Ev ve AileEvcil

Köpekte ne sıcaklık olmalıdır: onlardan norm ve sapmalar

Vücut ısısı ekran insanlarda hem de hayvanlarda hastalıkların teşhisinde oldukça önemlidir sır değil. Gerçekten de, değişim mekanizmaları - azaltmak ve iyileştirmek - bize ve hayvanlar için aynı kuyruklu. Ama burada değerleri aynı olup olmadığıdır? "Ne sıcaklık köpekte olmalıdır?" - çoğunlukla veteriner kliniğinde doktorlara sahipleri tarafından sorulan bir soru. Orada doktorlar için ders kitaplarında öngörülen veteriner normlar vardır ve bunlar genellikle dile getirilmektedir. Ancak, iyi bir doktor sıcaklık köpekte ne olması gerektiği hakkında bir soru, bu evcil hayvanınızın yaşı, büyüklüğüne bağlıdır ve hatta doğurmak söylüyor. Hepsi bu ve daha fazla konuşmak. Ama önce sağlıklı hayvanlara dikkat etmesi gerekir.

köpekte ne sıcaklık olmalıdır

Açıklama amacıyla, tablo, bir görebilmesi küçük köpek ve küçük boyutlu, normal aralığın daha yüksek bir değer bir sıcaklığa yükseltilmektedir. Ölçümler bunun için kullanmak daha iyidir, rektumda yürütülen elektronik termometre. özel kulak cihazlar da vardır.

Sıcaklık, köpek yavrusu yetişkin köpek
küçük cins 38,6-39,3 38,5-39,0
iri cins 38,2-39,0 37,4-38,3

Bu arada, değerlerindeki farklılıkların varlığını kaydetti harcamayın. melez köpekler aynı fizyolojik parametreler safkan temsilcileri normaldir ve buna sahip. farklar hayvanların boyutu görülür, bu yüzden vücut sıcaklığı değerleri için değil, aynı zamanda, kalp atışı, solunum, basınç, ve diğerleri için sadece önemlidir.

doğumdan hemen sonra köpekte ne sıcaklık olmalıdır? ilk günlerinde Yeni doğmuş bir köpek oldukça düşüktür ve 33 ila 36 derece arasında değişir. İkinci sonunda - Üçüncü haftanın başında, zaten çocuklarda vücut sıcaklığının düşürülmesi üzerine 36,5-38 ° C olacak hatırlamak ve hatta küçük ve kısa soğutma onlar için çok tehlikelidir, çünkü, kalitesine özen göstermelerini gerekir.

değerlerindeki değişikliklere neden olabilir Hangi

hayvan artan vücut sıcaklığı cerahatli hastalıklar (endometrit, apseler), alerji, stres, artrit gibi çeşitli patolojilere, bir aşılama sonrası. köpeklerde Birçok bulaşıcı ve viral hastalıklar da ateş eşlik eder. Örneğin, bu tür distemper, Proplazmozis, leptospirosis, ve diğerleri. vücut ısısını düşürmek ile bildirilmiştir parvovirüs enterit, ameliyat sonrası helmint enfeksiyonları. Normal olarak, çıkış sıcaklığı önce yaklaşık bir gün için olan hamile bir dişi, 1 ° C düşer ve 37,0-37,5 ° C olan

Bazı durumlarda sıcaklık ölçümü yapılır

Rutin olarak yapın:

  1. Gebeliğin 55 gün sonra Kaltaklar böylece yaklaşan doğum gününü belirleyen. günde iki kez yapın.

  2. Birkaç gün aşılama öncesi ve ondan sonra yavruları.

  3. Köpeğin hastalığı sırasında (veteriner belirleyecek programa göre).

, Hayvan, ağır depresif azaltılmış ya da: Bir program dışı ölçümü aşağıdaki belirtiler gözlenmiştir zaman gerçekleştirilir isteksiz. Ve köpek o, ishal, kusma ekstremitelerde veya tüm vücut titreme vardır, çok içer. Sen ölçümleri ve tüm fark belirtileri raporlama, doktorunuzu arayın veya bir veteriner kliniğine ziyaret etmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.