Gıda ve içecekIçkiler

"Büyük Kırmızı Robe" - mitler ve gerçeklik

Dünyaca ünlü Da Hong Pao - "Büyük Kırmızı Robe" - Benzersiz çay, çeşitli antik çağlarda biliniyordu. Bu çeşitli Burçlar Wuyi ili eşsiz tabiatı dik kayalıklar üzerinde yetiştirilmektedir. tüm diğerleri, hatta yedekte tur sırasında turistlere göstermek kimden 4 "üst" bitkiler.

Ancak bir çok uzman aslında çay ayrı bir tür olarak "büyük kırmızı elbisesi" yok inanıyoruz ve bu aslında bir ticari, hangi koşullarda Wuyi çeşitleri oldukça yaygın bir karışımı gizlenir. çalılar gören bilgili insanlar genellikle bir kalite mahsul ile kaldırılamaz söylüyorlar. Buna ek olarak, çay pazarında bu marka altında sunulan sayısı plantasyon yok denecek kadar azdır efsaneye karşılık gelmez. Çok fazla sırları!

çay teknolojisinin üretim diğer çeşitlerinin üretimi için kullanılan prosedürün farklı değil. yaprakları, birincil kurutma toplanması ve daha sonra kızartma, ezme, başka kurutma: Bu 5 adımdan oluşur. Dördüncü aşamada, seçme ve karıştırma, ve en az - hunpey, özel bir prosedür koyu oolong üretiminde kullanılır. Bu sürecin özü uzun kavurma çay oldukça düşük sıcaklıkta kömürlerin üzerinde bırakır olduğunu. bir çift zemin bu amaçla, özel hasır sepet için.

Herhangi uzman yaprakları işleme son iki aşaması nihai sonuca göre söyleyecektir: çayın tat ve aromasını. kavurma derecesi "Büyük kırmızı pelerin." içecek doygunluğu etkiler Çay işleme kolaylaştırır, hangi sadece birkaç saat yer alabilir ve birkaç uzun prosedürler alabilir ve daha sonra onun lezzet Dumanlı notlar olacak ve tat - doygunluğu.

seçim ve çay satın almak için, koku gelmedi - ceza ihmal, diğer bir taraftan, o ölçüde değişebilir çünkü. Onun kokusu olsun gibi - Adam kendileri için seçmelidir. Yani bu konuda herhangi bir tavsiye anlamsızdır.

"Büyük Kırmızı Robe" bir kez değil can demlemek. en fazla 3 veya 5 kaynak gibi birçok kişi. Bu zevk meselesi olduğunu, ancak 7 kat fazla tavsiye edilmez aynı yaprakları doldurmak için. Tipik olarak, kaynar su bir kap için çay kaşığı yaprakları tüketir ve su sıcaklığı 95-100 derece ulaşmalıdır. bir dakikadan az içmeli ısrar ediyorlar.

"Büyük Kırmızı Robe" bazı ilginç ve şaşırtıcı etkileri vardır. İlk olarak, yararlı genel olarak organizmanın sağlık üzerindeki etkileri özellikle sistemlerde her organına sahiptir. İkinci olarak, normal değerlere kilo kaybı teşvik ve metabolizmayı normalleştirir.

Üçüncü olarak, vücutta su-tuz metabolizması geri mükemmel olduğunu akşamdan kalma kaldıran bir görüş vardır. Birçok "Büyük Kırmızı Robe" bile yaşlanmayı önler ve antioksidan özelliklere sahip olduğuna inanıyoruz. Belirli ilaçların etkisine benzer halüsinojenik etkileri olarak kendisine atfedilen çay bu tür, çevre Efsaneler, ancak bu iddianın hiçbir kanıt değildir.

Sadece bir bardak çay için eski tarih dokunun - daha ilginç ne olabilir? Zengin ve ilginç geçmişi hayatında en az bir kez bir cami Da Hong Pao içecek yapar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.