilmiyorum? Basit kurallar sorunu çözmek yardımcı olun.

 1. Bütün bunların başarıları, hatta en küçük ayrı bir günlük tutun ve bunu düzeltmek.
 2. En küçük olmak üzere çeşitli arızalar ve zayıf, için kendini Eleştirme. ifadesini "Hepsi aynı ben, çalıştığımız yapılır" Merak etmeyin, bu yüzden başka bir zaman "ve almak emin olun". N. yiyin
 3. Negatif düşünce ve olaylara odaklanmaktadır yapmaz, sonuç çıkarmak için öğrenebilir ve temelden hayatınızı değişmez kafa olayı, imha edin.
 4. başkalarına kendimizi karşılaştırmak ve ideal insan var olmadığını hatırlamak durdurun.
 5. Kendinizi, örneğin, bir kurulum, "Ben can", "Bir dahaki sefere daha iyi yapacağım", "Bugün, harika bir gün olacak etmeyin."
 6. ücretsiz iltifat hisset ve "teşekkür ederim" içten cevap verirler.
 7. daha hoş onlar hakkında konuşurken insanlarla uğraşırken. Onlar da size olumlu yanını görmeye başlayacaksınız.
 8. neşeli ve iyi arkadaşları ile kendinizi Surround, onlar yaşatmak için eminiz.
 9. sizin yürüyüş İzleyin: her zaman, sakin ve kendinden emin kafa dik ile yürümek zorunda.
 10. gülümseme ve gelecek hakkında olumlu düşünmek.

Pozitif insanlar tarafından mutlu çevrili olacak ve güvensizlik antik sorun mutsuz, sadece siz değil, aynı zamanda sevdiklerinize yapar. Kendine Çalışma, daha sonra sevinç, bağımsızlık, problem çözme, kendini inanç ve çok daha fazla ödülünüz olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.