SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ne kaburgaların altından sağ tarafında ağrı yapar?

Hayatınızda her bir kişi en az bir kez onun sağ tarafında ağrı yaşadı. ağrı en sık olduğu anlamına gelir sorunlu gövdenin konumu, denk sağdaki kaburga altında ağrı genellikle alanı (karaciğer ve sağ böbrek) olarak organların patoloji ile ilişkilidir. Bazen ağrı uzak bir yerde hasarlı organı dan oluşur.

Sağ kaburga altında ağrı çeşitli faktörler tarafından tetiklenebilir.

Ile kaburga altında sağ tarafında karaciğer ve sağ böbrek ağrısı sağlıklı fizyolojik durumu ortaya çıkamaz. İstisnalar yaralanmalardır. Bu durumda, bu tür ağrı yaralanması kendileri için kaburgalar ya da iç organları gösterebilir.

Hamile kadınlarda, onun sağ tarafında ağrı o iç organları sıkmak başlar neden fetusun, gelişmesi ve büyümesi ile ilişkilidir.

safra kesesi iltihabı nedeniyle bu onun duvarlarının bir kalınlaşma, sırayla safra kesesi artışa neden safra akışını yavaşlatır ve karaciğer üzerinde bastığında. Karaciğer sağda kaburga üzerinde baskı başlar. sağ kaburga altında dırdırcı donuk ağrı, hareket tarafından ağırlaştırılmış ve yatarken çökmek vardır.

Bazen kaburgaların altından sağ tarafında ağrı zona bir işaretidir. ağrı yanı sıra, genel kırıklık vücut sıcaklığında hafif bir artış ve karakteristik deri döküntüsü mevcut bulunmaktadır.

Sağ tarafta ağrı , pankreas veya ince bağırsağın uzantılar, piyelonefrit, apandisit, akciğer iltihabı, iltihap iltihabı - ön kaburga altında (akut ve kronik), hepatit dahil olmak üzere hastalıkların, kistik sağ böbrek, kolesistit, kadınların çeşitli sağlamak duodenum ülseri, sağ akciğer ve karaciğerde kanser süreçleri.

arkasından kaburga altında sağ tarafında ağrı sağ böbrek veya pankreas, böbrek tümörü, böbrek taşı hastalığı, renal vasküler tromboz enflamasyonun bir işaretidir. hoş olmayan hisler pankreas iltihabı nedeniyle oluşursa, ağrı ön ve sol tarafta daha olacak.

Sürüş sırasında bazen kaburga altında onun sağ tarafında ağrı sağlıklı insanlarda görülür. kan akımı ve adrenalin kan büyük bir doz salınımını arttırarak alışılmadık fiziksel efor birbirini karşı baskı iç organlar, boyutları artar. Bu hak kaburgalarını ağrısına neden olabilir. Böyle başka bir rahatsızlık nedeniyle ani pistleri ve dönüşlere oluşabilir. Böyle rahatsızlık genellikle birkaç dakika içinde sonlandırılır. Ağrının iki veya üç atağında, ve ilham bir ağrı vardı değil sonra, o zaman, ben interkostal sinir sıkışıp oldu. Bu durumda, nöropatolog için ele almak gerekir.

en sık iç organların keskin kasılmaları (spazm) bağlantılı nervürlerden altında sağ tarafına ağrı kramp. ağrıları Büyüyen organlarında iltihaplanma olduğu anlamına gelir. ağrı Kesme iç kanama meydana gelir. Aynı zamanda kan damarlarının bir oluşum veya blokaj mola gösterebilir. Bu insan şartla mümkün olduğunca hızlı hastaneye nakledilmelidir.

Sağ tarafta ağrı nedeniyle birçok hastalığa oluşabilir. Yani değil sadece zaman kaybı ve para israfı değil, aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir kendi kendine ilaç için, bir uzmana danışmak gerekir. Sadece bir doktor doğru hastalığı teşhis ve hastalığın dinamiklerini takip ederek yapabilirsiniz, yetkin etkili tedavi reçete.

Ana zamanlı sonuçları, komplikasyonlar ve sağlık sorunları ciddi kaçınmak için bu belirtilere dikkat etmek. Sonuçta, olursa olsun bayat ne kadar, sağlık - çok değerlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.