SağlıkAlerjiler

Vitaminler için Alerji: Ne gösterilir ve ne yapacağını

Herkes için görünebilmesini vitaminler alerji. Bunun nedeni belli vücut bileşenine karşı aşırı duyarlılığı veya intoleransı olarak hizmet verebilir. Yani ne yapacağını size veya vitaminler için sevilen bir belirgin alerji olur? Bu, bu maddede ayrıntılı olarak tarif budur.

genel bilgiler

Elbette çeşitli ilaçlar ve besinler kolayca alerjik reaksiyona neden olabilir biliyoruz. Fakat birkaç kişi aldıkları hazırlanmasında bulunan tek spesifik bileşene intoleransı olan veya bir tabak kullanmak olduğunu fark ederken. Bu hastalığın gerçek nedenini belirlemek için bir doktora danışmalısınız. Hastaneden ziyaret yapamıyorsanız, biz bir alerji işaret işaretlerin bazıları dikkate almak öneririm.

Yaygın belirtiler alerjik reaksiyon çocuklarda

Hemen hemen her zaman vitamin alerjisi gıda alerjisi belirtileri benzer.

Küçük çocuklar, bu tür sapmalar yani çok farklı tezahürleri ile oluşabilir:

 • bebek bezi döküntü, düzenli yetersizliği, sindirim bozuklukları ve ağlama diyatezinin görünümü.
 • Böyle egzama, kaşıntı, döküntü, kızarıklık gibi cilt reaksiyonları.
 • Ciddi belirtiler anjiyoödem, astım, alerjik rinit ve öksürük.

Bebeklerde vitaminler için Alerji gibi küçük dozlarda görünür ve aşırı doz sonucu olabilir. Ve onlar mutlaka çocuğun kendisi yapmayız. Vitaminki emziren anneye yemek yeterlidir.

Yetişkinlerde alerjik reaksiyonun Ortak belirtileri

Birçok kişi alerji sadece çocuklarda vitamin sonra ortaya olduğuna inanıyoruz. Ama bu bir yanlış olduğunu. Sonuçta, oluşan vücut ve güçlü bir bağışıklık sistemine rağmen, bu tür bir problemi ile karşılaşıldı ve yetişkin edilebilir.

vitaminler karşı alerjik bir reaksiyon Ortak belirtileri astım, burun akıntısı, bitkinlik, kaşıntı ve nefes ve baş ağrısı darlığı hareket ederler. bir maddeye intoleransı gösteren ilk yerlerden mağlup biri, burun boşluğuna gerçekleştirir. kan akımı sinüslerde artışla aynı zamanda şişer ve daha sonra alerji normal nefes yeteneğinden yoksun.

sindirim sistemi ile ilgili sorunlar genellikle bir kişinin A vitamini, böylece B, C ve alerjisi vardır söylenir. Bu durumda, hasta hasta, kusmuk hissetmeye başlar, o şişkinlik ve mide krampları ve ishal gözlendi.

Nedeniyle burun (nedeniyle sinüslere basınç, hem de enfeksiyon) sıkışıklığa yol, erişkin hastalar şiddetli baş ağrısı yaşayabilirler. döküntü ve egzema gibi deri reaksiyonları istenmeyen bileşenlere aynı organizma yanıt vardır.

Başka hangi işaretler vitamini alerjisi gösteriyor?

Aniden Eğer yüz şişmiş, o zaman güvenle bir vitamin için anormal bir reaksiyon olduğunu söyleyebiliriz. yeni ve size tanıdık kompleksleri dikkatli ve küçük miktarlarda olmalıdır alarak nedeni budur. Bundan sonra dilini ve yüz şiştiği hissetmeye başlarsanız, takviyesi derhal kaldırılmalıdır. Bu gibi durumlarda, bir ambulans çağırın ve antihistaminik alınması tavsiye edilir.

Nasıl kurtulmak için?

vitaminler için tezahür alerji tamamen alınan kompleksinde bulunan tüm besinleri vazgeçmek gerektiği anlamına gelmez. Böyle durumlarda, yalnızca istenmeyen reaksiyonlar neden olan bu özel bileşen içermemektedir kendiniz için uygun ürünü seçmek gerekir.

çocuklar için olduğu gibi, çeşitli katkı maddeleri ve vitamin kompleksleri sadece çocuk doktoru ile görüştükten sonra bir çocuğa verilmelidir. Bu alerjik reaksiyonlar ilaç durdurulan ve başka mümkünse onu değiştirilmesi gerektiğini göstermiştir ancak ve sonrasında ise.

Vitamin B Alerji

Alerjik reaksiyonlar herhangi birinde oluşabilir grup B vitaminleri en yaygın organizma o B1 algılamaz, ancak. Bu maddenin aşırı dozda belirgin alerjik patogenezinde önemli bir rol oynar asetilkolin aktivitesini artırır. Ayrıca, sunulan şişirilmiş vitamin kullanımı, böbrek ve karaciğer etkileyebileceği belirtilmelidir.

Madde B6 ile ilgili olarak, advers reaksiyonlar çok nadiren görülür. aşırı dozu kolaylıkla dolaşım bozukluklarına yol açabilir rağmen. Vücudunuzun kötü algıladığını B12 vitamini ise, o zaman sadece küçük görülebilir riskiyle cilt döküntüsü.

D vitamini alerjisi

Bazen insanlarda alerjik reaksiyon Kural olarak D vitamini üzerinde kendini gösterir, bu insanlar yumurta veya yumurta yemekten ilaç katkı maddelerinin tüketimi ile ilgilenen veya çok ileri haline geldiğini olmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir sıkıntı insanlar daha az sıklıkta yaşadıklarını Ancak, unutulmamalıdır. D vitamini vücudumuz için son derece gereklidir çünkü. Ayrıca, bazı gıda ürünlerinin kullanımı yoluyla değil sadece insan vücudu girer (örneğin, yumurta, süt ürünleri balık, yumurta, ayçiçeği tohumu, mantar ve maydanoz), ancak kendisinin ciltte güneşe maruz kalmanın bir sonucu olarak sentezlenir.

D vitamini sindirilmesinden sonra alerjik reaksiyonları önlemek için, günde 10-25 mikrogram bir doz aşmayacak şekilde önerilir.

Eğer D3 vitamini yüksek miktarda tüketmek ne olur? aşağıdaki gibi bu bileşene Alerji gösterilmiştir:

 • boğazda şişme ve ağız;
 • kaşıntı, ekzema, döküntü ve kızarıklık gibi deri reaksiyonları;
 • öksürük ve alerjik rinit;
 • mide bulantısı ve kusma;
 • Astım saldırılar;
 • nefes almada zorluk;
 • iştah ve sürekli susuzluk kaybı.

Böyle reaksiyonlar sizin veya sevdiklerinize tecelli iseniz, derhal bir doktora, hem de İlacı durdurmak için zaman danışmalısınız. Kalıcı (özellikle hamile kadınlar ve emziren anneler için) da imkansızdır bu bileşeni vazgeçmek. D vitamini aktif insan kemik dokusunun inşasında yer olduğu için.

E vitamini aşırı doz Tehlikeleri?

Genellikle, vitamin E alerji insanların sindirim sistemi bozuklukları fark etmeye başladı gerçeğine gösterilmektedir. Tipik olarak, bu çok nadiren ortaya çıkar. Gerçekten de, yüksek dozlarda, bu bileşen, toksik değildir. Ancak, vitamin E aşırı dikkatli şeker hastaları ile alınmalıdır.

C vitamini alerjik reaksiyonlar

Düzenli askorbinku tüketmek durumunda Belki çoğu kişi C vitamini karşı alerji karşı karşıya ve turunçgiller değil mi C vitamini için alerji sonra, masaüstünüzde her zaman mevcuttur. Sonuçta, böyle bir sapma olan kişilerin diyet uymak ve ilaç ve gıda kompozisyonunun tüm talimatları okumalıdır.

En saf şekliyle bu hastalık oldukça nadir olduğunu belirtmek gerekir. narenciye meyveleri yedikten sonra bir alerji ortaya koymuştur Yani, hemen O advers reaksiyon meyve işlenmesi için kullanılan maddelerin neden olabilir C vitamini şikayet etmemelidir. C vitamini Bu alerji, yalnızca gövde, glukoz-6-fosfat dehidrojenaz gibi bir enzim yoksun İçindeki bu insanlar görünür.

Peki, belirtiler maddenin reddini gösteriyor? Tipik haliyle, C vitamini alerji semptomları aşağıdaki gibidir:

 • kızarıklık, şişme, blisterler ve kaşıntı;
 • Çeşitli lokalizasyonu kalın döküntü;
 • öksürük ve alerjik rinit;
 • anafilaksi ve anjiyoödem.

tedavi

vitaminler için alerji tedavisinde en etkili yol "uyarıcı" tam bir başarısızlık (geçici olabilir) 'dir.

Böyle reaksiyonlar tek tek kişilerde meydana geldiğini belirtmek gerekir. İyi hissetmek istiyorsanız, bunun için kendilerini sorumluluk almak zorunda. Yani, normal hayatında bazı değişiklikler yapmak tavsiye edilir. Alerjik reaksiyon için koruyucu İyi bir özel diyet uyum olduğunu. Seçilen diyet istenmeyen bileşenleri veya madde gruplarının vücudun içine "penetrasyonu" ortadan kaldıracaktır.

İlaçlar ve çeşitli katkı maddeleri ayrıca alerji apaçık işaretler başa yardımcı olabilir. Bazıları bir alerjene doğrudan temas için kullanmak tavsiye edilir. histamin ve başlatmak ve istenmeyen reaksiyonları teşvik etmek için diğer kimyasal maddelerin salınmasını engellemek üzere Bunlar tipik olarak aşağıdaki gibi çalışır.

(Örneğin, "Suprastin" veya aktif karbon gibi) Bazı ilaçlar hastalığın iyi tezahür etmiş belirtileri bastırmak yardımcı olur. Onları çekmeye başlamadan önce, o bir allergist ziyarete tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.