Gıda ve içecekIçkiler

Meyve yoğurt. çilek Yoğurt

Hiç bir meyve yoğurt tadı mı? Hayır? Sonra hemen yapmak önerilir. Sonuçta bu içki o şöyle dursun, bir çocuk yetişkinlere reddetme mümkün olmayacaktır o kadar lezzetli ve besleyici elde edilir.

Bugün bir meyve yoğurt yapmak hakkında söyleyecektir. Ayrıca, evde mayalanmış süt içeceği hazırlamak ayrıntılı bir yöntem mevcut. Sonuçta, her zaman ürünlerin tüm kalite ve güvenlik gereksinimlerini karşılamak saklamak değildir.

Bir Make meyve içeceği yoğurt

Pişirme çeşitli yollar tedavi etmek mümkündür. Biz basit ve en uygun fiyatlı olanları sunacak.

Yani, bir meyve yoğurt yapmak için şunlar gerekir:

 • Şeftali tatlı yumuşak (büyük nektarin kullanılabilir) - 2 parça;.
 • Yumuşak tatlı kayısı - 4 adet;.
 • 1l -% 2.5 inci hırsız kefir taze.

Tedavi maddeleri

meyveli yoğurt hazırlamak için, satın alınan tüm ürünler önceden tedavi edilmelidir. Şeftali, yıkama tohumlarını çıkarıp ikiye kesmek gerekir. kayısı ile ilgili olarak, bunlar aynı şekilde işlenecek bulunmaktadır. Ancak, bu ürün biraz farklı kesilmelidir - Daha iyi küçük küpler halinde.

Meyve lezzetlerin hazırlanması Süreci

meyveler işlendikten sonra, lezzetli bir içecek hazırlanması ile devam edilmelidir. Bu yumuşak şeftali için yarıları bir blender kase yayımlamak ve sonra düzgün bir bulamaç durumuna kadar maksimum hızda sarsmak istiyorum. Bundan başka, pişirme cihazı dökün ve ekşi süt için gereklidir. onlar gözlük içine dökün gerektiğini, birlikte malzemeleri karıştırın. Servisten önce rendelenmiş kayısı eklemek için kefir.

Elde edilen böyle bir içki çok lezzetli ve besleyici olduğu unutulmamalıdır. Bu yoğurt çok benzer ve çocuklarla delicesine popüler.

Pişirme dut kefir içmek

Bu makalede sunulan bir fotoğraf olan Berry yoğurt, bu gibi aynı lezzetli çıkıyor yukarıda hazırladı. evde yapmak için şunlar gerekir:

 • taze bahçe çilek - 100 g;
 • tatlı olgun ahududu - 100 g;
 • Bal sıvısı ya da - 2 büyük kaşık;
 • taze yaban mersini - 40 g;
 • % 2.5 taze yoğurt inci - 1l.

hazırlama:

dut içki 40-50 Rus rublesi aralığında değişmektedir fiyat olan kefir, çok şişman olsun en iyisidir. o lezzetli bir yoğurt yapmak için, tüm malzemeyi önceden işlenecek. Bahçe taze çilek yıkandı ve daha sonra yüksek hızda homojen lapa bir blender bir kaba koyun ve karışım gerekir. yaban mersini gelince, o yıkamak için kolay olmalıdır.

Bir süt içecek hazırlamaya yönelik bir yöntem olup

Nasıl hırsız kullanarak lezzetli bir yoğurt, kefir yapmak için? Fotoğraflar evde hazırlanan içecek, bu makalenin malzemelerini bulabilirsiniz.

Eğer ahududu ve çilek tek tip meyve hamuru aldıktan sonra Yani, sıvı bal ekleyin ve az yağlı yoğurt dökün gereklidir. Bir karıştırıcı ile malzemeyi çırpılarak, sıcak bir pembe tatlı içki almak gerekir. Dahası, bu bardağa dökün ve yaban mersini yardımıyla dekore gerekiyor.

Ev yapımı yoğurt: adım tarifi

Gördüğünüz gibi, ayran lezzetli bir içecek pişirmek için birçok yol vardır. Bir ürün çilek ya da meyve ekleme, kendi lezzetli ve sağlıklı yoğurt yapabilirsiniz. Ancak, her zaman değil hırsız yoğurt tüm kalite ve güvenlik gereksinimlerini karşılar unutulmamalıdır. Bu bağlamda, buna kendiniz pişirmek için tavsiye edilir. Bunu yapmak için, enerji ve gıda bir sürü gerekmez.

Peki ev yapımı kefir yapmak için? Bu fermente süt içeceği tarifi tür ürünlerin kullanımını sağlar:

 • Maksimum tazelik süt yağı (tercihen kaba al) - 2.5 l;
 • yoğurt dükkan veya ev% 1 - 1 fincan.

Biz evde yoğurt yapmak

Ev yapımı yoğurt yeterince kolay olduğundan emin olun. Bunu yapmak için, bunu içine inek sütü dökün, üç litrelik cam kavanoz almak ve sonra bir peçete veya havlu gözleme koymak hangi alt kısmında büyük bir tavaya koyun gerekir. Bundan sonra, Bankalar metal tabak, normal içme suyu dökün gerektirir. Daha sonra elde edilen yapı, levha üzerinde yer almalıdır. sürekli denetim altında olmalıdır kap muhtevasını önceden ısıtın.

kap sıcaklığı süt 40 derece ulaştıktan sonra, yavaşça su çıkarmak için gereklidir. bir cam kase bardak yoğurt ekleme, hem malzemeyi iyice karıştırılmalıdır.

Tüm bu adımları gerçekleştirerek, süt içeceği bir kavanoz bile bir gün için radyatör yakınında bir battaniyeye sarıp sola plastik kapağı kapatmak için gerekli ve sonra iyidir. Bu kez çok lezzetli ve kalın yoğurt olmak zorunda oldukça yeterlidir.

Ev yapımı yoğurt aromalı içecek hazırlama

Kefir, yukarıda çok lezzetli ve kalın tarif edilen yöntem ile hazırlanır. Içecek çok daha yararlı mağazada satılıyor olmasıdır unutulmamalıdır. Size meyve veya meyve yoğurt sadece kendisine hazırlanması için kullanmanızı tavsiye nedeni budur.

Yani, ev yapımı yoğurt çok lezzetli ve güzel kokulu içecek yapmak için şunlar gerekir:

 • taze bahçe çilek - 100 g;
 • Yumuşak ve olgun armut - 2 adet;.
 • Sıvı bal - 2 büyük kaşık;
 • kiwi sweet yumuşak - 2 adet;.
 • % 2.5 taze yoğurt inci - 1l.

işleme meyve yoğurt ürünleri

evden lezzetli bir yoğurt içeceği yapmak için, tamamen farklı meyveleri ve meyve kullanabilirsiniz. Örneğin, çok lezzetli yoğurt çilek, kivi ve olgun armut kullanılarak elde edilir. Bir içecek hazırlanması için bu ürünleri kullanmadan önce dikkatle ele alınmalıdır. Bunu yapmak için, yıkamak için gerekli bileşenler iyice ve sonra sapları, soyma ve tohum kutularının temizlenmiş. Sonra, armut, kivi ve çilek yarım, bir karıştırma kabına konur sıvı bal ekleyin ve en yüksek hızda yenmesi gerekmektedir. Kalan çilek gelince, küçük bir kesi yapmak ve sonra onları süslemek için kullanılan olmalıdır.

içme yoğurt hazırlanması yöntemi

çilek, meyve ve bal bulamaç sonra düşük yağlı kefir ilave edildi ve çırpma işlemi tekrar edilmelidir hazırdır. Ortaya çıkan içecek sonunda bir cam beher içine dökün ve sonra taze çilek ile onları süslemek için gereklidir.

fermente süt içeceği Faydalı özellikleri

Kefir faydaları vücut için yadsınamaz. Genellikle sindirim sistemi ile ilgili sorunlar olanlar için kullanılması önerilir. yoğurt sadece bir fincan Yani, bir gün bütün ecza dolabını yerine edebilmektedir.

Fermente süt içeceği tüketilmesi gerekir:

 • dysbacteriosis (örneğin, antibiyotik tedavisi ilaçların sonra);
 • Bağırsak ve mide enfeksiyonları;
 • Beriberi'ye özellikle vitamin eksikliği B, A ve C, ve beta-karoten ve demir, çinko, manganez, kobalt ve selenyum gibi mineraller sırasında;
 • zayıflayan bağışıklık.

Biz o yoğurt kalsiyum açısından zengin olduğunu söylemek mümkün değil. Bu bağlamda, özellikle bir vücutta bu elementin eksikliği yanı sıra genç çocukları ve hamile kadınları sahip olanlar için belirtilir. Bu arada, süt Sizin, ona yapmamaya yorgun tavsiye edersiniz içmek , ev yapımı yoğurt içinde meyve ve çilek çeşitli ekledi. tatlılar ayrıntılı tarifleri, yukarıda tarif edilen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.