Haber ve ToplumÜnlüler

Yarış sürücüsü Nick Heidfeld: biyografi, sonuçlar, istatistikler ve ilginç gerçekler

Nick Heidfeld Mönchengladbach (Almanya) 10 Mayıs, 1977 doğumlu ve erken yaşlardan itibaren beş yıl yaşında kardeşleriyle birlikte motokros yaparken, motor sporlarında yer almıştır. Daha sonra yaptığı ilk kart var ve çeşitli bölgesel, ulusal ve uluslararası şampiyonalarda katıldı. 17 yıl yaşındayken Heidfeld "Formula Ford" müzik yapmaya başladı ve mükemmel orada giriş yaptı. başlığını almak için, o dokuz üzerinden sekiz yarış kazandı.

Nick Heidfeld: Biyografi yarışçı

1996 yılında "Formula 3" şampiyonada - Ertesi yıl pilot daha sonra Alman uluslararası şampiyona "Formula Ford 1800" ve yaptı. Yine Heidfeld üçüncü bitirerek genel sıralamalar üç galibiyet attı. Ama eğer büyük, tabii ki, onun gelecekteki kariyer başarısı için en önemli Makao Grand Prix'sinde zaferdi. Bu başarı sonrası Norbert Haug tarafından yönetilen "Batı Kompetishn" ekibi ile bir sözleşme imzalamak Nick yardımcı oldu.

Alman "Formül 3"

"Batı Kompetishn" savunan Juan Pablo Montoya başlığı için verdiği mücadeleyi kaybeden, 1997 yılında Nick Heidfeld "Formula 3" unvanını aldı, ertesi yıl da uluslararası serisi "F3000" ikinci geldi. 1999 yılında iyi performans "haber" komutu "McLaren" sponsor bir test pilotu olmak için ona yardım etmiş ve aynı yıl o "Formula 3000" kazandı. Ardından sürücü "Mercedes" ekibi Le Mans pistinde 24 saatlik yarışta forma giydi ama paylaşılmaz araba Mark Webber ve Peter Dambrekom, rekabeti tamamlayamadı.

Nick Heidfeld: "Formül 1"

Nick Grand Prix'inde yılından bu, "Formula 1" yılı olarak 2000 hatırlayacaktır. O, "Prost Grand Prix" i savunan, ancak Pilot herhangi bir puan mümkün değildi hangi güvenilmez bir araba, olduğu ortaya çıktı. 2001 yılında, Nick Heidfeld, F1 pilotu, takımın, "Sauber" ile üç yıllık sözleşme imzaladı ve iyi performansları çok şaşırttı. O sekizinci sırada tamamladı ve Brezilya Grand Prix'inde podyuma aldı.

Ne yazık ki, 2002 yılında, Nick önceki yılın Heidfeld sonuçlarını tekrarlamak edemedi ve 10. sırada yer aldı ve 2003 yılında şampiyonluk iki yıl hiç podyuma tırmanmaya edememek, ama yine de puan kazanarak 14 oldu küçük bir ekip ve rekabetçi bir araba ile yeterli değildir.

Onun sözleşme 2004 yılında sona erdiğinde, Heidfeld işsiz oldu. Neyse ki, sezon öncesi dönemde kayda değer sonuçlar alındı ve "Ürdün" takım ona bir yıl için bir sözleşme teklif etti. Nick yine yetersiz rekabet araba ve o sadece genel klasmanda 18. yerde bitirmek için üç sayı attı.

Nispeten zayıf sonuçlara rağmen, Nick acemi takımlar için talep hala. 2005 yılında, Heidfeld ile sözleşme, "Williams" imzalamaya karar ve Alman sürücü sıklıkta ileri ana sürücü olarak kabul edildi takım arkadaşının Mark Webber arasında, büyük bir iş yaptı. "Nürburgring" nde ve Monako'da o track "Sepang" konulu ikinci ve üçüncü bitirdi - "Nürburgring" Aynı yıl, o ilk kez pole pozisyonunu ve podyumda üç kez kazandı da. Ne yazık ki, test sırasında yaralar nedeniyle Heidfeld aynı yıl son üç yarışı kaçırmak zorunda kaldı, ama sonra bir motosiklet ile çarpışarak gelen yaralanmalar sonrasında bisiklet kullanırken. onun kredi için 28 puan ile Nick pilotlar şampiyonasında 11. sırada yer aldı.

"Sauber" Dön

Heidfeld motor tedarikçi ile sözleşme imzaladı, Sauber "Williams'ın BMW şirketinin sonra takımı, edinilmiş" 've müzik yapmaya başladı' Ferrari" "geçirilen Felipe Massa, yerine" BMW Sauber 'adı altında 2006 sezonunun' Formula 1.

2006 yılında Nick birkaç kez onun yeni takımı için puan toplamaya. iz emniyet araba bırakmamış ise Melbourne yılında, ikinci oldu. Sonunda o dördüncü oldu. Indianapolis yılında Nick ayrıca pilotlar Skott Spid, Dzhenson Batton, got ilk turda muhteşem bir kaza durumunda kontrol dışı Kimi Raikkonen ve Juan Pablo Montoya. Araba Heidfeld dört tam dönüşler yapılmış, ancak sürücü ve diğer sürücüler yara almadan idi. Macaristan GP'sinde Nick onuncu yarışı başladı rağmen 'BMW Sauber' ilk podyum ve o üçüncü sırada tamamladı yılın, en iyi sonucu sağlanan anda.

2006 yılı sonunda, Heidfeld takım arkadaşının karşı, basında çıkan eleştirilere karşı yapılan Robert Kubica, ondan daha az sayı attı. Bu o 9'a 12 puanla yendi Kimi Raikkonen ile konuştuğunda, 2001 yılında sürücü kariyerinde iki kez oldu ve 2002 yılında, o 4. Raikkonen ve Massa 7 puanla mağlup Felipe Massa, konuşma etti Daha sonra 2007 yılında "Ferrari" ortaya çıktı.

Ile "Sauber" diye dört mevsim geçirdi ve en popüler yarış serisi kalmayı hak etmediğini kanıtladı. yeni takım yarış pilotu ile ilk yıl o dokuzuncu oldu. "Hungaroring" de Üçüncülük Heidfeld ulaşabilir en iyi sonuç oldu. Nick 2007 yılında, daha da iyi yaptı. Düzenli 17 ırkların sekizinde beş kazananlar arasında sayı attı. en önemli sonuçlar Macaristan'da ikinci Kanada'da yeri ve üçüncü oldu.

"Formül 1" 2 kayıt

Nick Heidfeld, sonuçlar genel klasmanda altıncı bitirme, 2008 yılında düzelmeye devam istatistikleri. O çok iyi sürdü ve ilk ona girmeden her zaman her 18 yarışları tamamlamak için tartışmalı pilotu kanıtlamıştır. Avustralya, Kanada, İngiltere ve Belçika'da - Dört Grand Prix'sinde ikinci oldu. Son yıllarda, ekibi "BMW Sauber" Heidfeld övünme ne olabilir olamazdı. Nick sadece bir kez podyumda ve son puan durumu 13. sıraya yükseldi. Aynı yıl, 41 sürekli bir dizi Adrian Sutil ile çarpışarak sonra Singapur'da kesintiye bitirme, ancak bu sayı hala F1 için bir rekor olduğunu.

BMW hiçbir şey Nick bırakarak 2010 yılında "Formula 1" çıktı. Bu yıl, o "Mercedes" bir test sürücüsü oldu ama sezon sonuna kadar, o bir binici, "Sauber" olarak yeniden beş yarışlarda yer aldı. İsviçre ekibi, şimdi motor "Ferrari" ile, yine Heidfeld ile sözleşme imzaladı, ama etkilemeyi başaramadı.

"Formula 1" Onun geçen yıl o "Lotus-Renault" in geçirdi. Rider kariyerinin 13. podyum oldu Malezya, üçüncü sırada tamamlayan ve halen podyum bitirilmiş bir rekor sayıda sürücüleri kazanmadım olduğunu. sezon ortasında Nick Heidfeld Bruno Senna ile değiştirildi.

Le Mans'da Dayanıklılık yarışı ve zafer

"Formula 1" uzaklaşma sonra Alman dayanıklılık yarışları çevirdi. O dünya şampiyonası araba yarışı dayanıklılık katılmak için iyi bilinen bir şirket "İsyan Yarışları" ile sözleşme imzaladı. O Nicolas Prost ve Matthias Behe ile 2014 yılında Le Mans 24 saat yarışında sınıf LMP1-L onun zaferdi en önemli olan iyi performanslar vardı.

2013 yılında, Heidfeld dört yarışlarda katılan, o da gerçekleşti Amerikan dizisinden, katıldı. O track "Petit-Lehman", "Sebring" nde "Long Beach" ve "Laguna Seca" konulu ikinci ve üçüncü bir kazanan oldu.

"Formula E": Yeni bir meydan okuma

"Formula E" - Heidfeld yeni yarış serisi öncülerinden biri olarak şanslıydım. Takım "Venturi Grand Prix'si" diye neredeyse 2014 yılında Pekin e-Prix kazandı Stefan Sarrazenom ile buğulama ve Nicolas Prost ile sadece olayın kendisine yarışı kazanmasına izin vermedi. Heidfeld 2014 yılında Putrajaya E-Prix'inde diskalifiye ve binici değerli puana mal 2015 yılında e-Prix tarihinde Miami yeterlilik, atıldı.

2015 yılında Buenos Aires e-Prix üzerinde led Ek olarak, Nick para cezası oldu, ama sonunda şans beşinci geldi Berlin'de, ona gülümsedi. Fortune onun başarısızlığı tekrar başlamadan önce Alman pilotu ilk podyum kazandı Moskova, onu takip etti. sezon onu düştü çünkü yılın 2015 Final yarış sırasında sorunların pit içine Heidfeld arabasını, Londra tabanlı e-Prix şampiyonada yer onikinci için gerçeği ile sona erdi.

İkinci sezonunda, Nick "Lotus" Bruno Senna eski pilot ile konuştu Hint ekibi, "Mahindra Yarışı", taşındı. Pekin E-Prix Heidfeld de 2015 yılının başlarında ilk defa podyuma aldıktan sonra ameliyat gerekli Putrajaya elini yaralandı. o ameliyattan sonra o sezonun üçüncü yarışı kaçırmak gerektiği açık olunca Oliver Rowland Punta del Este, e-yarışçı zaman yerine.

Kişisel yaşam

Nick Heidfeld nişanlısı Patricia Papen, kızı Juni (2005) ve iki oğlu Yoda (2007) ve Justus (2010) ile, Steffen, İsviçre'de yaşıyor. O bir ağabeyi, Tim ve Sven Jr., eski bir yarışçı ve şimdi Alman televizyonunda yarış bir yorumcu vardır.

ilginç gerçekler

 • Nick 11 yaşında karting başladı.
 • Bir kez bir motosiklet yarışçısı çarptı bir bisiklete binmek karar verdi.
 • 2014 yılında Pekin'de ırk "Formula E" gelişi sırasında, neyse, hiçbir ciddi sonuçları vardı, korkunç bir kaza vardı. Nick Heidfeld ve Nicolas Prost yolu paylaşamadık. Çarpışma sonucunda, Alman yarışçının araba çarpmak uçtu.

istatistik

 • "Formül 1" 12 mevsim.
 • "Formula 1" 12 Yıl.
 • GP: 186.
 • Kazanılan: 0.
 • Podyum 13 (satır 2).
 • Pole pozisyonları: 1.
 • İlk sıra: 2.
 • En hızlı tur: 2.
 • Çiftler: 0.
 • başlangıç / bitiş lider Of: 0.
 • Daireler: 9701.
 • 25 önde gelen Çemberleri.
 • Kilometre: 47 163,27.
 • lider KM: 118,09.
 • Hat-trick: 0.
 • Grand Slam: 0.
 • Puan: 259.
 • 1 sezon için puan: 61.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.