HobiEl sanatları

El yapımı sabun: Orijinal hediye tarifleri

Her birimiz en az bir kez hayatlarında hediyeler verdi. Hatta en-en bencil doğası kendisine hediyeler verdi. Ve zamanımızda, her şey görünüyordu zaman büyük bir seçim, orijinal ve akılda kalıcı hediye sorunu yeterince sıcak olur olmaktır. Özellikle kitle tatilinden önce: Yeni Yıl, 23 Şubat, 8 Mart ... Biz sadece akrabaları değil, aynı zamanda vb arkadaşlar, iş arkadaşları (veya diğer öğrenciler), öğretmenler, anaokulu öğretmenleri, doktorları, oldukça çok sayıda tebrik etmeliyim Biz doğum günü veya Sevgililer Günü gibi tatil hakkında ne söyleyebilirim.

Finansal giderler Eğer gerçekten bir kart yoksa cin biblo ile çikolata otdarivatsya etmek istemedikleri şeyleri ... biliyorum, ama küçük ve ilginç bir hediye memnun etmek istiyorum başgösteren vardır (bu durumda, sadece onun gerçek değerini bilmek olması arzu edilir). Tabii ki çok sayıda mağaza "sıradışı" hediyeler, ama onların aralığı yılda, pratikte, değiştirilmez ve oldukça yaygın hale gelmiştir. Peki ile gelip var? el yapımı sabun deneyin. Kolayca mükemmel bir hediye kendi ellerini oluşturabilmeleri üretim kadar çeşitli Tarifler. aklımızda konuyu yaklaşım eğer mutlaka küçük ilginç sürpriz şeklinde el yapımı sabun, ciddi, iyi bir hediye olabilir çünkü.

Tabii ki, bazı malzemeler ve basit araçları gerekir. el yapımı sabun pişirme önce, en azından en basit bileşenleri almak ve onlar:

  • sabun bazı ya da normal sabunu ;
  • baz yağ (o bir baz yağ , örneğin şeftali, badem, kayısı ve diğer gibi);
  • (Deri ihtiyaçlarına bağlı olarak) uçucu yağ;
  • boya (ya da özel bir sabun veya bir gıda veya doğal çikolata, kakao, sebze ya da meyve suları formunda);
  • Katkı maddeleri (süt, gliserol, bal, bitkisel karışımlar ve dekoksiyonlar, kremler, vs., ve sabun-fırçalama için - kahve, yulaf veya öğütülmüş fındık kabuğu);
  • su (tercihen seyreltme gelecek sabun ekstre için, saflaştırılmış).

Tabii ki, el yapımı sabun, gerekli aletleri yapmak ve tabak gelecekte sabun başka bir şey, artık hazırlanmış olması arzu edilir için. Eğer mikrodalga fırında bileşenleri eritmek, sonra mutfak eşyaları alakalı gerekecektir. Ama daha iyisi, kaynatma su banyosunda sabunlu, böylece iki eski kastryulek oldukça yeterli olacaktır. ve banyo aksesuarları kurban kaşığın gelecekteki banyo karıştırma için yalnızca bu amaçla olacak o andan itibaren edelim.

yüksek kaliteli el yapımı sabun almak için, reçeteler çok hassas takip edilmesi gerekir. Ne zaman nabete eli, bileşenlerin kendi oranlar oluşturmak mümkün ve bu arada ince bir rende almak ve bebek sabunu temelini alırsak, onun üzerine ovmak olacaktır. Sonra araya bir çorba kaşığı tereyağı ve gliserin tabanını karıştırmak ve buhar banyosunda karışımı yerleştirin. yağ-içinde-gliserin karışımı ısıtıldı zaman yavaş yavaş sıvı sabun ekleyin ve bir miktar sular darbe erime sürecini hızlandırmak için.

Sabun gliserin ve bir baz ile, tamamen erimiş ve karışık olduğu zaman, bunun için gerekli olan yağ ilave etmeye başlar. Ama unutmayın ki birkaç damla ziyade çay kaşığı veya mililitre dökmek için tavsiye el yapımı sabun tarifleri ekleyerek. her bir "lekeler" kitle koku iyice karıştırıldı sonra yağ sabunu yayılır. esansiyel yağı ile Bittiğinde, bir renklendirici ve bir dolguyu eklemeye başlayın. Sıcak kitle Stir şimdi formochkam dökmek gerekiyor. bakeware: Onlar bir şey olarak hizmet verebilir rakam bisküvi, kum için bebek kalıpları, yoğurt kavanoz ve hatta şeker dışarı şekillendirirler.

sabunu tarifleri formları Dökülme önce soğumaya vermek için tavsiye ve daha sonra buzdolabına konulur. iyi donduğunda kalıplardan çıkarın (kolayca çıkartılır sabuna sıcak suda kalıpları koyabilirsiniz) ve kuruması için birkaç gün bekletin. Hepsi sabun kullanıma hazırdır bu. gerçekten güzel ve kokulu çıktı eğer, orijinal ambalajında dekore ve kalpten vererek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.