SeyahatYol tarifi

Saksonya'da Şaşırtıcı Elbe Nehri

Kuşkusuz, Elbe Nehri Dresden, ana cazibe iyi bir dekorasyon. Onun hızlı akan geçmişte birçok olayları hatırlamak ve daha kaç gelmek! Bu gerçekten güzel suyolu Saksonya kıyıları görkemli kaleler, zümrüt yeşili parklar, zarif köprüler ile dolu. şehir UNESCO Dünya Mirası ilan edilmiştir River Valley. Ve gerçekten her gezgin için görülmeye değerdir. Hiçbir turist gördüğünü kayıtsız kalamaz. Ve kimse seyahate harcanan zaman için üzülüyorum olacaktır.

Nehir boyunca tarihin zaman yolculuğuna benzer muhteşem bir seyir yapabilirsiniz. lüks tesisler Admiring, hayran olmamak zor. arasında özel bir yeri Dresden manzaraları Pillnitz alır - Augustus Güçlü ikamet. dev yapı özel bir proje hükümdar Daniel Pepelmanom için inşa edilmiştir. Grevler rafine Barok tarzı, 1720 yılında yapı için esas alınan. park alanı Seçmenler sevilen Çin tarzında pavyonlar, süslüdür.

Dresden, Elbe nehri, her biri çok güzel, büyük ve küçük köprülerin altından yelken, küçük bir tekneyle kıyıdan denize davet ediyoruz. Her yaştan eski kalelerinin kulelerine yükselen arasında. Örneğin, Ekberg ve kale bina, 1850 yılında Prusya Prensi için özel olarak inşa edilmiş. Klasik tarzda olağanüstü dairesel galerisi. Prusya kartal ve hanedanının anda iktidar portreler - iç iktidar sembolleri ile dekore edilmiştir. Bugün konser ve kongre ev sahipliği yapmaktadır. Terasta, bir restoranda iken.

mimarisinin şaheseri, Elbe nehri ünlüdür - Tesisler Ağustos köprüsünü çevreler. Arkasında iki Katolik kilise, tamamen Dünya Savaşı tarafından tahrip ancak orijinal biçiminde yeniden bulunmaktadır. 1868 yılında bir yangın sonrasında yeniden inşa Bugün, ayrıca, opera binasını orada hayran olabilir. Elbe Nehri endüstriyel kültürün anıtı vaftiz başka mucize vardır. adı Blue ile büyük metal köprü aralarındaki aşılmasını kolaylaştıran, iki köyü bağlamak için.

Elbe Nehri Yunan coğrafyacısı Strabon antik yazılarında anlatılan. çağımızın on sekizinci yılında o Avrupa'da merkezinde yaptığı harita üzerinde boyalı ve Alfre aradı. İskandinav kelime kökleri vardır ve nehir bystrovodnuyu temsil eder. Ancak, çağdaş bilim adamları Saksonya ana ırmağın adı İskandinav dilleri ile ilgili olduğunu sanmıyorum. o Elba için hiçbir çıkış nedeniyle değil en az Baltık Denizi ve İskandinavya. Çoğu bilim adamı yer adı "parlak beyaz" olarak çevirir kelime "ALBO", gelen inanıyoruz. Veya, Galya kelime "Albis" dan ( "beyaz su" anlamına gelir), Latince "Albis" (yani "hafif") veya Kelt "elb" - "Nehir".

Her neyse, bir şey çok açık: güçlü Elbe Nehri (harita üzerinde Avrupa'nın merkezinde bulmak mümkündür) gezegenimizi süslüyordu. Bu Dresden kentinde, aynı zamanda Saksonya kalbinde sadece bir mücevher olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.