SağlıkTıp

Bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi. çocukluk hastalıklarının önlenmesi

Koruyucu hekimlik - Bütün organizma ve ayrı sistemlerin koruyucu güçlerini güçlendirmeyi amaçlayan ana bölüm. Mevcut aşamada birkaç alt bölümleri vardır. Bulaşıcı olmayan hastalıkların ve diğer rahatsızlıkları ve nasıl karmaşık vücudu etkileyen önlenmesi nedir?

koruyucu hekimlik genel ilkeleri

modern tıbbın kuvvetlerini gönderdi değil gibi, hastalıklar ve bunların önlenmesi aşmak için olduğu kadar - ana hedefidir. Bulaşıcı olmayan hastalıklar - uzmanlarının temel görevi. Bu salgın dalgaları önleyecektir. Böyle soylu bir amaç önleme bölümünde yapan. Ne kuvvetleri yöneltilmelidir ve ne vasıta tıbbın gelişmesi, çağdaş sahne hastalıklarını önlemek için kullanılır?

Profilaktik tedavinin tüm yöntemler, iki ana gruba ayrılabilir:

 • Belirli hastalıklar için risk faktörleri üzerinde doğrudan etkisi;
 • bağışıklık sisteminin bir bütün, uygun düzeyde hayati enerji bakımı ve alarak bakım gibi organizma üzerindeki etkileri.

Birinci grup da belirli denir ve belirli bir hastalığa yakalanma riski olan bu tür önlemler genellikle bir uzman tarafından atanır.

önleme türleri

patolojilerin önlenmesi ile ilgilenen Bölüm, 3 ana gruba ayrılır birçok alan:

 • Hastalığın önlenmesi;
 • ikincil;
 • Tersiyer.

Orada hiçbir hastalıktır ve böyle bir durum muhafaza sahne performansının görev olduğunda Buna karşılık, birincil bahsediyor gelir.

Bu aşamada Koruyucu önlemler uygun seviyede vücudun genel durumunu koruyarak ve kalıcı inceleme güçlendirilmesi yer alıyor.

Birincil kaynakları kullanarak bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi vitamin takviyeleri, dengeli bir diyet, kurallara uygun kullanımını içerir kişisel hijyen ve doktor ile danışmanlık herhangi patolojik süreçler tespit etmek.

Aşı aynı zamanda, bu aşamada atıfta bulunmaktadır ve zorunludur.

Ne hastalıklar kapsamlı önleme ihtiyaç?

Farklı yaşlardaki kişilerde görülür mevsime göre en popüler patolojiler arasında, vücut, yaşam tarzı yatkınlık, kötü alışkanlıklar, tanımlanabilir:

 • Geri problemleri. Bu skolyoz, dejeneratif disk hastalığı alevlenme mevsimsel kaydırma omur fıtık ve diğer patolojiler olabilir.
 • Kardiyovasküler hastalık - bu vücut sonunda tükenecektir hastalığı çoğu yaşlı insanlar, eşlik, damarlar kapalı ve böyle hastaların tedavisi yokluğunda kalıcı ağrı eşlik eder.
 • Diş hastalıkları - Bir kişi için kendi dişleri kaderi karar en erken yaşlardan itibaren onlar için bakım. Diş hastalıklarının Verimli önleme yüz iskeleti birçok bozuklukların ve tüm insan organlarını önleyebilir.
 • Solunum hastalıkları çok sayıda insanın kusurlu hayatını neden olabilir. Nefes ve öksürük işkence kimse sürekli darlığı itibaren eğlenceli vardır. hastalık önleme büyük ölçüde patoloji verilerine yatkın nüfusun çoğunluğunu kaydeder.
 • Bağırsak hastalıkları - Böyle patolojiler hayatları boyunca en az bir kez herkesi acı olarak bu, kesinlikle yetişkinlerde ve çocuklarda tüm hastalıklar arasında liderdir.
 • Çocuklarda daha sık görülür Sigara bulaşıcı lezyonlar, hastalığın önlenmesi için özel bir yaklaşım ve tedbirler gerektirir.

Her bir hastalığın bağımsız olarak kabul edilebilir, ancak daha sonra bir tedavinin etkisi tüm vücut kompleksi etkilemek için gerekli olan tek bir sistem olarak alındığında daha kadar belirgin olmaz. Böyle bir yaklaşım hastalıklarının önlenmesinde başlattık profesyoneller için temel olmalıdır, ancak daha sık tersi doğrudur. Vücut iyi durumda kalır ve endişelenmeyin Yani, hastalığın ortaya çıkması için beklemek gerekmez, ve önleme şimdi başlamalıdır.

Solunum sistemine birleştirilmiş etkisi

Solunum sistemi vücuttaki birçok işlev için sorumludur. Bağışıklık sistemini desteklemek, nefes havayı arındırmak kesinlikle yaşam kalitesini etkileyen koku duyusu, sorumludur.

solunum hastalıklarının durumunda normal yaşama engel sorunların her türlü başlar.

patolojilerin primer korunma aşağıdaki kompleks içerir:

 • Soluma - Hastalığın risk faktörleri üzerindeki etkisinin en basit ve etkili yöntem. Soluma - şifalı bitkiler ile sıvıdan bir nefes sıcak buhar. Ayrıca, solunum sistemi üzerinde çalışmak için, buhar patates nefes almak mümkündür. Bu tip bir yöntem, burun mukozasının hızlı rejenerasyon, aynı zamanda, anti-enflamatuar ve yatıştırıcı bir işlem sağlar.
 • Bu tür ardıç veya çam gibi kozalaklı ağaçlar - uçucu yağlar çeşitli kullanarak kendi amaçları için solunum hastalıklarının önlenmesi. Bu şekilde, mukoza yağlama birçok mikrop ve diğer patojenik organizmaları dağılmasına neden olabilir.
 • Burun da hastalık önlenmesinde rol oynar damlası.

Buna ek olarak, yaygın olarak kullanılan fizik tedavi, bir sürü, ama daha ziyade önleyici amaçlarla daha tedaviye vardır. yalnız adam vücudunuz için tedavilerin bir ders almaya ne zaman karar veriyor.

çocukluk hastalıklarını önlemek için önlemler

ilkokul çağındaki çocuklar ve hastalıkların her türlü çok hassastırlar. Bu sabit anaokulu ve okul ortamlarında temas yanı sıra gaflet ve uyulmaması nedeniyle kişisel hijyen kurallarına. çocuk ek olarak, en az bir kez, her oyuncak tatmaya çalışıyorum, ama herhangi bir çocuğun ağzına düşer, gözetimsiz ebeveynler ve bakıcılar herkes yemeden önce ve tuvaleti kullandıktan sonra ellerini yıkar.

ilk etapta çocuklarda hastalık önleme bir sıhhi ve eğitim çalışmaları olarak gerçekleştirilmelidir. Erken çocukluk itibaren her çocuğun düzgün, ellerini yıkamak için nasıl yaşıtları ile iletişim kurmak için, ve tabii ki, ebeveynleri onların işaret almak nasıl öğretilmeli. İkincisi çocuklar hijyen uygulamaları öğrenmek bağlıdır dan öyle.

çocukluk hastalıklarının önlenmesi Kapsamlı ve tüm organların gelişimi hedefleyen olmalıdır. Çocuğun beden, böylece değişiklikler ve rahatsızlıkları her türlü sürekli gelişmekte maruz edilmektedir. Çocuklarda bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi birkaç unsura dayanıyor:

 • Sağlık anne ölçer. ev tüm üyeleri risk faktörleri oldukları için çocuklar, evde zamanlarının çoğunu harcamak ve onların sağlığını doğrudan genç neslin durumunu etkiler. Ayrıca veliler etkileyen kronik hastalığa genetik bir yatkınlık açısından taranmalıdır.
 • gelişme intrauterin süresi - mümkün olan patolojiler belirleyen birinci aşama. Tüm hamilelik dönemi Çünkü, bir kadın jinekologlar ile değil, aynı zamanda belirlemek ve hastalığı önlemek diğer profesyonellerle sadece danışmalısınız.
 • Nerede ve çocuk nasıl yaşadığını, bulaşıcı olmayan hastalıklara genel kontrolünü ve yatkınlığını etkiler. yaşam koşullarının iyileştirilmesi, doğrudan şeklini etkileyebilir çünkü vücut gelişecektir.
 • Aktif bir yaşam tarzı doğumundan beri bebeğin sloganı olmalıdır. skolyoz iyi önleme erken yaşta - Ebeveynler özel jimnastik geçirmek gerekir. spor kulüpleri, yüzme havuzu, açık hava etkinlikleri - çocuk yaşlandıkça ve toplumun bir parçası olarak kendilerini fark ettiklerinde, doğru yönde kendi enerjilerini yönlendirmek gereklidir. Bütün bunlar iyi yolu sağlık durumunu ve hastalıkları yüzleşmek için vücudun yeteneğini etkiler olduğunu.
 • çalışma ve rekreasyon Normalize zamanlama çocuğun gelişiminin kalıcı bir durum olmalıdır. Bu onların iştah, uyku ve sağlıklı bir bağışıklık sistemini etkiler.
 • Böyle anne ve baba kavga, kötü okul performansı gibi stresten kaçınma. Bütün bu ebeveynler ve bakıcılar tarafından düzenlenmelidir.

Birlikte ikincil önleme ve doğum kusurları eksikliği Bütün bu önlemler, çocukların hayatlarını kolaylaştırabilir ve herhangi bir hastalık bir ipucu olmadan, pozitif ile doldurmak için.

Nasıl kalp hastalığı önlemek için?

Kalp hastalığı Önleme - tüm organizmanın geliştirilmesi yolunda en önemli adımdır. çevre ve yaşam standartlarının bozulma özellikle kalp ve kan damarları için, tüm organ ve sistemlerin çalışması için zararlıdır.

Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi, aşağıdaki adımları içerir:

 • Gıda Normalleştirme ve konjenital veya kronik hastalıklarda görüldüğü kişiselleştirilmiş diyetler.
 • Aktif bir yaşam tarzı birçok kardiyak patolojiler önleyebilir. Bu kalbi durdurmak için yukarı hareketsiz yaşam tarzı ile yatırılır vücutta, tuz ve yağ, kardiyovasküler hastalık tetikleyebilir gerçeğinden kaynaklanmaktadır.
 • iş kardiyovasküler sistem hastalıklarının birincil ve ikincil önleme odaklı hastalık önleme merkezi ve sanatoryum kurumları için önleyici bakım uygulamaları kapsamında Düzenli fiziksel aktivite.
 • stresli durumlarla kaçınmak - Bu kalp hastalığı üzerinde koruyucu etkisinin başlıca yöntemdir. Sinir sisteminin aşırı gerginlik olumsuz kan damarlarının sağlığını etkilediği kanıtlandı. Olumsuz deneyimler kardiyovasküler sistem ile diğer daha ciddi sorunlar izledi sistemik vaskülit gibi hastalıkların, provoke edebilir.
 • sigara, içki, uyuşturucu ve kimyasal olarak zararlı alışkanlıkları Dışlama, vücudun eski fonksiyonların kalp ve restorasyon üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
 • Düzenli tarama - patolojilerin ve rasyonel tedavinin erken teşhisin anahtarı. erken bir aşamada tespit edebildi hastalığı, kolayca tedavi edilebilir ve kronik olabilir.

diş sağlığı ve ağız hijyeni

Diş sağlığı diğer organ ve sistemlerin durumuna doğrudan ilişkilidir. ağız boşluğu - ağız boşluğunda patolojilerin onların durumunu etkileyen solunum ve sindirim sisteminde bir bağlantı.

Diş hastalıklarının önlenmesi rasyonel hijyen ve dişçide düzenli check-up içerir. Yaşam böylece önemli bir rol oynar. Zamanında sterilize ağız - hastalıkların sekonder önlenmesinde çok sayıda: kemik hem enflamatuar, enfeksiyöz ve yıkıcı işlemler.

Diş hekimliğinde önlenmesinde ilk adım ilkokul ve okul çağındaki çocukları ile bir sıhhi ve eğitim işidir.

hamilelik ve ilk dişi çıktıktan andan itibaren uzman çocuğa takip ziyareti sırasında tavsiyesi kadınlar - İkinci sırada az önemli görevi hayır. Bu sağlıklı gülümseme yürümeye başlayan giden yolda ana aşamadır.

Kronik hastalık olumlu sürecin tam yok olma tehlikesiyle etkiler ve yeniden kullanım gelişimini izin vermez konservatif ve cerrahi yöntemler de dahil olmak üzere, kapsamlı tedavi edilmelidir.

Kişisel hijyen tavsiye tüm modern standartlara korunmalıdır:

 • her ay diş fırçası değiştirip alışkanlık dişlere önlemek için farklı macunlarının kullanılması;
 • durulama, diş fırçaları, sakız, sulama, ağız ve diğer merkezler - ek yöntemler kullanılır.

Sağlıklı dişler - iyi sağlık ve iyi bir ruh anahtarı. Buna ek olarak, güzel bir gülüş tüm organizmanın sağlığı hakkında diyor.

Bağırsak patoloji. Nasıl önlemek için?

Önleme bağırsak hastalıklarının bağırsak parazit yaşam formlarının çeşitli enfeksiyona karşı çok duyarlı olan küçük çocuklar için özellikle fazladır.

Bağırsak enfeksiyonlarının önlenmesi amaçlı Önleyici tedbirler arasında

 • Ayrı bir güç balık, et ve sebzeler ayrı ayrı kullanıldığı, kaynağı, aynı zamanda, soğutucunun farklı raflarda bu ürünlerin depolanması;
 • Enfeksiyon yeşillik önlemek için daha sonra iyice su ile durulanmış, 10 dakika için sıcak su içinde kullanımdan önce ıslatılabilir;
 • Salata bile onlar için ideal koşullarda en fazla 4 saat boyunca muhafaza edilmemelidir;
 • çeşitli ürünlerin herhangi bir satın alma etiketi ihmal edilmemesi gerektiğini önce, tüm ürünle ilgili bilgilerin yanı sıra son kullanma tarihi ve üretici netleştirmek için okunması daha iyidir;
 • gıdaya kemirgenler ve diğer evcil hayvanlar yasaktır;
 • Enfekte kişilerle temastan kaçınmalıdır.

sonraki aşamalarında belirlenmesi tedavi ve rehabilitasyon zorlaştırmaktadır çünkü Bağırsak parazitleri, bulaşıcı hastalıklar aksine, doğru değil hissedilir.

omurga Sağlığı

skolyoz ve diğer omurga patolojilerin önlenmesi birkaç aşamadan oluşmaktadır. Bunlardan başlıcaları sağlıklı gıda, omurga üzerindeki optimum yük ve doğru var.

En hastalıkların risk faktörleri iskelet sisteminin her departman yanlış yük, hem de sağlıksız yaşam tarzı vardır.

Yukarıdaki hariç, onların destek sisteminin sağlığı özen ve gövdesini açmak çalıştığınızda hastalara hemen hemen her dakika eşlik rahatsız duyumları olmadan yaşamak mümkündür.

İlkeleri ve vertebra patolojilerin önlenmesi araçları:

 • Omurganın her ısıtmak için sabah jimnastiği;
 • kalsiyum ve fosfor içeren, gerekli mikro besleyiciler, büyük miktarlarda yemek;
 • kötü alışkanlıkları ortadan kaldırılması: sigara içmek, alkol bağımlılığı - omurganın normal işlevine ilk düşmanıdırlar;
 • ve bir doktor tarafından düzenli muayene tüm tavsiyelerine uymak.

tıp ve hijyen alanında Bütün bu basit önleyici tedbirler-kombine uzmanları, vücudunuza sadece asgari dikkat gerektiren, daha iyisi için herkesin hayatını değiştirebilir.

hastalığın önlenmesi konusunun aciliyeti

Her sağlık çalışanı, ne olursa olsun onun konumu ve işin saha, çeşitli hastalıkların önlenmesi için enerjilerini yönlendirmelidir. Bu enfeksiyonlu ve bulaşıcı patolojiler için de geçerlidir.

Tıp önleyici tedbirler tedaviye ilişkin ilk öncelik olacak sadece bir sonraki seviyeye çıkacak.

Hastalık önleme uzmanlarından kurtuluş umut bir ömür boyu daha iyidir. Şu anda özel önem tıp önleme dünyadan gerektirir damar hastalığı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.