Haber ve ToplumPolitika

Başkan Obama: Kurulunun terim. Ne zaman Obama hükümeti için son tarih nedir?

Obama döneminin saltanatını sona erdiğinde sorusu ilk bakışta çok basit görünüyor. Diğer ülkelerin her Amerikan ve birçok vatandaş, ABD Anayasası okumak veya duymuş, onun sakinlerinin Beyaz Saray baş ikiden fazla terim ertelenmemesi gerektiğini biliyoruz. İstisnalar vardı, ama bir Amerikan temel kanun değiştirilmiştir gibi zamana kadar. 2009 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde kırk dördüncü başkanı Barack Obama haline gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı yaptığı dönemde yani Kasım ayında, 2016 yılı sonbaharında sona eriyor. sorusu gerçekten basittir. Fakat cevap daha zor olabilir.

ABD'nin seçim mevzuatının Özellikleri

In America, başkan Ukrayna, örneğin, en Rusya'da gibi değil seçerler ya. Bilmediğiniz bir kişi için prosedür oldukça tuhaf görünüyor. Aksine adayların o iki aşamada gerçekleşir daha ayakta oldukça karmaşık operasyonu, seven insanlara sormak daha. ABD'de devletlerin her birinde Yasama Meclisi denilen bir vücuda sahip. Grubun üyeleri Kongre'de federal devletin konusunu temsil eden delegelerin sayısına karşılık gelen bir miktarda bazı çok güvenilen insanları seçmek için hemen her dört yıldır. bunu yapacak Nasıl, Yasama Meclisi, kanunla, onlar oy kullanabilirsiniz için, devletin bütün vatandaşların oy hakkına sahip, teamüle göre, kendi başına karar, ancak. İlginçtir oy gün seçti: Bu Kasım ayının ilk Salı günü geçer sayıları kalansız tarafından dört bölünebilen yılında, (nedense, "ilk Pazartesi sonra" hemen pazardan sonra aniden gelecek korkusuyla olabileceğini belirtmektedir) . Bu seçmen (şimdi orada 538) ve başkan kim olacak karar verir. Bu yüzden 2008 yılında oldu ve Obama Ocak ayında seçildi. kurulu vadeli yemini ve açılışı alarak anına sorumludur. Lincoln zamanından beri, bu prosedür gerçekleşir 20 Ocak. Aslında sadece başkan seçildi, ama bu da ilginçtir da başkan yardımcısı, tam yetki almış durumda hangi. Barack Obama Dzhozef Bayden yürüdü ile "Komple".

iç problemleri

Birçok çözülmemiş problemler yeni ABD başkanı selefi George W. Bush devraldığı vardır. Tüm dünya iddia edilen ABD yasalarına ve yönetmeliklerine uymayı olamazdı Guantanamo Küba adasında yargısız gözaltı uygulamasını kınadı. Aslında bu "incir yaprağı" yasal tek değil, aynı zamanda adalet sıradan insan kavramları değil biçimsel brüt ihlali ile kaplıydı. ABD'de, cinsiyet, ırk ve diğer özelliklerine göre nüfusa karşı ayrımcılık devam etti. sorusu da kürtaj farklı bulanıklaşmasına, çözümlenmiş enerji kullanımı standartları edilmemiştir izin verir. Federal Ekonomi sevindirici performansından uzaktı. Sağlık reforma tabi tutulması gerekiyor.

Obama, söz Bunlar yerli problemler çözmek için. İlk yüz gün insanlar ve seçmenlere rapor zorunda görevde Terim, huzursuz başladı.

dış politika

başarısına rağmen parlak Irak askeri bir sorun olarak kalmaya devam etmedi, dahası, ayrıca, bu durum kötüydü. asker büyük bir şarta gereken her şeyi vermelidir, bu önemli maliyetler çekti ve askerlerin ölüm hoşnutsuzluk uyandırdı. Afganistan'da işler daha iyi idi. Aynı zamanda yeni başkan olacak değildi doksanlı "vazgeçilmez güç" güncel ifadeyi terk. Obama saltanatının bütün dönem ABD "istisnacılık" ve "özel rolü" hakkında atıp eşlik etti ülkenin hayati çıkarları bütün dünyaya uzatıldı - Antartika'ya Arktik, bütün meridyenler ve paraleller gelen.

Obama'nın başkan olmasından?

ABD başkanı nihayet koyu tenli vatandaşı garip bir şey oldu aslında. Amerika - ırk ve etnik gruplarda çeşitli yaşadığı bir ülke, bütün vatandaşların süreli ofiste 2009 yılında başlayan ve 2016 yılında tamamlanması gereken Barack Hussein Obama dahil hukuk, önünde eşittir. sorusu, o diğer adaylar arasında öne çıktı ten rengi dışında başka ne, olduğunu. Biyografisini okuduktan sonra kimse onun mezun emin olabilirsiniz Columbia Üniversitesi ve daha sonra Harvard Hukuk Fakültesi, annesi beyazdı. O Illinois Senatosuna seçildi daha sonra yasal revü bir editör, Chicago yasanın ardından profesör olarak çalıştı ve. 2000 yılında Temsilciler Meclisi üyesi, daha sonra bir ABD Senatörü (başarıyla) olmak ilk ve başarısız denemesini yaptı. Çeşitli yasaların yazılı olarak katıldı. Hepsi bu. O dünyanın ekonomik ve askeri lideri olarak kabul edilir ülkenin, başkanı oldu. İlk ve ardından Obama saltanatının ikinci vadeli yabancı ve iç politikada herhangi bir ilerleme tarafından değil kutlandı. Dünya hakimiyeti için her zamanki rutin mücadelesi. Ve ona uzakta o yavaşça imajını ilişkilendirmeye çalışan Kay Gee Ephesianlara, kişisel çekicilik açısından.

Obama'nın rakibi

ABD'de iki büyük partiler. Cumhuriyetçi çömezi Sovyet roket hesaplamasıyla düşürüldü John. McCain, bir Vietnam Savaşı gazisi, "Phantom" nin pilot ve esaret altında yaklaşık beş yıl geçirmişti. (Amerikan standartlarına göre) Bu kahraman, Rusofobi ve "şahin" Barack Obama karşı karşıya. McCain Kurulu süreli Ortadoğu ülkeleri ve Rusya hem bakımından çok daha sert dış politika damgasını edilebilir. ABD'nin ardından taşımak istemiyor herhangi bir ülkede küresel can sıkıcı bağımsız elbette Amerikan dünya hakimiyeti Militan destekçisi. Eski bir pilot çok küçük için yeterli değil kazanmak için. Obama ve McCain'in destekçileri arasındaki fark sadece sekiz yüzde olmuştur.

kriz Başkan

çok başarılı değil Obama hükümeti oldu. Birinci ve ikinci dönem açılış tarihi büyük bir küresel ekonomik krizin tarihi kısmında bulunmaktadır. Yabancı ve yerli borç, durgun sanayinin büyük boyutu, Federal Rezerv bankalarının neredeyse kontrolsüz emisyon, doların düşen alım gücü: seleflerinden miras kalan Beyaz Saray'ın yeni oturan memnun olamazdı. kendi başına küresel kriz ve hızlı bir şekilde bitirmek için olası değildir, o bir on hatta yirmi yıllık süresinin öngörülmesinde oldu: Tahminler rahatlatıcı değildir. Durumun başkanlığı yıllarında artmadı. yoksulluk sınırı yoksulluk içinde ve altında yaşayan Amerikalıların oranı toplam nüfusun% 15 korkutucu rakam ulaştı. Popülerliğini Obama korumak için yönetilen nasıl şaşırtıcı. 2012 yılında başlayan ofiste ikinci terim, seçim oylarının farkla Cumhuriyetçi Romney, hatta daha zayıf bir aday üzerinde zafer, sonucuydu McCain durumunda (az yüzde dört) daha küçüktü.

askeri başarıları

defalarca ilk siyah başkan tarihinin küresel ABD askeri liderinin iyi modüle sesini bildirin. Böyle Westpoint askeri eğitim kurumlarında kullanılan bu tür ifadelerin özel bir başarısı. Gerekçe büyük ve eşi görülmemiş savunma harcamaları (onlar $ 700 milyar ve büyüyen, aştınız) Başkanı Obama için bakmak gerekir. koşulları Soğuk Savaş zaferini ilan ettiği Pentagon içeriğine bütçe yükü daha da artış gösteren kurulu vadeli açıklama gerektirir. Ancak, Afganistan ve Irak bariz hatalar maliyet etkinliği hakkında bir dizi soru neden olmuştur. Sadece birkaç askeri zaferler Barack Obama övünebilir. Saltanatının Şartlar Ortadoğu birkaç devrimler olmuştur daha iyi planlanmış darbe girişimi gibi olduğunu hangi sırasında sözde "Arap baharı" ile çakıştı. Libya'da devrilen ve fiziksel olarak Kaddafi kaldırmak oldu. Eşit hızla görünüşe göre, çok, bildiği Bin Ladin'i öldürdü. Suriye işe yaramadı ...

Suriye

Suriye Arap Cumhuriyeti rejimini değiştirmek için Başarısız bir girişim uluslararası alanda Rusya'nın yeni etkinin göstergesi bir tür haline gelmiştir. Büyük önem kordiplomasisinin etkinlik oldu, ama niyet az etkisi karada bu ülkenin savunma için askeri güç zamanında teslim kullanmak. Başka girişim olabilir çok pahalı ve "kurtuluş kampanyası" yer almadı. Küçük yabancı topraklarda kayıp, ve tüm yerel güçlerin en iyi ve sorunları Barack Obama çözmek için kullandı. kurulu Şartlar ve sonuçları vlyapyvatsya daha iyi dahil tarihin sayfalarında, üzerinde bulunmaktadır. ABD yönetiminin bu taktik taviz alarak, ancak, stratejik mevkilerini ele vermeyecekti.

Başka devrimi, kayrak

Üçüncü bin yılın başında, insanlık tam ölçekli bir enerji krizi ile karşı karşıya. Değil hidrokarbon daha az üretmeye başladı, ama bunu bazı "yanlış" ülkeyi yapıyor. Soğuk Savaş zaferinden sonra Amerikan siyasetçilerin önemli bir kısmının yenilmiş, buna göre tedavi yani zahmetli şart koşacak ve özgürce mülklerini elden gerektiğini ikna edildi. Ancak, bir noktada Rus bu senaryo başarısız oldu. Askeri yolu arzu ve işe yaramadı kapasitesi arasındaki çelişkiyi çözmek için, ve tabii ki ekonomik yöntemler gitti. Üretimin teknik detaylar şeyl gazı ait halindeyken hiçbir mantıklı ama alımı özü fiyatının azaltılması amacıyla piyasaya bunun büyük miktarda yayınlayacak. Ancak, nakliye dahil maliyet fiyatı, Avrupalı tüketicilerin çok yüksek görünüyordu.

Ukraynalı demokrasiyi Destek

Böylece, genel düzenini Obama'nın ikinci dönem gemide sona eriyor ve birçok problem çözülmüş değil olmasıdır. Sağlık reformu Ortadoğu'da savaş devam ediyor, başarısız oldu, fakat Avrupa Rus gazına aşırı bağımlıdır. İkinci durum Amerikan başkanı reparable gibiydi. Gaz - yanıcı madde ve yük taşımak için o bir yangın rota başlamalı, daha zor hale gelmiştir. Ama çok zamanında kazara sanki o, Ukrayna'da patlak verdi. Aslında, isyancılara destek bile ABD'de gizlemek değil - her mükellef parasını harcamak nasıl bilmeye hakkı vardır. Bazıları iyi, biz nasıl ... amacıyla Ukrayna'da demokratik süreçlere destek gitti. ofiste Obama'nın terim sadece ülkemizde muhalefeti desteklemek için beş milyar dolarlık bir atık işaretlenmiş. Ama aynı zamanda eski Sovyetler Birliği'nin diğer ülkelerinde para harcamış ...

namlı değişiklik

O (Onay 1951 yılında gerçekleşti) 1947 yılında kabul numarayı 22 ve vardır. Bunun öncesinde, ABD başkanlığı, süre, sadece ahlaki ve etik standartları ve Washington gibi olmak arzusu düzenlenmiş bir kez onunla iki dönem oldukça yeterli olduğuna karar verdi. Franklin D. Roosevelt dört adede kadar kez seçildi ve ölümüne kadar görevde ama sonra bir savaş oldu. Ve bir kişinin zalim, diktatör eğilimli iktidara gelirse? Anayasa 22. değişikliğin yürürlüğe girmesinden sonra, bu hüküm zorunlu hale geldi. buna göre, Obama, saltanatının sonu sonbahar 2016 içindedir. O "topal ördek" bir hale gelir ve onun girişimlerin çoğu gerçekleşme etme şansı var. Ancak, bazı insanlar onaylı ne, diğerleri, prensipte, iptal edilebilir.

Nasıl 22 inci Değişiklik iptal etmek?

kısıtlayıcı yasal normlarıyla çıkarılması zaten bazı düşünerek Amerikalı başkanlar. Örneğin, Ronald Reagan savunucuları olarak, başkanlığını kazandı, ancak daha sonra fikrini ve değiştirilen Bill Clinton ve tüm bu temelden yanlış düşündü. Bazı raporlara göre, 2013 Barak yılında kaldırılmasına fikri böyle bir olasılığın yasal yönlerini ele Başsavcı ile en azından başını ziyaret etti. Demokrat Parti Jose Serrano Kongre Üyesi fikrini desteklemiş ve bu süreci düzenleyen bir yasa tasarısı sundu. O hala ana kadar olacaktır, devletlerin dörtte üçü "Değişiklikler" onaylaması çünkü eğer, çok sorunlu olacağa benziyor zaman Obama hükümeti için son tarih. federal devletin 50 deneklerde lider Cumhuriyetçi Parti temsilcileri oynadığı rol ve Demokratlar desteğine güvenebilirsiniz 26. yılında.

İster Obama üçüncü bir dönem için gidecek?

2009 yılında, konuşmalarında birçok tipik kavgacı söylemleri rağmen, Barack Obama, Nobel Barış Ödülü'nü kazandı. insan faaliyetinin farklı alanlarında başarılarının bu uluslararası tanınma Şeref çok şüphelidir, ancak kazanan başlık bile önceden, hala büyük bir sorumluluktur. Ancak, herhangi bir önemli karar verme zamanı çok az. ofiste Obama'nın dönem yakında sona erecek. Onlar bir dört yıl daha Beyaz Saray'da kalmak denemesi yapılacak? Ve o bu süre içinde Amerika için yararlı bir şeyler ve insanlığın bütününü yapmak olur? Yakın gelecekte öğrenmek zorundayız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.