SeyahatOteller

Teleferiği (Soçi Arboretum): tatilciler gözden

Soçi Arboretum belki Karadeniz kıyısında turist ve ziyaret edilen cazibe ile en popüler. Bu yaşlı parkta sadece egzotik bitkilerin çeşitli türlerin çok sayıda topladı. Arboretum bir yamaca, neredeyse şehrin merkezinde yer almaktadır. Yer tesisi ülkenin ana misafirler çoğunluğunun görüşüne göre, gerçekten çok ilginç olduğunu.

Ne teleferik inşa edildi

çok tatilciler, tek olarak Soçi arboretum dezavantajı. Parkın egzotik bitkiler görüntülemek için ziyaretçilerin dağa tırmanmak gerekiyor. Yani, tabii ki, ısı bir meşgale oldukça ağır olabilir. Ve özellikle yaşlılar ya da çocuklar için.

Bu nedenle, geçen yüzyılda Soçi yönetiminin bir inşa etmeye karar verildi teleferik tepe arboretum zirve olan uçlarında yer almasıdır. nedeniyle nesnenin varlığı birkaç on, için, turist rahatça parkın en yüksek noktaya ulaşmak ve dağa tırmanma ve ondan inen olmadan bitkiyi incelemek fırsat var.

nesnesinin Açıklama

teleferik toplam uzunluğu (Soçi Arboretum) 908 metre uzaklıktadır. Başlangıç ve bitiş - Toplamda, iki istasyon bulunuyor. Onlar muazzam kuleleri içinde donatılmış, özel alanlarda yer almaktadır. Yol istasyonunu Başlangıç parka ana girişten 500 metre mesafededir. Final - Bir tepe üzerinde. İki kule de izleme platformları ile donatılmıştır.

Toplamda, üst istasyona alt uzanan yol yaklaşık 4 dakika sürer, ancak turist çok Soçi (arboretum) 'de teleferik ilgi vardır.

Terminal istasyonunun düzeyinde kulenin tepesinde yüksekliği çoğu misafirler çok ilginç düşünün 170 metre ve kuş uçuşu Soçi yükseklikte parka vagonlarda yolculuk.

Biraz tarih

1972 yılında bu yolun yapımı. Onun yazar proje mühendisi B. Guryanov oldu. İnşaat 1977 yılında tamamladı.

şimdi olduğu gibi başlangıçta teleferik (Soçi Arboretum) oldukça böyle bir biçimi değildi. onun büyük ölçekli imar sırasında ahşap çit üst istasyon yerini, 2006 yılında yürütülmüştür. Bunun yerine, metal yüklü, beton ile çok daha iyi uyum destekler. Ayrıca yolun tüm yapısal elemanlar değiştirildi bitirmek ve diğer bazı çalışmalar yaptı. yerinde Sovyet döneminden itibaren istasyon platformlarında yassı taşlarla sadece kendinden yayılan zemin sonunda idi.

70 yıl içinde arboretum teleferiğin iki kulelerinden güzel manzaralar. Ancak daha sonra, yüksek katlı binaların çok başlangıç istasyonu alanında inşa edildi. Bugün, bu nedenle, Soçi kenti ve can sadece üst görüntüleme platformu ile deniz manzarasına hayran. Nihai katmanlı istasyonu üzerinde yer almaktadır.

bakış açısı

teleferik üstünde kulenin varlığı özellikle, biliyorum çevreleyen yerler keşfetmek için maalesef hepsini turist donanımlı. Nihai istasyonunda varışta, çoğu turist derhal Soçi Arboretum içinde iner. teleferik böylece deneyimli yürüyüşçüler hala arboretum gözlem güvertesi zorunludur ziyaret etmeleri önerilir, her gün açıktır ve güzellik bir sürü gösterebilir. Türleri, gerçekten sadece muhteşem övünme.

Terminal istasyonu ile bölgeye ulaşmak için, sadece yüksek katmanlı rahat beton merdiven tırmanmak gerekiyor. Aslında Sitenin kendisi parapet güvenilir klasik tasarım çit. Özel bir beton İçinde temeller dürbün büyük bir çifti sağladı. Bu optik ekipmanlar ile şehrin Tur çok pahalı değil. dürbün kullanmak için, sadece sütun üzerinde özel bir alıcı 100 veya 50 ruble notlar koymak gerekir.

karışık turist arboretum görüntüleme platformu üzerinde heyecan verici bu hizmet hakkında yorum. Kentin önemli mimari sitelerinde dürbün havadan görme görmek için bazı fırsat çok cazip görünüyor. Diğer tatilciler bu hizmet çok fazla masraf ve (20-kat büyütme ve küçük bir görüş açısına sahip), özellikle yüksek kaliteli dürbün yok inanıyoruz.

Gördüğünüz neler

teleferik gözlem güvertesi mükemmel manzarası hemen hemen her zaman açılabilir. Ama hepsinden önemlisi, tabii ki, iyi havalarda onu ziyarete. O günlerde, burada şehir ve deniz değil, aynı zamanda karla kaplı dağlar sadece görüldü. Örneğin, turist fazla 600 metre yüksekliği olan ünlü Akhun, görme imkânına sahip. Deniz manzarası sitenin güney tarafında seyredebilirsiniz.

üst kule

Tabii ki, teleferik (Soçi Arboretum) çok güvenilir ve kesinlikle güvenlidir. onun, parkın sınırları yüklü katı çelikten imal destekleyin. Onlar yeşil boyanmıştır. değil özellikle çekici tasarımlar parkı bitki örtüsü arka plan üzerinde daha az fark vardı için Bu tasarım, görünüşe göre, seçildi.

Yolun kulenin tepesinde iki merdivenler bulunmaktadır. açık Bunlardan biri, ve ondan yanı sıra Soçi'de neredeyse tüm şehre görünür, gözlem güverteden.

İkinci bir merdiven kulesinin ortasında. az ya da hiç sahip biraz daha uzun Marsh onu ve onun türleri açılmaz. Turistler çoğunlukla kötü hava koşulları veya zaman açık merdiven pek çok kişi bunu kullanırlar. Ayrıca bu seçenek, tabii ki, yükseklik korkusu olanlar için iyidir edilir. Eğer başka bir merdivenden diğerine geçmek isterseniz kulenin içinde doğrudan olabilir. Bunun için özel bir zemin var.

Teleferiği (Soçi Arboretum): kulenin dibine açıklaması

onun ana girişinde, az önce bahsedilen, arboretum teleferik için bilet satın alabilmek için şehre biraz daha derine gitmek gerekir. Alt teleferik istasyonu oldukça sıradışı tasarım yapıdır. mimar tarafından planlandığı gibi, büyük ağacın bir pastiş olarak inşa etti. ve bir tasarıma kez üst kule vardı. Ancak, tasarımı yeniden inşası sırasında tamamen değişmiştir.

Soçi, alt kulenin tasarımı birçok ziyaretçilere göre, üstüne nazaran, çok daha fazla yaratıcı vardır. parapetler merdiven ve tasarım stilize ağaç baobab cepheler tamamlamaya çalışıyor. sık yapraklı ağaç şeklinde ve destek platformu altında yürütülür. Sovyet döneminden beri korunmuş çünkü merdiven lider Yolları, hali hazırda neredeyse tarihsel bir dönüm noktası vardır. Çok güzel ve kulenin alt kısmında çok alanı. Egzotik yeşillik sadece çok sayıda dikilir.

römorklar

güvenilir değil, aynı zamanda kolaylık Sadece - o Soçi botanik bahçesinde bir teleferik arasındaki farktır. makalede sunulan bu yapının, resimleri, modern ve yaratıcı bir görünüm açıkça göstermektedir.

teleferik yeniden inşası önce sıradan Sovyet tüp römorklar cruised. Bu ekipman güvenilirdir ve turistler için çok rahattı. Ancak, 30 yılı aşkın sadakatle hizmet etmiş, kaynak Sovyet römorklar, elbette, geliştirdik. 2006 yılında, modern, Avusturya üretimi değiştirildi.

Yeni kabinler kişinin uyuyabileceği, ancak, birçok turist göre, yolun genel tasarımına ve Arboretum (Soçi) karakterize güzelliği ile uyum içinde değildir.

Teleferiği: çalışma süresi, turist yorumlar

Tabii ki, bu karmaşık teknik nesneler hakkında tatilcilerin görünümden çok iyi geliştirdi. Birkaç on yıl boyunca, teleferik Soçi Arboretum için çok daha rahat, ilginç ve bilgilendirici bir ziyaret yapar. parka ve dinlenme çoğunun kule başının gözlem güvertesinden yoldan Görüntüleme sadece muhteşem.

Neredeyse turistlerden hiçbir şikayet ve teleferik arboretum tarafından seyahat maliyetinin neden olmaz. Bir tek bir bilet fiyatı bir yetişkin için sadece yaklaşık 200 ruble olduğunu. 7 yaşından küçük çocuklar ücretsiz ebeveynleri ile binebilirsiniz.

Soçi arboretum değerlendirme gişede çoğunlukla yalnızca uzun kuyruklar halinde Pek iyi hak teleferik. Birçok ziyaretçi sadece uzun vadeli beklentileri reddetme ve yürüyerek parkın içinden yukarı doğru yükselir.

O akşam altıya kadar sabah saat dokuzda çalışır. Pazartesi günü, ilk treyler 11 saat içinde gönderdi. Sen yolda ve kendi başlarına seyahat için bilet satın alabilirsiniz. Ancak, çoğu turist hala karavanda üst kuleye teslim ve arboretum eşzamanlı muayene ile bir tur satın. Tabii ki, yolda kendisini yürüyüş olarak ve bir rehber parkta bir çok daha ilginç ve bilgilendirici olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.