Haber ve ToplumPolitika

Alu Alkhanov: fotoğraflar, biyografi, aile Alhanova Alu Dadashevicha

meslek ve meslek Çeçen tarafından Bir polis milliyet ve ruhu içinde, cumhuriyetin büyük bir vatansever, her zaman Rusya ile birlik durdu - bu ne bir Alhanov Alu Dadashevich var. Bu rakamın biyografisi yakından Moskova ve Grozny'de hem ile bağlantılıdır. Ve orada, ve orada önemli bir halk pozisyonlarında bulundu. En yüksek Çeçen Cumhuriyeti'nin başkanı oldu.

çocukluk

Alu Alkhanov, sınır dışı Çeçenlerin ailede yirminci Ocak 1957'de doğdu. Doğum yeri - Kazakistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti, Taldy-Kurgan bölgesi, köy Kirov. Alu sınırdışı emrinin doğumundan önce sadece birkaç gün iptal edildi. Ve yakında, ailesi vatanlarına taşındı ve Urus-Martan kentinde yerleşti.

Eski sınıf arkadaşlarının görüşüne göre, Alhanovlar okulda iyi bir öğrenci olduğunu, ama en önemlisi hikaye ekledi. Bu derste, o bile bir şey yazmak zorunda kaldı. elinde görülecek nadir ders kitabı. Ama çocuk bir sünger tüm öğretmenler tarafından rivayet iliklerine gibi, büyük konusunu biliyordum. Ve Okumayı severdi.

Alou oldukça ciddi duyarlı ve sevecen adam büyüdü. Ama bazen o öğretmen alay etmek gönülsüz değildi. Ben, okul bandında trompet çalardı spor katıldı. Onun hobileri arasında güreş, judo, sambo. Genelde, genç Alu Alkhanov tam gelişmiş mükemmel bir örneğidir ve bebek daha umut besler.

Eğitim ve erken kariyer

Okuldan sonra Alhanovlar askere. O Macaristan topraklarında konuşlanmış Kuvvetleri Güney Grubu, hizmet etmek zorunda kaldı. Terhis, genç bir adam kariyer polis memuru sonunda başlar Mogilev taşıma polis okulunda, varır. kariyer merdiveninde ilk adım Grozni havaalanında zamanki nöbetçi erinin haline gelmiştir. Sonra Alu Alhanov Nalçik'te organize suçlara karşı savaşıyordu. hizmet azından o makamları tarafından fark edilmeden gitmez harika coşkusu ve titizlik gösterdi. Bu nedenle, genç uzman Rostov İçişleri Bakanlığı Yüksek Okulu'nda öğrenim gönderildi. Onun iftiharla 1994 yılında mezun oldu ve daha sonra taşıma İçişleri Grozni LUVD Kuzey Kafkasya Bölümü başkanı olarak çalıştı.

savaş

Savaş başladığında, zor bir seçim Alu Alkhanov denilen polis önünde durdu. Onun biyografisi yakından Rusya'dan ayrılma çağrısında Birçoğu Çeçenistan ve sakinleri ile bağlandı. Ama Alu Dadashevich açıkça beyan diğer görünümleri, düzenledi. Onun konumu o federal birlikleri katılarak değil, kelimelerin tarafından değil eylemleri ile kanıtladı. En zor kavgalar biri Ağustos altıncı ve doksan altı yılında LUVD Grozny bina savunan çöktürülmüş ayrılıkçılar, Alhanovlar ciddi mide yaralandı. Personelin hiçbiri öldürüldüğü Yalnızca bir mucize. Yaralı Kafa LUVD Rostov geldi. O yerel hekimler tarafından kurtarıldı.

Rostov bölgesi topraklarında - Çeçenya'daki güç bağımsızlık yanlısı Dzhokhar Dudayev gitti beri bu makalenin kahramanı aynı yerde kalmak zorunda kaldı. Ama Çeçen anti-terör operasyonu etkin rol alarak, doksan dokuzuncu yılda boş boş oturup vermedi.

Madenlerde İş

Alhanov Alu Dadashevich ait 97 yıl Shakhtinsk hattının polis departmanının yeni şefi oldu. Astlar ilk çok dikkatli onu tedavi - sonuçta o bir Çeçen oldu ... aklında şeyler her türlü! Ama Alhanovlar çok çabuk personelin güvenini kazanmayı başardı. Daha önce, bölüm iyi göstergeler çalışmalarını organize etmek mümkün değildi. Buna ek olarak, sürekli eklem boş zaman aktiviteleri organize adam birleşik ekibi, saygın ve sevilen patron haline gelmiştir.

Bugün, Alu Dadashevicha birçok departman çalışanlarının altında çalışma üç yıl sıcaklığı ile anımsıyorum. Maden iyi Alhanov içinde yapamadı kalır. O delice doğduğu Çeçenistan'ı kaçırdı. Ben fırsat vardı bir zamanlar, o kendileri için kendi ana topraklarında çalışmaya devam onun sevgili kalbine Grozni döndü.

döndükten sonra

2000 yılında ev döndükten sonra Alu Alhanov tekrar Grozny'de taşıma polisin başına geçiyor. Zaten üç yıl sonra, Çeçenistan İçişleri Bakanlığı başkanı atandı. Sonra Çeçen Cumhuriyeti Başkanından apoletlerini, Tümgeneral alır Akhmad Kadyrov. Bu arada, 2004 Kadırov bir Grozni stadyum "Dinamo" patlamada öldü. Alu Dadashevich bu talihsiz sırada yer aldı ve yaralandı. Aslında o zamanlar ona defalarca suikast yapılmıştır.

Çeçen Cumhuriyeti Başkanı

Çeçenistan yaşlı Kadirov başkanı ölümünden sonra serbest bıraktı. Ve ölen oğlu Ramzan babasına layık halefi o Alhanovlar gördüğünü söyledi. Bu aday ve Çeçen diasporasının destekledi.

Bu başlatan seçim kampanyası, Alhanov Alu Dadashevich, barış geri özel sermayeyi çekmek ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için yeşil ışık yakarken, hem de konut inşaatı ve istihdam yaratılmasına kulpları gelmek ülke ekonomisine geliştirmek, Rusya Federasyonu içinde Çeçenya'yı tutmak için söz sırasında. liderliğindeki ayrılıkçı varlık Çeçenistan-İçkerya, gelince Aslan Mashadov'un aday müzakere süreci olasılığını kabul etti. Ama daha sonra geri bu kelimeleri aldı.

Ağustos 2004 yılında Yirmi dokuzuncu Çeçenistan'da yeni başkanı, Alu Alkhanov oldu. o medyada parladı hayal edin. Ruslar topraklarında sadece son zamanlarda savaş öfkeli, bölgedeki ilgi ile süreçlerini takip etti. Biz her şeyi geri çok güçlü bir lider olması gerekiyordu. Resmi verilere göre Alhanov için seçmenlerin 73,67 oranında oy kullandı. Ancak uluslararası gözlemciler hile ve diğer usulsüzlüklerle çok sayıda kaydetmiş.

Başkan olarak istihdam Alu Dadashevicha birçok beklentilerine kadar canlı değil. Dahası, siyasi analistler kaydetti fiilen ülkede bu - bir diarchy. Yani Çeçenistan'da büyük bir rol geç Akhmad Kadyrov bir oğul oynar olduğunu - Ramzan. 2007 yılında, Alhanovlar istifa etti. Ve Putin bunu imzalamıştır. Başkan Kadirov'u Vekili oldu. O, bu güne kadar Çeçen Cumhuriyeti'nin başıdır ve başarılı çalışmaları ile başa çıkmak için.

Adalet Bakan Yardımcısı

Dadashevich ama bir iş, Alu olmadan bırakıldı. Şubat 2007'de Vladimir Vladimiroviç Rusya Federasyonu Adalet Bakan Yardımcısı olarak atadı. Bu pozisyonda, Alhanovlar çocuk suçluların, dış ticaret ve tarife ve gümrük politikası güvenliği konularında haklarını aldı. O da, ilgili komite üyesinin yaşadığı federal ve bölgesel seviyede yürütmenin çalışmalarını değerlendirdi. yetkisi dahilindeki konularda Aralığı, son derece geniş: ekonomiden bilime.

Alu Alkhanov: aile ve özel hayatı

Kişisel yaşam Alu Dadashevicha farklı çeşidi. Onun en sadık Müslüman Çeçenler iken benzer. Evli. iki oğlu ve bir kızı babasıdır. Eşi Alhanov, ev tutmak ve çocuk yetiştirme tam olarak adanmıştır Çeçen aileleri, mutat olduğu üzere. Eski Çeçen başkan onu tanıdıkları Hakkında saygı ve sıcaklık ile yanıt verir. Ama eski cumhurbaşkanının görüşüne, farklı vardır. Birisi Birisi övüyor kınamaktadır. Ama bir şey Alhanovlar emin itham olmaz - o, ayrılıkçıları desteklenen savaşa karşı oldu ve Rusya Federasyonu Çeçenistan Cumhuriyeti refahı için mücadele asla.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.