Haber ve ToplumDoğa

Canlı taşıyan balık. Mavi Köpekbalığı. balık rampa

ama hepsi değil, bilinen yumurtlama balık yetiştirme çoğu. akvaryum ve vahşi gibi bazı sualtı sakinleri, yavruları doğar. Bu nedenle, balık ne tür söz ilgilenen sucul fauna pek çok taraftar viviparous ve nasıl ürer.

köpekbalıkları

Birçok köpekbalıkları viviparous olduğu bilinmektedir. Örneğin, bu gibi formları kaplan, ringa içerir chlamydoselachus, hammerheads ve diğer. Ayrıca bu listede, mavi köpekbalığı vardır. balık boyutu genellikle az 3,8 metredir. onlar iki metre ulaştıklarında Ama ergenlik onlar başlarlar. Erkeklerde bu süre 1.9 metre gövde uzunluğu ile geliyor.

Çiftleşme gerçekleştikten sonra, kadın hemen hamile kalabilecek. bedeniyle sperm hücreleri yumurtlama dönemi bekliyor aylarca devam edebilir. dişiler yumurta döllenmiş sonra, bir yıla 9 ay sürebilir gebelik sırasında başlar. Mavi köpekbalığı tüm önemli komşularının en üretken arasında olduğuna inanılmaktadır. doğmuş yavru sayısı, farklıdır ve 4 numaralı 120 bireylerden değişir. Çocuklar, bağımsız, hazır yırtıcı bir yaşam doğmuş, ancak daha büyük balıklar tarafından kar karşı değildir, çünkü bunların sadece yarısı, vadesi geldiğinde edilir.

balık rampa

Ama balık üreme bu yöntem köpekbalıkları içinde sadece bulunur. Bazı ışınlarının türleri , örneğin Vatoz olarak da viviparous bulunmaktadır. Yaklaşık 35 santimetre - Genellikle dişi uzunluğu bir bebek getirir. Canlı-rulman için rampalar da başka bir isim olan manta vardır - deniz şeytanlar. Bunlar büyük balık 50 kg - de zaten metre ve ağırlığını ulaşıyor doğumda bir bebek getirmek. yavru doğmayı için anne bir rulo şeklinde kıvrılır bebeğiniz gibi vurur. Kıt derhal 'kanatlarını' ve dişi yüzer yayılıyor. Hamilelik sırasında, bu balık görülmemiş saldırganlık ve tekne sel yeteneği sergiler.

Bebeklerin anne karnında geliştirmek gibi?

Canlı taşıyan balık zaten bebeği oluşmuş getiriyor, ama yıllardır bilim adamları bir plasenta ve göbek kordonu yoksa, oksijenin karnında yavru nasıl çözemedim bilinmektedir. Ama sır 2008 yılında çözüldü. Okinawa'lı balıkçılar hamile bir deniz şeytan onu bıraktı ve bilim adamları çalışma yakalandı. Daha iyi bu balık gebelik dönemini anlamak için, araştırmacılar hafifçe o tuzlu suda çalışmaya başladı, bundan sonra ultrason cihazı, iyileştirilmiştir. Gözlemler sekiz ay sonra meydana gelen doğum kadar devam etti. O bir yavru dişi doğdu. Yenidoğan 50 kilogram.

Bu canlı taşıyan balık gebeliğin tüm dönemin en gözetiminde olduğundan, bilim adamları meyve nefes nasıl gizemini çözmeye başardık. anne karnında iken, bebek onun solungaçları kullanır ve bunların içinden pompalanan amniyotik su. Bunu yapmak için, o, bir yetişkin açar ve ağzını kapatır. buna düşen su özel bir kanal yoluyla geçer ve (aynı zamanda ışınları, ancak köpekbalığı değil sadece) başının arkasında valf ulaşır. Yetişkinler su ve plankton filtrelemek için bir kerede ağzını kapatmayın sürerken. Genç rahimde bulunan, bir pompa olarak ağız kullanmak gerekir. Bu şekilde, meyve nefes ve yem olabilir.

yavru ile ebeveynlerin ilişkisi

Young yana hemen bağımsız bir hayat için hazır sonra, genellikle bunu. Bunların çoğu artık annesi bağlıdır. Ve bazı durumlarda, onlar ailelerinden uzak kalmak iyi yapmak. yetişkinler genellikle yemek yavrularına ayırt yoktur ve onlar açtır, onlar kendi çocukları ile kar edebilirsiniz.

vivipar balıkların Diğer tür

Biz köpekbalığı nitelendirdiler ve ışınlar kıkırdaklı balıklar. Daha sık kemikli balıklar yumurtlama yeniden olanlar arasında. Oysa aralarında buluşup vivipar olabilir. Bu tsimatogaster ilgilidir. bir levrek gibi ve sazan anımsatan diğer gerekçelerle bazı faktörlere balık Bu tür. Onların yaşam - Pasifik Okyanusu, kuzey kısmı.

Ama yavru anne karnında doğrudan beslendiği canlı taşıyan balık, değil sadece. kadın karnında yumurta hatch. yavru sarısı beslenirler. Zaman doğum yapmak söz konusu olduğunda, yumurta yavru oluşan ve anne onları atmak başlar edilmektedir. Örneğin, balık bu yöntem doğal yılanbahğından damızlık. Doğumda, yavru zaten oluşturulur. Zamanla bir kadın üç yüz balık kadar üretebilir, ancak gruplar halinde gerçekleşir. Her bir yeni doğmuş yavru boyutu dört santimetredir.

Ticari viviparous balık arasında levrek olduğunu. Bu büyük miktarlarda Barents Denizi ve Atlantik Okyanusu üzerinde yakalandılar çok üretken türdür. bir sezon için Bu canlı taşıyan balık birkaç yüz bin arasında yavrular verir. Yaklaşık altı milimetreye eşittir, her biri larvaları, bırakır.

Baykal Gölü'nün sadece doğuran balıklar

Baykal - bu güzel ve derin göl, ve birçok sualtı sakinleri ev sahipliği yapmaktadır. çeşitliliği arasında sen golomyanka denilen sadece doğuran balık karşılayabilir. Genellikle balık kuzey enlemlerde yumurtlama yoluyla yeniden çünkü birçok için, bu gerçeği, şaşırtıcı görünebilir. golomyankas iki çeşit burada boldur. Çoğu 25 cm'ye kadar büyür, küçük 15 cm aşmadığı. Yumurtlamaya balık kalanında olduğu gibi Golomyanka, yumurtlama göçler yapar. Zaman ve dişi buzağı karnında geldiğinde anne suyun yüzeyine yakın yükselir, yavru dönüşür. Büyük olasılıkla, çocukların plankton yemek sağlamak için gereklidir. Viviparous golomyanka türlere bağlı olarak, büyük bir çöp verir. Küçük, bir seferde en fazla 1,5 bin. FISHIES görünür. Büyük anda, bu rakam yaklaşık 2500 olduğunu. Fry. Doğumdan sonra anne ölür. Şaşırtıcı olan bu balık türü sadece Baykal bulundu olmasıdır. Doğum ve ölüm Böyle bir mekanizma artık diğer sualtı sakinleri de tekrarlanacaktır.

akvaryum sakinleri

Ama viviparous balıklar ticari balık türler arasında sadece bulunurlar. Birçok akvaryum sahipleri sık bazıları kuluçkalık Fry biliyoruz. Temelde canlı doğum aile poeciliidae, Gudieva ve bazı diğerleri doğasında vardır. Genellikle bu okul balık ve onlar küçük. Ayrıca aralarında kadınlara göre biraz daha küçük erkekler ve onların renkleri daha parlak görünüyor. Onlar cinsel olgunluğa ulaştığında, erkek anal yüzgeç döllenme meydana geldiği tarafından gonopodium olur. Her tür sürecin yapısında kendine has özellikleri vardır. Bu melezleme olasılığını ortadan kaldırmak için gereklidir. Ama yetiştiriciler yılda sıradışı renkler ve şekiller ortaya çıkmasına yol açan süs balıkları, yeni çeşitlerin doğurmak. Bu esas balıkları ile ilgilidir. vivipardır süs balıkları üreme olmadan hızla dejenere yavaş yavaş rengini kaybeder ve.

gelişme yavru

dişinin karnında kızartmak yumurtadan gelişme dönemi aile ve balık türüne bağlıdır. Döllenme sonrasında gebelik bir veya iki hafta sürebilir. Ancak bazı balık bu süre 2.5 aya kadar uzatılabilir. Çoğu canlıdoğuranları yavru ağırlığının diğer türler döllenmiş yumurta çok daha fazla iken, genç ailelerin çok daha kolay diye havyarı daha büyük ve aynı zamanda alınan poeciliidae. Ve nedeniyle erkekten kadına süt uzun bir süre kalabilir olması nedeniyle, yumurta hemen döllenmiş ama bir süre sonra, ve sadece bir kez yapılabilir. Bu nedenle, tek bir döllenmiş balık yavruları birkaç kez üretebiliyor olduğunda bile. doğumdan hemen sonra yavru aktif olduğu için, onun basit getirin. gençlerin sayısı balık türü bağlıdır ve birkaç birimleri ve yüzlerce olabilir.

İçindekiler canlıdoğuranları

amacıyla canlı taşıyan balık yetiştirme başarılı, onların yaşam koşulları hakkında dikkat çekmek için önemlidir. Bitki çalılıkları içeren içerik genellikle uygundur genel akvaryum için. Buna ek olarak, doğal su düzenli değiştirilmesi gerekir. Haftalık% 15 ila 40 sıvı ile ikame edilir. Su tuzlu Ama eğer bazı türler çok daha rahat hissedecektir. Bu gibi durumlar Mollies ve belonezoksov için öngörülmüştür. Bu amaçla, on litre deniz tuzu bir çorba kaşığı eklenir. Ayrıca pek çok türün ideal su sıcaklığı genellikle 20 ila 25 0 ° C arasında değişir

Balık diyet dengeli oldu, onlar yemlerde sebze bileşenleri eklemek gerekir. Bu bir salata, ipliksi alg, yulaf ezmesi ve diğer gıdalar olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.