SağlıkKadın sağlığı

Vaginal prolapsusu: nasıl bunu önlemek için?

Vajinanın verilmemesi - bir kural olarak, doğum birkaç kez kadınları verdik ve genellikle ileri yaştaki kadınlarda oluşur çok yaygın bir patolojidir.

Bu hastalığın nedenleri şu faktörler şunlardır:

 1. kas dokusu elastiklik ihlali
 2. Doğum, iki veya daha fazla kez
 3. doğum yaralanması
 4. Sabit egzersiz
 5. üreme organlarının yapı ve işlev olarak tipik yaşa bağlı olarak değişir.
 6. Artan karın içi basıncı
 7. Çok fazla kilo
 8. Ani kilo kaybı

Tipik olarak, vajinal prolaps fark başarısız olamaz bazı belirtiler bulunur. Birçok kadın tercih görmezden bu hastalığın gelişimini gösteren ilk "çan". patoloji geliştirir ve daha ciddi bir aşamaya ulaştığında, daha sonra vajina prolapsusu tedavisi ile çok karmaşık elenmelidir.

Dolayısı ile de, hastalığın belirtileri:

 1. Eğer tuzhites zaman ortaya Ağrı.
 2. Sırt ağrısı ve karın (genellikle ağrı keskin değildir ve çekme).
 3. idrar tutamama semptomları.
 4. Ağrılı cinsel.
 5. Sabit vajinal deşarj (ağır kokulu ve geleneksel olmayan).
 6. vajina rahatsızlık
 7. Dolaşım problemleri üreme sisteminde.
 8. Kalıcı kuru mukoza.
 9. sık erozyonlar ve ülserler meydana gelmesi.

Vajina ve sonraki kaybı atlanmış cinsel alanda bir sürü sorun neden olur. Deneyim konservatif tedavinin etkili sonuçlar vermez göstermiştir. Ancak derhal kadının daha fazla çocuk gitmiyor yalnızca tedavi edilebilir. Kural olarak, ameliyattan sonra yetkililer verilen statüleri için alıp istenilen boyut haline gelir.

Çalışma (kolporafi) ön ve arka kısmında bulunur. türünün seçimi duvarının tür prolapsus yapılan bağlıdır. işleminin özü fazla olan doku çıkarılır ve perine kasları dikilmiş olmasıdır. Bu nedenle, vajinal prolaps elimine edilir. Ayrıca, bu işlem sırasında bazı plastikler uygulanması mümkündür. Bir kadın cinsel ilişki sırasında tam istediği karşılığı almadığı zaman bu gereklidir.

Bir kural olarak, tamamen ortadan hızla tamamlanmalıdır ve tedavi vajinanın, kalkması, (hayatı doğru bir şekilde yürütülmesinde, elbette) tekerrür etmez. ameliyat sonrası dikiş olmadığını gösterir cilt kesiler olmaksızın gerçekleştirilir. , genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Ameliyat sonrası iyileşme dönemi de bir dizi özellik vardır. Yani, bu ciddi prosedüründen sonra, aşağıdakilere uymalısınız yatak istirahati 14 gün boyunca. Ayrıca, yalnızca daha önce değil (vajina restore henüz böylece bütünlüğünü tehlikeye değil), iki hafta içinde oturabilir. Ancak bu süre bireydir. Bu yara iyileştirici yaraların ve saflık oranına bağlıdır. inflamasyon varsa, mod daha şiddetli ve ciddi hale gelir.

rehabilitasyon ders antibiyotikler, özel olarak seçilmiş bireysel olarak doktor, hem de ağrı kesici içerir. Ayrıca, doktor bu dönemde özel bir diyet tayin eder.

Eğer genç iseniz, vajina ve rahim gelecekteki prolapsus önlemek için önleyici tedbirler olduğunu unutmayın, sizin vajina hala sırada, henüz çocuk yok. Her şeyden önce, jimnastik egzersizleri (kasların antrenman vajina (gerilme-gevşeme) günlük olarak yaklaşık 30-40 kere). Çok basit ve bu tür bir çalışmanın yerde ve vücut pozisyonu yapılabilir yürütmek etmektir.

Unutmayın kadın sağlığı - hayatın vazgeçilmez nitelik. icabına ve jinekolog temas etmeyi unutmayın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.