SağlıkMüstahzarlar

"Sidnofarm" uyuşturucu - kullanım talimatları. Tabletler "Sidnofarm": analoglar ve incelemeler

"Sidnofarm" uyuşturucu, kan damarlarının lümenlerini genişletip basınçlarını azaltabilen aktif bir periferik ajandır. Ayrıca, ilaç angina ataklarını önlemeye ve durdurmaya yardımcı olur, diğer koroner yetmezlik belirtilerini tedavi etmek için kullanılır.

İlacın etki prensibi

Sidnofarm, metabolik reaksiyonlar sırasında ilacın yardımıyla salınan nitrik oksit bağışçısıdır. Bu ikili bileşik, Çözünür guanilat siklaz, artan bir konsantrasyon damarlarda düz kası dokusunun rahatlamasına yol açar. Sonuç olarak, duvarlarındaki yük azalır ve sonuç olarak, oksijen talebi ile kana girişi arasındaki denge geriye döndürülür. Germe kabiliyetine sahip olan daralan kaplar Sidnofarm ilacının etkisi altında genişler.

Ayrıca, ilaç, bu enzimlerin agregasyonunun erken evresinin bastırılmasına ve pıhtının önlenmesine yol açan tromboksan ve serotoninin salınmasını ve sentezini yavaşlatır.

Farmakolojik etki

"Sidnofarm" ilacı biyolojik olarak insan vücudu üzerinde nasıl etkiler? Kullanım talimatı, bu maddenin yan taraftaki (bypass) kan dolaşım yollarının uygulanması sonucunda kan dolaşımının düzeldiğini bildirir. Ayrıca, ilaç yükün tolere edilebilirliğini arttırır ve fiziksel çabalardan kaynaklanan anjina ataklarının sıklığını azaltır.

Diğer şeyler arasında "Sidnofarm" uyuşturucu, kalp yetmezliği durumunda kalp yetmezliği durumunda kronik biçimde daraltır ve akciğer arterindeki basıncı düşürür. Bu etki sebebiyle, ana insan organının sol ventrikülü daha az kanla doldurulur ve miyokardın kas gerginliği azalır.

İlacın etki süresi

Sidnofarm'ı alırken hasta ne kadar çabuk iyileşir? Çok sayıda hastadan alınan geribildirim ve kullanım talimatları, sindirim sistemi tarafından iyi ve hızlı bir şekilde emildiğini göstermektedir. "Sidnofarm" ilacının hareketi, tabletin dilin altına koyulması halinde, kullanım anından 20 dakika sonra veya 5-10 dakika sonra fark edilebilir. Vücudun uyuşturucuya tepe tepkisi, uygulanmasından 30 ila 60 dakika sonra gözlemlenir. 6 saat boyunca geçerlidir.

İlaç "Sidnofarm" pratik olarak plazma proteinlerine bağlanmaz. İlacın metabolizma süreci karaciğerde oluşur ve esasen böbrekler yoluyla türetilir. Bu ilacın uzun süreli tedavisinde direnç ortaya çıkmaz.

Sidnofarm tabletler: kullanım endikasyonları

İlaç aşağıdaki durumlarda tıpta kullanılır:

1. Anjina pektorisin saldırılarını durdurmak ve önlemek.

2. Hemodinamik parametrelerin stabilizasyonu aşamasında miyokard enfarktüsü ile.

3. Kalpteki sol ventrikül akut durumda ise.

4. Pulmoner lobda artmış kan basıncı ile.

5. Kronik biçimde kalp yetmezliği olan.

İkinci durumda, "Sidnofarm" ilacının kullanımının bir özelliği vardır. Bu durumda kullanım endikasyonları, verilen gıdayla kombinasyon halinde daha fazla glikozid ve diüretik kullanmakta zorunlu olan hastalıklardır.

Uygulama metodu

Komplikasyonlardan ve aşırı dozdan kaçınmak için sadece doktor Sidnofarm'ı reçete etmelidir. Bu ilacın kullanım endikasyonları, yemek sırasında veya sonrasında kullanımını belirler. Tabletleri yeterli miktarda suyla birlikte tüketin.

Anjin saldırılarını önlemek için, Sidnofarm, tedavinin birinci ve ikinci günü 4-6 kez, günde 2-3 defa 2-4 mg almak için 1-2 mg reçete edilir. Bazen doz 6-8 mg veya daha fazla yükselir, ancak maksimum 12 mg'dir.

İlaç her durumda ayrı ayrı dozlanır. Tedavide gerekli miktarı, semptomatolojinin yanı sıra hastalığın evresi ve türüne de bağlıdır. Hastalığın seyrine bağlı olarak, tedavi seyrinin süresi de öngörülmüştür.Yan etkiler

Sidnofarm tabletlerinin kullanımı olumsuz bir etkiye sahip mi? İlacın kullanımı talimatı, ilacın idaresinin ilk aşamasında baş ağrısı başlangıcını provoke edebildiğini bildirir. Kısa bir süre sonra, sansasyon kaybolur.

Ayrıca, "Sidnofarm" ilacını kullanırken, bazen çökme durumuna düşürmek için kan basıncını düşürmek mümkündür. Ara sıra motor ve zihinsel reaksiyonlarda yavaşlama vardır. İlacın kullanıldığında bu özelliği araçların sürücüleri ve dikkatin yoğunlaşılması ve iş yerinde hızlı kararlar vermesi gereken diğer meslek mensupları tarafından dikkate alınması gerekir.

Diğer şeylerin yanı sıra, "Sidnofarm" tabletlerinin kullanımı (hastaların incelemeleri verileri doğruladığından) nedeniyle mide bulantısı, kaşıntı, baş dönmesi, deri döküntüleri ve diğer alerjik reaksiyonlar gibi yan etkiler olabilir.

Kontrendikasyonlar

Sidnofarm ilacının kullanımının kontrendike olduğu patolojiler:

  • Miyokard infarktüsünün akut evresi;
  • Glokom (özellikle kapalı açılı);
  • Kranyoserebral, arteriyel hipertansiyon;
  • Kan damarlarının çökmesi;
  • Beynin kan dolaşımı bozuklukları;
  • Gebelik (birinci trimestır) ve emzirme;
  • Ileri yaş ;
  • İlacın bireysel hoşgörüsüzlüğü.

Diğer ilaçlarla etkileşim

Terapide tabletlerin diğer ilaçlarla birlikte kullanılması müsaade edilebilir mi? "Sydnopharm"? İlaç kullanımı talimatı, ilacın aynı anda kalsiyum antagonistleri ve beta-adrenoseptör blokerleri ile birlikte kullanılabileceğini söylüyor.

Tıbbi amaçlı "Sidnofarm" ilaçlarını kullanırken, alkolün vücuda girmesini tamamen dışlamak gereklidir.

İlacın özellikleri

Hangi hallerde "Sidnofarm" ilacını çok dikkatli kullanmalısınız? Kullanımı için talimat, beyin arızalı hipotansiyonu, glokom ile artan intrakranyal basınç, ayrıca hemorajik inme sonrası veya miyokard enfarktüsü sonrasında beynin bozulmuş kan dolaşımı durumunda vücudun uyuşturucuya karşı öngörülemeyen reaksiyonlarından haberdar edilmesi gerektiğini açıklar.

Böbrek veya karaciğer yetersizliğinde yaşlılık yapan hastalar, "Sidnofarm" tabletinin az miktarda kullanılmalıdır. İlaç kullanım talimatları da, bu ilacın içerdiği E110 boya maddesinin alerjik bir reaksiyona neden olabileceği konusunda uyarmaktadır.

Hamilelik sırasında, Sidnofarm ile tedaviye başlamadan önce hamilelik riskine karşı risk oranı ve beklenen annenin yararları dikkatli bir şekilde analiz edilmelidir. İlacın emzirme döneminde kategorik olarak kontrendikasyonu. Bu zamanda bir ilaç kullanımı hayati bir öneme sahipse emzirme durdurulmalıdır. 18 yaşın altındaki çocuklar ve ergenlere de bu ilacı almaları yasaktır.

aşırı doz

Sidnofarm tabletleri aşırı miktarda tüketildiğinde ne gibi sonuçlar doğabilir? Her şeyden önce, kan basıncında keskin bir düşüşle doludur. Bu, baş dönmesi, bulantı, kusmaya neden olur.

Doz aşımı tedavisi, semptomatolojiye bağlıdır. Vazgeçilmez bir durum, "Sidnofarm" ilacının vücudunun hızlı bir şekilde temizlenmesini amaçlayan tedbirlerdir - zorla diürez veya gastrik lavaj.

Meselenin şekli

"Sidnofarm" ilacı, 4 mg veya 2 mg'lık tabletler halinde üretildiğinde yanı sıra 8 mg'lık uzun etkili ilaç hapları şeklinde üretilir. İlaç, konturlu hücresel plakalar halinde paketlenir. Her biri 10 tablet içerir. Plakalar, kartondan, 3 parçadan (bir pakette 30 hap içerir) oluşan kutularda paketlenir.

Depolama koşulları

Tablet "Sidnofarm" güçlü ilaçlara karşılık gelir. Serin, kuru yerlerde çocukların erişemeyeceği, 15 ila 25 ° C'lik bir sıcaklıkta üç yıla kadar tutun.

yapı

"Sidnofarm" uyuşturucusunun ana etken maddesi molsidomindir. İlacın yardımcı bileşenleri arasında Avicel PH 101, nane yağı, nişasta, hidroksipropilmetilselüloz, laktoz, magnezyum stearat, aerosil 200, manitol bulunur.

analogları

Sidnofarm tabletlerini diğer ilaçlarla değiştirebilir miyim? Bu ilacın analogları var. Bunlara "Dilasidom", "Corvamin" ve "Corvaton" ilaçlar dahildir. Her birinin özellikleri aşağıda verilmiştir.

İlaç "Dilasidom" ("Dilasidom") . Polonya'da üretildi. Aktif maddesi Sidnofarm tesisinde olduğu gibi molsidomindir (molsidomin). Anatomo-terapatik-kimyasal (ATC) sınıflamasına göre "Dilasidom", kalp rahatsızlıkları ve anti-anjinal ilaçların tedavisinde kullanılan periferik vazodilatatörleri ifade eder.

"Corvamin" ("Corvamin") anlamındadır. Hollanda'da üretildi. İlacın etken maddesi de molsidomindir. ATC sınıflamasına göre, "Corvamin" ilacı kalp hastalığının tedavisinde kullanılan anti-anjina ilaçları ve periferik vazodilatatörleri ifade eder.

İlaç "Corvaton" ("Corvaton"). Almanya'da üretildi. Aktif olarak hareket ederek, bu ilacın ana maddesinin yanı sıra tabletlerin diğer analogları "Sidnofarm", molsidomin. ATC sınıflamasına göre, "Corvaton" ilacı, kalp rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan antianginal ilaçların ve periferik vazodilatörler grubudur.

Hiçbir koşulda bir doktor atanmadan Sidnofarm tabletlerini veya analoglarını kullanmanız gerekir. Kendi kendine ilaç tedavisi geri dönüşü olmayan negatif sonuçlara yol açabilir. Ayrıca, terapinin dozajını ve süresini doktorunuza danışmadan kendi duygularınıza göre değiştirmeniz kesinlikle yasaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.