SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ekstrapiramidal hastalıkları lokomotor aktivite bozukluklarının tedavi

Ekstrapiramidal bozukluklar değişikliklerle ilişkili kas içinde, bunun hareket bozuklukları, hiperkinesia veya hipokinezi (sıçrama veya hareketsizlik) görünümünü, ve bunların kombinasyonları.

Hastalığın semptomları beyin yapıları, talamus, bazal gangliyonlar, kapsül içindeki podbugornoy alanının lezyonlarda kendini göstermektedir.

ekstrapiramidal bozukluklar kalbinde ilişkileri piramidal sistemi dahil nörotransmiter metabolizması bozuklukları, kolinerjik ve dopaminerjik nörotransmitterlerin arasındaki denge vardır. Discoordination hareketler bu tür ihlallerin sonucudur.

Ekstrapiramidal sistem sesi ayarı, pozisyon, kas aktivitesi değişiklikleri dahil, bu doğruluk, hız, pürüzsüz hareketler sağlar. serebral korteks ve limbik sistemi ile etkileşimde, daha yüksek sinir aktivitesi sağlar ve duygusal küre sorumludur.

Ekstrapiramidal bozukluk, hipokinezi, frontal lob yenilgisiyle, siyah madde ve retiküler oluşumun bir sonucu olarak ortaya çıkar. Hiperkinezi bozukluklar serebellar-talamik güzergahı ve talamus, striatal, kırmızı çekirdeğinde oluşan ve, gereksiz şiddet ve temsil istemsiz hareketler.

Ekstrapiramidal bozukluklar atetozis, kore, torsiyon spazmı sayılabilir.

parmaklarda meydana atetoz Manifestation vermiformdur, sarma, yavaş hareket etmektedir. Yüzün kasları - ağız, dil ve dudaklar seğirmesi bir eğrilik var. Kas gerginliği gevşeme yol verir ve sesi azaldı. Bu ihlaller doğum, travmatik beyin yaralanması, epidemik ensefalit, frengi, ateroskleroz sırasında meydana gelir.

Kore ve kol ve bacaklarda, yüz ve boyun, giyen hızla şiddetli hareketler ile karakterize diğer otonomik bozukluklar tutarsız ve dengesiz kas tonunda azalma karşı çıkan renkli.

Distoni kaslar gövde veya torsiyon spazm herhangi bir yaşta ortaya çıkabilir. Yürürken Dönel, shtoporopodobnye, viraj gövde ve boyun kaslarında meydana giperkinezy. Boyun kaslarının baştan Sapmalar. Adam obsesif yan kafa hareketlerini taahhüt. Bu hareketler diğer kas gruplarını etkilemeden, izole edilebilir. Hastalık olarak tezahür yazıcı krampı. Sonuç olarak, yazının zamanında varyasyonları, parmaklar hiper bir duruma gelir, başlangıç soy sonunda imkansız küçük hareketler haline hasta fırçası sıkıştırılmış değildir. kas spazmı kişi sırasında belirli anlarda tek pozisyonda dondurmak için isteyebilirsiniz. Burulma spazmı ve diğer bozukluklar, ensefalit dejeneratif kalıtsal hastalıklara yakalanma dizuricheskie. anomalilerin tedavisi için kas gevşeticiler reçete: baklofen, Mydocalmum, vitaminler, sakinleştirici.

Ekstrapiramidal bozuklukları tikler çeşitli bireysel kas grupları, genellikle göz kapakları, boyun ve yüz tekrarlanan konvülsif seğirmesi içerir. Semptomlar kafa, göz kırpmalar, namorschivany alın, boyun ve omuz sıçrama devirme tekrar aynı tip olarak görünür. Amplifikasyon stres veya stres sırasında ortaya çıkar. kediotu tablet, novopassit, dormiplant, afobazol, Mydocalmum, pantokaltsin, vitaminler B6 ve refleksoloji: kas gevşetici ve sakinleştirici tedavi kullanım içindir.

Miyoklonus da sinir sistemi bozuklukları için de geçerlidir. Hastalığın belirtileri bazı kas gruplarında kısa, hızlı gerizekalı, bazen şimşek şeklinde kendini göstermektedir. Bu ekstrapiramidal bozukluklar ensefalit ve Kozhevnikov epilepsi görülür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.