Ev ve AileYaşlı insanlar

Kardiyak aritmi, işaretler, formlar ve komplikasyonlar

Bu patolojik durumun belirtileri yaşlılar ve gençler bulunur. Kardiyak aritmi, semptomlar birçok zahmet, temelde otomatizm, uyarılmayı ve iletkenlik olarak miyokard fonksiyonları aykırıdır. Bunun nedenleri farklı olabilir. Her şeyden önce, kalbe ve iletim sisteminde organik ve fonksiyonel değişiklikler var. örneğin, miyokardiyal iskemi, felç, kalp, miyokardiyum ve vana, iltihaplı değişiklikler için kalp hastalığı, miyokardiyal, akciğer kalp.

aritmiler ve kalp düzensizliği yol açabilir. Bunlar psikolojik ve duygusal stres, otonom ya da merkezi sinir sistemi hastalıkları, endokrin bezleri ve diğer organlara bağlantılıdır. Örneğin, aritmi, genellikle klimakterik oluşur; genellikle tiroid hastalıkları olan paroksismal taşikardi,.

Aritmiler ilaçların (dijitalis, beta-blokerler, ve diğerleri.) Ve toksik maddelerin etkisi altında ortaya çıkabilir.

Kardiyak aritmi, genellikle farklı şekillerde ayrılır kökenli içindeki değişik biçimlere belirtileri:

  1. bozulmuş miyokard otomatisite ile ilişkili. Bu sinüs bradikardi ve taşikardi, kalp, solunum aritmi ve ihlalleri bazı diğer tipleri içerir.
  2. ihlal ile bağlantılı Uyarılma. Onlar prematüre atım ve paroksismal taşikardi ile temsil edilmektedir.
  3. kardiyak iletim Temelini. aritmi Bu tip oriküler-Çin intraatriyal, tam ve tam olmayan atriyoventriküler ve intraventriküler blokajı bulunmaktadır.
  4. flicker ve: ihlal ve uyarılmayı ve iletkenlik Neden Olduğu atriyal flutter veya fibrilasyonu.
  5. alternatif ve çelişkili nabız: nedeniyle kardiyak kontraktilite ihlaline.

kardiyak aritmilerin türleri düzinelerce vardır. Biz en yaygın olanlarıdır bu özellikleri temel dokunun.

Bu hastalığın ile, kalp aritmisi gibi semptomlar hızlanması veya hızı, bunların doğru dizisinin ihlali yavaşlatılması gibidir. Bazen hastalar yalnızca bir elektrokardiyogram üzerinde algılanır, onları hissetmiyorum. Ancak, bazı durumlarda, bunlar hastanın durumuna tehlikesi ve hatta hayat.

Tüm taşikardi darbe hızlandırır. oranı darbe frekansı paroksismal taşikardi ile dakikada 60-80 vuruş ise, bu 160-200 veya daha fazla vuruş yoğunlaşabilir. Sağ ritmini ihlal etti. Hasta ölüm korkusu belirir.

bradikardi kalp hızı ise tersine yavaşlama.

Solunum aritmi nabzı inspiratuar yavaşlatır ve zaman ekspiratuar hızlandırır.

aritmi hastalarının şikayetçi zaman kalbinde sıkıntısı ve solma duygusu. Onlar atriyumlarda veya karıncık olağanüstü azalma meydana gelmesi ile ilişkilidir ve bunu sözde refrakter, dönemini takip ediyor.

kalp bloğu nabız yavaşlar zaman kalbi solan bir duyum var. ablukanın ölçüde bağlı olarak, bu belirtiler gözlerin kararan, bayılma, baş dönmesi eklenebilir.

tehlikeli kardiyak aritmi ne olduğu hakkında birkaç kelime. Daha önce bahsedildiği gibi, farklı nedeni vardır ve genellikle şiddetli kalp hasarı veya diğer vücut sistemlerinin göstergesidir.

Buna ek olarak, bazen kardiyak aritmi, orada belirtileri yaşamı tehdit edici olabilir. Yani, ventriküler erken vuru veya ventriküler çarpıntı kalp durmasına neden olabilir. Atriyal fibrilasyon kalp yetmezliği ve pulmoner ödem yol açabilir. aritmiler Bazı formlar ani ölüm nedeni olabilir.

Her durumda, tanı ve ritim bozukluklarının tedavisi konularının kardiyolog tarafından karar verilmelidir. sağlığınıza dikkatli olun!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.