Haber ve ToplumPolitika

Churkin Vitaliy Ivanovich: Biyografi ve Aile

Vitaly Churkin, BM ülkemizin Daimi Temsilcisi, son zamanlarda gerçek bir yıldız, Rusya'nın ulusal bir kahraman haline geldi. Bu yazıda söz konusu kişiden daha yanı sıra ailesi hakkında bilgi edineceksiniz.

çocukluk

Churkin Vitaliy Ivanovich Vladimir bölgesinden gelen havacılık tasarımcısı Ivan Nikolaevich, ve Maria Ivanovna, Kırmızı Builder (şimdi Batı Biryulovo) köyünde doğan bir ev kadınının, bir ailenin Moskova'da 02.21.1952 doğumlu.

Churkin ul üzerinde bulunan yabancı dil, derinlemesine çalışma ile 56 № Moskova uzman okuldan mezun. Zavallı Damian. Bu arada, aynı okul kez gazetecileri bitmiş Tatiana Mitkov ve Nikolai Svanidze.

kimin biyografi dünyadan insanların büyük sayıda ilgi olduğunu, erken yaşlardan itibaren bir öğretmen ile tek tek İngilizce öğrenmek için Vitaly Churkin,. Aynı zamanda hep o ilk arasındaydı sınıf arkadaşları arasında ilerleme.

Vitaly ayrıca okul Komsomol örgütünün sekreteriydi. Ama haklı bir altın madalya o çünkü entrikalar okulda oynanan olma kaybetti.

pateni yapıyor Vitaly, çeşitli şehir yarışmalarda kazandı.

sinemaya Çurkin

Onbir yaşında anda Akne o kulübe sahibinin oğlunu oynadığı Lenin'in "mavi kitap", yaklaşık Lva Kulidzhanova rol aldı. Bir yıl sonra da onun katılımıyla filmi "Sıfır Üç" geldi. 13 yıl içinde, o Vladimir Ulyanov Mark Donskoy "Anneler Kalp" ile filmde rol aldı.

formasyon

o bırakamazdı hiçbir yerde böyle bir çok yönlü ve aktif çalışma. 1969 yılında Churkin Vitaliy Ivanovich Moskova Devlet Enstitüsü girmek için ilk girişim (Uluslararası İlişkiler Bölümü). Artık tanınmış Andrei Denisov ve Andrei Kozyrev ile çalışıldı. dilde Ağırlıklı olarak ilgilenen. Churkin, dereceyle üniversite ve lisansüstü onur derecesiyle mezun olduktan sonra, daha ileri ona hizmet ve ünlü "Üç şapka" koymak Dışişleri Bakanlığı, çalışmaya başladı. arzu - Bu sadece Çurkin sen, açık ve 10 ana şey koymak söyleyerek yanıt verdi hep oldu.

kariyer

kimin biyografi beklenmedik olaylarla dolu Vitaly Churkin, mezuniyet sonrası, çeviri bölümünde, Dışişleri Bakanlığı görevlisi rütbesiyle çalışmaya başladı. Ataşeliği - 1975 yılında kıdemli asistan, bir yıl rütbesi aldı. Ayrıca, 1979-1982 gg., Churkin Vitaliy Ivanovich Sekreteri US Department üçüncü rütbesine görev yaptı. Ayrıca, önümüzdeki beş yıl boyunca Sovyetler Büyükelçiliğinde ABD'de çalıştı. Başlangıçta, 2 sekreter bir diplomatik statüsü verilmiştir. Ama 1986 yılında Sovyetler Büyükelçiliği 1 Sekreteri oldu.

1987 yılında Churkin SBKP Merkez Komitesi Uluslararası Bölümünde Referent haline Sovyetler Birliği geri döndü. Ertesi yıl Bakanın basın sekreteri rütbesinde görev Eduard Şevardnadze Dışişleri Bakanı. 1990 yılında SSCB Dışişleri (Dışişleri Rus Bakanlığının) Bilgi Başkanı Bakanlığı hizmet, hem de bir kolej ruhu diplomasi üyesi başladı.

1992 yılında Fotoğraflarını bu makalede görülebilir Vitaly Churkin, yardımcısı olur Andrei Kozyrev, Dışişleri Bakanı. Rus diplomasi tarihinde ilk başka ülkelerden gazetecilerle açık düzenli brifingler tutmak başladı oldu. Ve 1992-1994 döneminde. O, Balkanlar'da özel Rusya Federasyonu Başkanı'nın temsilcisi, hem de Batılı ülkeler ve Bosna ihtilafının üyeleri arasındaki görüşmelerin yapan oldu.

1994 yılında Churkin NATO Rus büyükelçi ve Belçika'ya Rus büyükelçisi oldu. 1998 yılından bu yana, Kanada'da Rus diplomatik misyon yöneldi. Beş yıl sonra, Churkin, diğer bir deyişle, geniş büyükelçi oldu Rusya Dışişleri Bakanlığı personelinin yedekte aslında. diplomat hükümetlerarası Arktik Konseyi uluslararası bir örgütün üst düzey yetkililerin komitesi başkanı, hem de kutup bölgeleri ve çevre gelişimini sağlamada rol zorluklar oldu.

BM'ye Rus temsilci

2006 yılında, kimin biyografi kalkışta büyük bir numarası vardır Vitaly Churkin, BM Rusya'nın daimi temsilcisi oldu. Bir yıl sonra, toplantıda (Marti Ahtisaari) Kosova'da çatışmayı çözmek için bir planın görüşmelere ayrıldı BM Güvenlik Konseyi (kapalı), Churkin Yoahima Ryukkera, BM misyonu başkanı keskin eleştirilerle, çarptı. Rucker ederken, resmi olarak tanınması olmadan, ilin gerçek bağımsızlığını sağlayan plana desteğinde gerçekleştirilen anlaşılmalıdır. Rus diplomat gazetecilere Rus Güvenlik Konseyi toplantısı temsilcisi protesto sol söylemek çabuk toplantının ilk katılımcılardan biri için serbest bırakıldı. kendisinden rağmen Çurkin o Milletvekili geride bırakarak aynı anda, resmi parçası hemen sonra bıraktığını söyledi: başka bir deyişle, Rus heyeti salondan dışarı ve resmen protesto etmedi ilan etmek.

Profesyonel hizmetler

Onun liyakat listesi o en patlayıcı ve zor durumların onurlu çıkışlarını anlatan, yanı sıra çeşitli uluslararası sorunların çözüm bulma, sonsuz olabilir. genellikle diplomat ifadeleri birçok kör sokak koymak olsa Vitaly Churkin performansları Ülgen dünyaya göstermek. bir çok örnek vardır. Örneğin, 2012 bilgi kaynaklarında söylentiler, Vitaly Churkin oldu ana aktör yayılmaya başladı. Katar iddia edilen bir çözüm yolunda görüşmelere silip tehdit Suriye çatışması. Çurkin daha sonra bu haberleri yalanladı.

O Yugoslavya ihtilafının çözümünde katıldı; Vitaly da Londra'da BAB merkezini ziyaret etti yerli diplomatların ilk oldu. 1995 yılında bir röportajda kendisinin bu olduğunu söyledi "küçük gururlu."

Aynı zamanda ilginç ve çok önemli Vitaly genç nesle örnek teşkil ne kadar dikkate almak. Onlar kariyer ve yaşam Çurkin çalışma ve ardından kompozisyon "3 şapkalar sahibini" yazmayı kabul böylece Örneğin, 1999 yılında, eseri ilk gramer ilgilenen öğrenciler tarafından ve 1522 yılında esinlenmiş. Böylece kendim için çok keşfetmiş ve diğerleri diplomasi olarak medeniyet alanlarında üretken gelişimi için önemli yetenek nasıl geliştirileceği göstermiştir bulundu.

onur

  • 2009 yılında - Merit, Sipariş Rusya'nın dış politika, mükemmel uzun vadeli diplomatik hizmetin geliştirilmesine büyük katkıları için hazırlanmıştır.
  • 2012 yılında - Dördüncü derece "Fazilet" Düzen, tanıtım ve uluslararası Rusya'nın çıkarlarının korunması için yaptığı hizmetler için aldı.

Kişisel yaşam

yıllar içinde Vitaliy Churkin kişisel yaşam kararlıdır ve kamuya ilan etmez.

Anastasiya Churkina Vitaly Churkin, TV kanalı Russia Today Bir gazetecinin kızı. O da babası gibi, MGIMO bitirdi.

Pis Maxim Churkin Vitaliya Churkina oğlu ve kardeşi MGIMO da mezun.

Eşi Vitaly Churkin, Irina, neredeyse 5 yıl kocası daha genç. Bu bir ev tutar. Görüşler onun kökeni hakkında farklıdır. o diplomatların bir aileden geliyor söylentiler var. Diğerleri ailesi askeri olduğunu söylüyorlar. O IFL onları bitirdi. Moris Torez. Medya güzel, güzel ve ilginç bir kadın olarak onu tarif.

Vitaly onun boş zamanlarında, o tenis ve yüzme sahiptir. Buna ek olarak, onun genç coşku unutmak ve oldukça sık film izlemek değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.