SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bu nedir: idrar sonunda yazmaya acı?

ürogenital sistem hastalıkları günümüzde oldukça yaygındır. ilk işareti başında - ağrılı idrar sonunda yazmak için. Genellikle bu hastalık komşu organlarda sonuçlanır. Ayrıca, üreme sisteminin patoloji genellikle mide bağırsak sisteminin bozulmasına yol açar.

semptomlar

Hastalığın başlangıcı işaret en yaygın belirtileri düşünün. Daha önce bahsedildiği gibi, tüm bir kişinin idrar sonunda ağrı hisseder gerçeği ile başlar. bir anestetik ve diğer sorunlara işaret edebilir çünkü Tedavi bütün hastalıklar için evrensel olmayabilir. o üretrit geliştirmeye başlarsa, ağrı idrar başında hissedilecek.

o postpartum veya mesanenin ameliyat sonrası parezi söz konusu olduğunda, genellikle idrar gecikmeyi gözlenmektedir. Ayrıca şişme bunları ihlal zaman, üretra veya mesane yaralanması geçiren bir sonucu olarak gelişebilir ve rahim sarkması ters dönmesine ile kadınlarda olabilir.

idrarını tutamama

Genellikle şikayet acı yazmak için enürezisli idrar sonunda. ve kısmi (yaşlılık ve nefes verilmesi hastalıkları, kas tonusu kaybı, vb), (a genitoüriner fistül olduğunda) tam olabilir.

ayrıca işaretler değişiklikler dahildir yoktur idrar renginde. Bunun birkaç nedeni oluşur. İlk - alma irin - üriner sistem, ikinci girmesini kanı. İkinci durumda, idrar bulutlu, görünür gevreği haline gelir. bekletildi ise, yağış olacak.

irin idrar doktorların ilk bölümünde mevcut olduğunda mevcut üretra hakkında söylenecek. irin tüm bölümlerinde yer alacak, bu şiddetli piyelit veya atılım mesane gösterir. Ayrıca, apse, bitişik organlara olabilir. hasta hasta idrar sonunda, idrar çok koyu renkler varsa, bu bilirubin Bileşiminde içeriği gösterir. Bu zaman karaciğer oluşur.

Kanama kaynak herkes üriner sistemin herhangi birinde olabilir. Kateterizasyon idrar yaralayabilir. Bu durumda, kan oldukça bol ve hızla idrar yoluyla düşmeye başlar. taze kırmızı kan hücrelerinin analizinde büyük miktarlarda tespit edilir.

Böbrek taşı hastalıklarının idrar sonunda yazmaya da acı verici. Ancak bu durumda hasta renal kolik atağı geçirdiği ve idrarda da kan bulduk. Oysa bu semptomlar varlığına işaret böbrek tüberküloz, hem de kötü huylu kanser.

varlığı , idrarda kan hematüri olarak adlandırılır. Hasta kadından numunelerin çalışma almak için, bir kateter kullanılır. Onsuz düşme olasılığı vardır vajinal kan dışarı idrar içine.

sonuçlar

Biz güvenle idrar sonunda yazmaya zaman ağrılı, aynı zamanda sistit olarak da bilinen mesane, iltihabı varlığı yüksek ihtimal olduğunu söyleyebiliriz. Aksi takdirde durum daha kötüdür, çalıştırılamaz. ağrı ek olarak, hoş olmayan bir koku ve idrar bulanması varlığı şüphesini arttırır. zorunlu tıbbi muayeneye tabi de bu durumda,.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.