Sanat ve EğlenceSanat

Kiat XIX B.

Orta Krallık veya Çin'e büyük hızır misyon İnanç Mançu imparatorları, Çin devletinin "Kozmogonik" köken, dayanıyordu nereye Çin genelinde ve uzak ülkesinin sadece bir parçası, ne olursa olsun bu gerçeğin ya da değil farkında olmadığı Çin'in bir uzantısı veya devamı dan. Yüce görev Çinli devlet adamları - o "barbarlar" açıklık.

Pekin'de İmparatorlar daha büyük bir dünyanın parçası olarak Çin'i gebe olmadı. Tam tersine, bütün dünya sadece birine veya Orta Krallık diğer "aksesuar", bir parçası olarak, yani. E. "Çin dünya sisteminin," dış çevre "evrenin merkezine", onun yarar çevre birimleri olarak algılanmaktadır. onun yöneticileri aracılığıyla Çin'i Feodal eşit egemen devletlerin ailesinde kendisini asla hayal. XIX yüzyılda Kiat ....

Qing İmparatorluğu tüm diğer ülkeler gibi olamazdı beri başlangıçta yalnızca kolları ve ilişkili marjlar olarak var olabilir. Bu "barbarlar" sözde arasındaki ilişkiyi tanımlayan ,, Konfüçyüs etik Çin gözaltına ve bir "düzenleme" gerekli "eski" ve "genç" Konfüçyüs böylece uluslararası ilişkiler alanında aktarıldı "evladın bağlılığı", ilkesi ve diğer ülkelerin yöneticileriyle imparatorun ilişkileri ne olursa olsun Çin veya uzak edilip edilmeyeceğini belli kolu ve alt disi sınırın Sinocentrism pozisyonu için özel olarak oluşturulmuş olabilir, zaten onların itaati ifade ya da başka hatta bilinen değil Çinli İmparatorlar.

Medyan İmparatorluğu bir "vahşi" kabileler çevrili kültürün sadece merkezi olarak düşünüldü. İkincisinin "aşağılık" ile bağlantılı olarak, Orta Krallık münhasır hızır misyon sayesinde ve kozmogonisine tarafından o görünürde cezalandırmak için "ahlaki hakkı" ile teslim hale getirilmesi "barbarlar" hükmetme cennete için tasarlanmıştı.

"Barbar ülkeleri" tek bir görevi vardı bu inanılıyordu - dünyanın geri kalan Çin İmparatoru üstünlüğü ve Konfüçyüs etik kademeli kabulünün saygıdan için. "Barbarlar" olduklarını iddia Orta Krallık "altında" eşittir, fakat sadece özneler olarak onları cezalandırmak olarak imparator onlarla mücadele edemeyeceğini, "anne babaya saygı ilkesini unuttuk." Böylece Pekin'de kendi elçilikleri gelişi ifadesi bir gönderme, "medeniyet katılmak için" ve onun kollarından olarak statüsünü tanıması arzusu olarak kabul edildi. Sunum üniforma priehavshimpravitelyam "barbarlara" den "merhamet" ve imparatorun "rahmet" olarak kabul.

XIX yüzyılda Kiat.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.