ÇirkinlikInşaat

Planter Standard, diyafram profilli: açıklamalar, teknik bilgiler ve kurulum özellikleri

Planter Standard, koruyucu niteliklere sahip modern bir yapı bezi olan profilli bir zardır. Bu tek katmanlı kumaş, yüksek yoğunluklu polietilendir ve dış yüzeyi, yüksekliği 8 mm olan yuvarlak çıkıntılara sahiptir. Membran yeterince hafiftir ve yüksek mukavemetlidir, endüstriyel ve konut yapımında kullanılır. Olumlu sonuçlar elde etmenizi ve yalnızca güçleri değil aynı zamanda araçları da kurtarmanıza yardımcı olduğundan uygulamanın imkânını düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, materyali almadan önce, niteliklerini ve kurulum özelliklerini daha yakından tanımak gerekir.

tanım

Planter Standard, boşaltma / yükleme ve taşıma kolaylığı sağlayan hafif bir profilli membrandır. Bu kalite doğal olarak montaj işini basitleştirir. Membran güvenilir ve dayanıklıdır. 50 yıl veya daha uzun süre hizmet vermeye hazır. Polietilen malzemeler yüksek mukavemete sahiptir ve saplamaların şekli, yükün yüzeye eşit şekilde dağıtılacağı şekilde tasarlanmıştır.

Nokta etkileri tamamen dışlanmıştır. Uygulama gösterildiği gibi, kurulum çalışmaları mümkün olan en kısa sürede tamamlanabilir. Planter Standard - su yalıtımını ve kapağın alt bölümünü nem etkisinden korumak için tasarlanmış bir membran profili. Buna ek olarak, yol boyunca, ağaçların ve çalıların köklerinin çimlenmesinin yanı sıra, yerin taslak veya kesilmesi sırasında oluşan basınçtaki değişikliklerden kurtulabilirsiniz. Temelini bu malzemeyle koruyun ve doldurma işlemini yapmadan önce yapın. Malzeme, beton preparatın yerini almak ve duvarların iç yüzeyini aşırı nemin etkilerinden korumak için kullanılabilir. Bu hem kondensat hem de sudur.

Membran yardımıyla, cepheyi hızla sanitize edebilir ve nemi de çıkarabilirsiniz. Malzeme tesis içindeki optimum sıcaklık ve nem rejimini muhafaza etmeyi sağlar. Tarif edilen profilli membran, günümüzde uygun maliyet ve optimum nitelikleri nedeniyle bu kadar popülerdir.

Teknik özellikler

Planter Standard - 0.55 mm kalınlıkta üretilen bir membran profili. Saplamanın tam yüksekliği 7.5 mm'dir. Bir metrekare malzemenin ağırlığı 0,55 kg veya biraz daha büyüktür. Bu kompozit tuvali satın alarak, 2x20 m ölçülerindeki dikdörtgenlerle kesilip satışa sunulduğunu düşünmelisiniz.

İnşaat konusunda profesyonel bir dayanak alan tüketiciler sıklıkla basınç dayanım limiti gibi özelliklerle ilgilenirler. Tanımlanan zar durumunda, bu parametre 280 kPa'ya eşittir. Ayrıca rulo boyunca ve boyunca maksimum gerilme kuvveti ilginizi çekebilir. Bu parametre 280 N / 50 mm'dir. Kütlece su emilimini de hesaba katmak gerekir; bu,% 1'i geçmez, ancak moladaki bağıl uzama% 20 ve hatta daha fazladır.

Planter Standardı - bir membran profil (2x20 m), çubuk üzerinde düşük sıcaklıktaki esnekliği 45 ° C olan bir malzemedir. Test sırasında kiriş yarıçapı 5 mm idi.

Malzemenin ek özellikleri ve maliyeti

Planter Standard'ı satın almaya karar verirseniz, 1 m2'lik bu malzemenin bedeli 108 ruble olacaktır. Bir rulo 40 m2 içerir. İnşaatta veya su yalıtımında profilli bir membran kullanırsanız, tuval ile duvar arasında oluşan boşluk serbestçe havalandırılacak, hava binanın içindeki sıcaklık ve nem rejimini iyileştirerek içeride dolaşacaktır.

Membran sadece yüksek bir mekanik mukavemet değil aynı zamanda kimyasal agresif ortamın etkilerine dirençlidir. Malzeme, duvar yüzeyinde etkin biçimde çoğalabilen bakteri ve mantarlarla etkileşime girmez. Düzenleyicinin Yerleştirilmesi Standart profilli membran, ultraviyole ışınlarının olumsuz etkileyeceği korkusu olmadan yapılabilir. Kanvas dikey ve yatay olarak döşenebilir ve gerekirse elemanlar özel olarak sağlanmış düz bir kenarda birleştirilir.

Profilli bir zarın monte edilmesi ile ilgili özel özellikler

Profilli membran Planter Standardı (fiyatı çok yüksek değildir ve yukarıda belirtilmiştir) belirli bir teknoloji ile belirlenmelidir. Gerekirse ıslak duvarların dezenfeksiyonu yapılır ve döşeme binanın içinde ve dışında gerçekleştirilebilir. Odanın duvarları bu şekilde boşaltılabilir. Malzeme, duvarların ve zeminin çevresine mekanik olarak yerleştirilir. Membran, beton için metal dübel ile takviye edilmelidir. Odanın alt kısmında, membranın üzerinde, sıva ızgarası sabitlenmelidir; polimer malzemelerden veya metallerden yapılabilir. Sonraki kapsama alanına bağlı olarak seçilir.

Su izolasyonunu koruyucu tesisat özellikleri

Profilli membran Planter Standard, makalede açıklanan döşeme teknolojisi ve su kaçak tabakasını korumak için gerekirse kurulabilir, hataları önlemenize izin verir. Sonuncusu obmazochnym veya okleechny. İnşaat atıkları ve dolgu maddeleri sonradan yüzeye girerse, katman hasar görmez. Uygulamada da görüldüğü gibi, zarın kullanımı daha kısa sürede çalışmanıza ve işçilik maliyetlerini düşürmenize, böylece paradan tasarruf etmenize olanak tanır. Membran en iyisi yassı kayrakların yanı sıra tuğladan yapılmış basınçlı duvarların yerine kullanılır.

Kurulum dakikada 4 m 2'lik bir hızda yapılır. Döşeme tabakaları genişliği 4 çıkıntılı çakışma gerektirir. Fiksasyon, beton için bir metal çubuk veya dübeller vasıtasıyla su geçirmezlik seviyesinin üstünde gerçekleştirilmelidir.

Sonuç

Membran, yer altı suyunun düşük bir seviyesinde doğru olan beton hazırlığı ile değiştirilebilir. Yeraltı sularının üstünde, kalınlığı 10 cm olan bunun için bir ezilmiş taş kullanılır. Bu durumda membran aşağıya yerleştirilir ve uzunlamasına ve enine çakışmalar 10 cm'ye kadar olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.