Gıda ve içecekYemek tarifleri

İbranice doldurulmuş sazan: adım yönde adım Zhytomyr tarifi

Tüm dünya mutfakları bazı imza yemek var. Ülkenin mutfak arama kartı nedir. Yahudiler arasında bu - sazan dolması. Ve bu çanak - Yeterince hala lezzetli bayram, güzel, öylesine ve ritüel. genellikle servis "Gefilte balık", gefilte balık, Musevi yeni yıl. Neden bu yemeğin kendinizi ödüllendirin olmamalıdır. bunun için Malzemeler çok değil gerektirir. Pişirme işlemi ilk hantal görünebilir. Belirli becerilerini geliştirmeye Ama zamanla, daha hızlı onlarla ilgileneceğiz. Ve ille değil dolması sazan bütünüyle temin edilecek, İbranice. uzunlamasına dilimler halinde kesilir, aynı zamanda çok lezzetli. Bu yemekte Varyasyonları Ukrayna borsch kadar değil, ama onlar hala var. Bu yazıda Zhitomir tarifi bakacağız.

Birinci Adım. hazırlama balık

'Gefilte balık' İbranice dolması, sazan - Sefarad değil bir tabak ve onların daha kuzeydeki kuzenleri. Özellikle Rus İmparatorluğu'nun sözde "Pale yerleşiminde" sıkışmış. Zhitomir - Yahudiler ulusal azınlık değildi hangi bir şehir. Orada yemek için iki balık gerekli - sazan ve turna. İkincisinin Tatlı et doldurulacaktır. Her Kendisine saygısı hostes Zhytomyr "çorap" sazan ile cildi sürer. Bunu yapmak için, önce karnında düzgün bir kesi yaparak, içeriden sonra ölçeklerde balık temiz ve olmalıdır. Sonra her iki tarafta tahta çekiç üzerinde plastik bir torba ve Otobaya bunun bir sazan sarın. gece buzdolabında koyun. Bu teknik kolaylıkla balıkların derisini çıkarmak için izin verecektir.

İkinci Adım. cilt çorap Çıkarma

Biz hazırlanmasında en zor sahne olacaktır. tatil tablo servis edilmelidir sonra bütünüyle İbranice sazan dolması. Bu balık, güçlü bir cilt ile karakterizedir, ama biz dikkatli olmalı. Daha önce sazan gutted kesiğin yakınında karnın iç tarafında, iki yenilerini yapmak. Tabii ki, sağlam deriye bırakın. Biz parmaklarınızla eti alıp arkasına itmek başlar. o sırtı ulaştığında, makas baş ve kuyruk omurga kesti. Gut kıran bir çorap gibi cilt. Elde et kemiklerinden ayrılabilir. Aynı pike ile yapılabilir. Görevi kolaylaştırmak için, balık kaynatın ve gerekli olduğu gibi derisinin kaldırabilirsiniz. Kemikler atmayın - şey Musevi sektöründe gider.

Üç adım. dolgu

Biz balık mus, yani etli doldurun yoksa İbranice dolması Sazan, daha iyi tadacaktır. Bu nedenle, sazan ve turna fileto kıyma. Bir titiz hostes Zhitomir ince bir bıçakla şanti. petrol, ince doğranmış soğan, süt batırılmış topuz, üç yumurta kızarmış: Sonra, köfte için kıyma atmak tüm doldurma koydu. Sadece balık için baharat kullanmak gerekir. Bu doldurma püskürtmek için iyi olmalıdır. elini çek ve geri kaseye bir kuvvet kaçamağı ile. Yani balık daha ihale almak ve doldurma yapısı sazan derisini yırtılmaz. hala çok sıkı ise, süt dökün. Farshiruem fanatizm olmadan sazan. Sonuçta, kaçınılmaz olarak dolum kabarma pişirme ve zaman cildi kıracak. Kalan doldurma balık kek yapmak için başka bir zaman olabilir. Zashem balık göbek.

Dördüncü adım. sazan pişirme

soğan, dört ya da beş şeyler havuç, bir maydanoz, büyük kereviz kökü dörtte ince plakalar kilo halinde kesin. Zhitomir ulusal yemek olarak "gefilte balık" "pancar ile İbranice dolması sazan" denir. Bu kök sebze jöle şaşırtıcı yakut rengini verir. Temiz ve dört orta boy pancar ve ayrı bir kapta bir ila üç küçük plakalara kesti. Büyük bir pot alın ve (biz, hiçbir şey sadece atmaz bildiği gibi, Yahudi metresi) alt kabuğu ampuller yıkanmış halı. Kemikler ve e gazlı bez birkaç tabakadan yapılmış bir torbaya konur, onun uzun iplik bandaj sonu tava sarkan olacak (kolaylık olması açısından, bu sap bağlı olabilir). sebze kabuğu kapak yarısı. dönüş havuç, soğan, kökler, pancarı koyun. Bu sazan koydu. sebze kalan yarısının Karartma. limitin üzerinde su dökün. ateşe ayarlayın. kaynarken, köpük atma biber, defne yaprağı, tuz çıkarın. düşüğe Bates ısı ve iki saat pişirin.

yemeklerin hazırlanmasında son aşaması "Sazan İbranice dolması"

Zhitomir tarifi jel yakut renk edilmesi olduğunu ima eder. Bunu yapmak için, rendelenmiş pancar biraz sirke ekleyin ve az miktarda (yarım kepçe yeterince) suyu doğurmak. Daha sonra dikkatli bir şekilde tülbentten sıvı boşaltın. Pancar pasta ve her son damlasına sıkmak. Bu sıvı Ukrayna mutfağı "kvasok" de denir ve yaygın borş hazırlanmasında kullanılır. Burada "Pale yerleşiminde" gibi ilginç bir fenomen bkz iki ulusal mutfak gelenekleri birbirini zenginleştirdi. Ukraynalı kvasok pişmiş sazan İbranice dolması hangi suyu dök. Onu tam anlamıyla bir dakika kaynatın ve ateşi söndürün verir. Daha uzun pişirmek ise güzel renkler çalışmaz.

masaya sazan Besleme

Biz soğutmak için suyu verir. Kemiklerin iplik çekerek gazlı bez çanta. sebze tabağına yerleştirilir. sazan üstüne yerleştirilir. Dikkatle deriyi temizleyin. karkas baş ve kuyruk yaslanmış. Balık filtrelenmiş suyu doldurun. Ve buzdolabına koyun. Ve birkaç saat sonra hizmet vermektedir. Çok orijinal fotoğrafı görünüyor İbranice dolması Sazan, imza çanak ve ziyaretçileri şaşırtacak. rahatlığı için, balık bölümlerini kesebilir. Ama bu hayret konukların önünde zaten yapılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.