Ev ve AileEvcil

Brüksel Griffon: şaşırtıcı köpekler o aşık olmamak mümkün olduğu

Brüksel Griffon (veya kızıl) adı verilen, aynı zamanda cüceler, Griffin, atıfta küçük "oda" (dekoratif) bir köpek. Ne yazık ki, cins henüz özellikle yaygın değildir ve onun üremeye katılan kreşler, çok azdır. Umarım bu yazı o aşık olmamak mümkün olduğu köpeklerin popülerlik artırmaya yardımcı olacaktır.

kaynak

Başlat, belki de antik mitoloji. Bazı mitler korunan İskit altın, ... Griffon'un hakkında söylenecek. Tüm Roma sanat ve antik Yunan aracılığıyla hayvanların görüntüleri. Gördüğünüz gibi Griffon'un ilk söz, sen parlak döneminde oldukça eski uygarlık daha bulabilmesi. Ancak, aslanlar ve kuşlar kafaları organları ile hayvanların olarak tarif edilir eğer.

Bu hayat hikayemin da efsane benzer. Ama çöp bunu istemiyor o kadar güzeldir.

Ben kelime "Griffon" "sert kat" olarak çevrilmiştir söylemeliyim. Görünüşe göre, bu nedenle cins ismidir. Ama geri hikaye.

İlk Brüksel Griffon Van Eyck resminde (Flaman ressam) köpek sonraki Zhakobo Empoli tarafından yazılan Henry III, resmi görülebilir bu konuda 70 yıl sonra 1434 yılında "çift Arnolfini'nin" boyadı.

Minik Brüksel Griffon şıklık aristokrat bir sembolü (zengin bayanlar onu dolabına akıllı bir ek olarak kabul) o zaman oldu. Bu köpekler genellikle kendi metresiyle vagonlarda seyahat etti.

Güzel ve cesur sıçan-yakalayıcılar yanında yakalandı griffin ataları afferpinchery sıradan Belçika bahçesinde köpek olduğuna inanılıyor. Bu hayvanlar, meraklı canlı, uyanık ve iddiasız idi. Ancak, daha sonra Brüksel Griffon sadece şekillenmeye başlamıştı doğurmak. Köpekler vardı bugün görmeye alışık göre oldukça büyüktür.

XIX yüzyılda, "sakallı köpekler" "" Belçikalı hükümdar koçu evini kazandı. Brüksel Griffon cins kalbi ve Marie Henriette, Belçika kraliçesi kazandı. Bu arada, aktif yıllık sergiler destekleyen "sakallı erkekler" popüler hale geldi.

İlk Brüksel kızıl resmen Tribe kayıtlı. 1883 yılında Ama fuarlarında Kitabı (Losh), o Brüksel'de, üç yıl önce ortaya çıktı. Bu uzun sert saçlı küçük kızıl saçlı bir köpekti. Sunucu Griffin polis çavuş çıktı. o zaman cins net bir isim olmadığı için, bir "köpek polis" olarak kaydedilir.

ırkının kökenleri aslında bir dizi varsayımdan yola dayanmaktadır. Biz en makul üzerinde durulacak.

Tabii ki, cins temeli afferpincher oldu. kısaltılması için namlu bir King Charles spaniel kullanmaya karar verdi. Doğru, kanın "infüzyon" XIX yüzyılda bile. Griffon ince hale gelmiştir bu görünüm, ama kemirgenler kayboldu yok etmek kapasitesi ile. Daha sonra Griffon Hollanda'da kök salmak başardı boksör, "katma". Sonuç ceket iki çeşidi idi. oluşumunda Katıldığı ve, Pekinez Yorkshire Terrier doğurmak. Yani modern cins Brüksel Griffon.

standart

Nihayet bir Brüksel Griffon kurdu zaman? Mart 25, 2003 (№80, FCI) - ırk standardı nispeten yakın zamanda kabul etti. Ona göre, Brüksel Griffon iyi kemik ile anayasa ve hareket halinde ve aynı zamanda zarif küçük, dengeli, uyanık, neredeyse kare biçiminde olmalıdır. gövde, büyük, ifade, "insan" (çok üreyen "yüz" ifade "yüz" yerine) ile karşılaştırıldığında kafası. Kafatası, geniş, yuvarlanır. Forehead telaffuz. ama özellikle çene - artık yanaklarda ve göz çevresinde Coat düz, sert tousled. Burun geniş, siyah (açık burun delikleri), gözleriyle bir satırda "git" gerekir yandan bakıldığında. Siyah dudaklar sıkı (üst tabanını kapsar, ancak sarkma olmadan) çevreleyen olmalıdır. Diş - tamamlandı (inilmesi, kesici sivri doğrultusunda hizaya gerekir, diş üst köpek tabanına paralel olan () birbirine bakacak şekilde). (Dışbükey değil!) Büyük ve yuvarlak geniş ayrılmış Dışavurumcu gözler,, kenarlarında siyah Brown,. Proteinler ideal görebilir. Göz ışık, küçük oval bir dezavantaj olarak. Kulaklar nispeten küçük ve oldukça ileri asılı kırpılmamış biçiminde yerleştirilmiş, yarı dik. geri düzdür. fileto, kısa zorlukla kemerli ve kaslı olduğunu. göğüs, yandan bakıldığında olağanüstü görünüyor, telaffuz edilmelidir. Spruzhinennye kaburga (düz değil, yuvarlak) içerir. Göbek (kasık hattı ifade edilmiştir) sıkışmış. sabitlenmiş bir üst (isteğe bağlı olarak) kuyruğu yukarı yükseltilir. Kısa, kırık, bükülmüş kuyruk - ciddi bir sakınca. Organlar geniş ayrı ve paralel. Ayaklar içeri veya dışarı doğru dönerek (değil eklenmiş) sıkıca kenetlenmiş parmaklar ile yuvarlaktır. Tırnaklar, tercihen siyah, koyu. Güçlü hareketler ile iyi sürücü ve paralel. Yüksek kaldırma ön ayak ve amble - eksiklikler. Coat sert kıvrık değil, bu kırpma gerektirir. Renk kırmızı (tonları) onun bıyık ve sakalı siyah olabilir. Ağırlık 3.5-6 kg arasında değişir. Disqualifying kusurları: beyaz noktalar, renk FCI Standardı, pigmentsiz burun, çenenin alt eğri, (ağız kapalı ise) görünür dil, önemli bir not değildir üst çene, saldırganlık, aşırı utangaçlık. testis yokluğu (ya da aynı anda her ikisi de), aynı zamanda diskalifikasyon bir nedenidir.

karakter

Brüksel Griffon atalarının nitelikleri birçoğunu barındırmaktadır. sadakat, huzur, güven: karakteri gelince, işte o en iyi özelliklere yer vermiş. diye takip yerde Bu köpek usta izleyecektir. Griffons - Gerçek arkadaşları. Onlar gün dışarı daha insanlar için uygun değildir. için Yalnızlık sadece ölümcül "sakallı". Griffon doğada çok hassastır. Ancak, öyle değil saldırgan değildir, utangaç, değil histerik oldu. Itiraf etmeliyim ki, olsa çok şımartılmış olduğunda, çok kaprisli olduğunu.

Sakallı akıllı ve iyi eğitilebilir. Onların hafiflik ve "çeviklik" hatta en karmaşık sirk numaraları (tabii ki, özel eğitim) gerçekleştirmesini sağlar.

Çocuklara yönelik Sosyalleşme, tutumlar

Pekinez çocuklar için Griffon onların sevmediğim geçmedi. çocuk var da dahil olmak üzere bütün aile için Aksine, "sakallı adam" On. Griffons çocuklarla oynarken çok hoşlanıyorsunuz. Bu arada, bir çocuk daha, bir arkadaşı arayan "Sakallı adam" Orada olduğu ailelerde - köpek (ve herhangi bir cins), kedi, kobay vb sahibinin sık yokluğunda görünür diğer hayvanlara özel eki ...

Çocukluk ve ergenlikte Sosyalleşme "sakallı" davranış daha yetişkin (olgun) yaşını sahiptir etkiler. Kızıl alıştırmak için iletişim ile diğer insanlar ve hayvanlar isimli esastır. Tabii ki, bu köpek kutu tamamen "kapalı" için onun ustası, özellikle o verir onu çok zaman. Ancak, ısırılan riski insanlara geliyor. Ve bu saldırganlık değil. Çocuk Griffon sadece onun uzaylı eller için ulaşan rüzgar olabilir. Anlıyor gerekir: Giffoni - köpekler, ana bilgisayarda tamamen dayanıyordu. Onlar böyle devam yabancılarla korkuyor, yabancı durumlarda kaybetti ve alınabilir. Erken sosyalleşmeyi gerektiren yüzden N.. Iken evde, Brüksel Griffon güvenen hiç "yüz bin." O görüşme sırasında bir ses göndermek veya kapıda vurmak ve konukları bile havlamaya olabilir. Ancak, "sakallı adam" gürültü gündüz veya gece boyunca yapacak olanların biri değil. Griffons sakin tercih çatışma önlemek için çalışıyoruz.

saç kesimi

Pürüzsüz Griffons , günlük olarak saç (doğal kıllı bir fırça seçin) tarak yeterli kuyruk kıvrılma ucunu kesti ve ayak parmakları arasında büyüyen tüylerden - herhangi bir özel bakım gerektirmez. temizlik için bazı yetiştiriciler anüs etrafında saç kesme tercih ederler. Bu saç kesimi ise Brüksel Griffon biter.

soyunma

Bu tel saçlı köpek gerektirir. Bu prosedür oldukça doğru değildir bir kırparak denilen bazen. gerekli sıyırma için: cımbız, (sık diş bir yan ve ortasında daha iki yönlü, - diğer taraftan) bir fırça (kıl), (küçük, küçük) Slicker, tarak, makas inceltme. Griffon özellikle sergilerde, sadece ottrimingovannym görünmemeli. Çünkü astar eksikliği "sakallı" Bazı giderimden sonra bile bir ay lysyvatymi görünebilir.

(- bir kaç dişleri olan bir tarak daha sonra birinci fırça,) tarama prosedürü başlatın. Biraz yün arkasında yukarı kaldırın ve birkaç tüyleri çekin deneyin. Kolay kaldırma gösterir hazır için sıyrılması. Muhafız saç kuyruk tarafta, daha sonra sırtında, kürek kemikleri arasına, Omuz yolma. Yün, sadece büyüme sırasında kendisini dışarı çıkardı. iki tarafta uzun kıllar Çıkarma iyi (dengeli) devreleri sağlamak.

Sonraki - tüm hindquarters. hock altında yoğun tüyleri temizleyin. Şimdi ön patilerini inceleyin. Bunlardan en uzun tüyleri çekin. üzerinde etmeyin - Aşırı kaldırma etkisi istenen kedinin pençeleri aksine uzun bacakların etkisi, yaratabilir.

Şimdi omuzları ve göğüs geçebilirsiniz. Ayrıca uzun kıllar vardır siler. aşağı dirsek için omuz dış yüzeyleri ile tüyleri Yolma. Doğru açmalısınız önce.

Daha sonra göğüs (ön yüzey ve bir alt noktaya) sıyırma.

Mide ve genital veya kesme makinesi (№ 10) ya da makas bir yer.

masanın üzerinde duran köpek inceleyin. ahenkli bir görünüm ihlal birkaç kıllar varsa, bunları kaldırın.

Şimdi kafa geçin. Biraz saç puchochki yakalayarak göz yolma başlayın. Yavaş yavaş pabuçları ve taç taşımak. kaşları oluşturmak için uzun kıllar bırakın emin olun. kulaklar (arka yüzey) arkasında koparıp aşağı göğsüne doğru gidiyor. durdurmayın. çeneye doğru boyun kenarlarından aşağı hareket ettirerek tüyleri devam edin. Göreviniz - ayrı sakal ve yün eşzamanlı "çözülme" nin oluşumu, göğüste lokalize. Sen boyun net bir çizgi edinerek başı tecrit edecek şekilde boğazına (o tarak veya toplamak için iyidir) arkasında saç ve sakal çekin gerekir. Kulak kanallarının uzun tüyleri temizleyin. kulak kenarında yün, onlara daha iyi bir görünüm verecek daha düzgün kesim.

gözler arasındaki boşluk (geçiş "alin-burnu") - özellikle hassas bir bölge içerir. dikkatli olun. gözlerinin kenarlarında Kıllar ya cımbız veya güvenli makas kaldırılır. Saç üzerinde sakal, çevreleyen ile kulaklar, makaslanmış gelen köşe net bir düz çizgi. ayak ve alt bacakların arasında Sostrig kıllar.

hafif, doğal şampuanla Gifona yıkayın.

Evcil tam olarak yılda iki kez yeterli strippingovat köpekler, ancak sergi ile, bu prosedür aşamalarında gerçekleştirilir: tarafla da ilk uzuv, sonra tekrar, sonra - kafası.

Nerede Griffon Alınır?

Bu en iyi kulübünde üreme merkezinde, kreş yapılır. Brüksel Griffon (yavru 15-40000 ruble olan) nadiren piyasada görünür. Ve hastanın tehlikesi yerine oldukça yüksek" sözde 'kümeslerin üzerinde melez safkan sağlıklı köpek. Sen (- İnternet baskısında dahil) reklamları ile gazete ve uzman dergilere bakabilirsiniz. Ama yakın köpek kulübesi kulüp doğrudan uygulamak için daha iyidir. Arzu edilir bir şekilde, bu uluslararası sistem köpek (örneğin, FCI) uygulanır. Bu kulübünde cins Brüksel Griffon katılan yetiştiricilerin temasa geçecektir. Fidanlıklar genellikle sadece yüksek kaliteli köpekler garanti değil, aynı zamanda yeni sahipleri ile yakın temas koruyarak onların ömürleri boyunca yavru "kurşun" olarak ayarlayın.

Hangi yaşta Griffon satın almak için?

Bu sorun damızlık ile çözülmektedir. Bir yandan, bu köpek podroschennye vardır ve tam aşılı almak en iyisidir. Ancak bu durumda, köpek yavrusu daha pahalı olacaktır. Evet, doğa, özellikle kolay etkilenen, karşılaşacaklardır: "iyi beslenmiş musunuz? ? .., bağışıklı kendilerini Davranış - görürseniz uyum (mümkünse ve en önemlisi) tam So vb", incitmedi. Yani kesinlikle yavrusu ve proglistovan saat ve aşıları zamanında yapılmış olduğunu bilecek ve ona yiyecek en iyisidir.

Bir köpek yavrusu seçme

nokta az zor kreş seçiminde aşıyor. cins oldukça nadirdir, bu nedenle litre çok sayıda satılık hazırlanmaktadır beklemeyin - Brussels griffon (makaledeki fotoğraf), önce de belirtildiği gibi. Hatta kayıt ve sıraya gerekebilir. Unutmayın: İyi bir damızlık birinci köşeye en yavruları satmaz ve ona bizim gibilerin bu nedenle size yakından bakacağız.

kişiliği oluşmuş - Bir köpek yavrusu seçerken, emin olun. Düzgün büyümüş çocuk saldırgan ya aşırı utangaç olmayacaktır. Eğer biri, diyelim ki, çağında bir köpek ve bir buçuk ay, senin omuzlarında düşme sosyalleşmeyi almaya karar verirseniz.

Ya podroschennye bir köpek satın alacak olursa? Tüm yavru - ocharovashka ama duyuların ardından gidemez. mükemmel görünüm ek olarak, Griffon, neşeli bir eğilim var canlısı ve eğlenceli olmalıdır. Doğal utangaçlığı her zaman farklı gelen aşırı pasiflik ve yersiz saldırganlık. parazitler olmadan, arka tırnakta olmadan, fıtık olmadan, ıslak burun (ama soğuk) ile, berrak gözleri (hiçbir deşarj) ile, - Küçük griffonchik (şişmiş karın zaglistovannosti gösterebilir dikkat) dolgun olmalıdır.

Podroschennye yavru schenyachimi kartları ve birlikte satılmaktadır veteriner pasaport, daha önce yapılan aşılar hakkında damgalanır. (Bu sigorta iki taraf bir tür) veterinere ortak ziyareti damızlık ile satın alma gününden Katılıyorum. Eğer Griffon sergiler göstermek için gelecekte planlıyorsanız, ebeveynler ve yakınlarının uzman görüşleri sormak - onlar daha yüksektir, daha fazla yavrusu kazanan olma şansı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.