Ev ve AileEvcil

Açıklama Schipperke cins: hayvan, fotoğrafın doğa

Bugün, Schipperke cins açıklamasında ilgilenirler. Biz de onun temsilcilerinin niteliği hakkında bilgi verir. Bit üzerine ve bakım dokunulduğunda.

Köpek - bir dost ve yardımcı

Köpek bir adam evcilleştiremedi hikayede ilk hayvan oldu. bilim adamlarının bir deyişle, yaklaşık on dört bin yıl önceydi. köpekler bizimle yaşamaya beri. Onlar avlanmak için kullanıldı kez. onlar da mükemmel korumalar ve çobanlar vardı. köpeğin uzay keşif rolü son değildi bile bilinen bir gerçektir.

Daha fazla insan onun yanında bir akıllı sadık ve sadık arkadaşı köpeği tercih ederler. Ve bu iyi. Bu arada, psikologlar uzun tür evcil bütün evde sağlık ve çevrenin konak durumuna yararlı olduğuna söylendi. Sizin gibi olacak bir ırk seçmek için sadece kalır. Biz onlardan biri hakkında bilgi almak için sunuyoruz. Şimdi bir açıklama Schipperke ırkı sunacak.

cins kökeni

Schipperke doğduğu Belçika olduğunu. Yaklaşık iki yüz yıl Breed. Dahası, onun kökeni hala tam olarak bilinmemektedir. Bazı inanıyoruz Schipperke cins olduğunu - bir terrier Spitz arasında bir haç.

Diğerleri Spitz bu tür savunuyorlar. Bu cins temsilcileri Brüksel'de 1880 yılında düzenlenen ilk köpek gösterisi, katıldı.

görünüm

Schipperke (Schipperke) - Bir minyatür köpek. 19. yüzyılın bu kaynakları bu köpekler otlaklar, evler, çiftlikler koruma ve sıçanlar ve fareler avlanmış söylenir.
Aynı dikdörtgen biçiminde gövde dibi, güçlü bir geri Döşeme - Haricen Spitz anımsatan Schipperke. küçük keskin kenarlı sivri kulaklar, badem şeklinde gözleri genellikle koyu kahverengidir Bu köpek namlu köpeğe benzer. Harici bir açıklama Schipperke ırkı olmak devam edecek olursak, kuyruk bahsetmek mümkün değil. O sırt üzerine kıvrılmış ringlet olduğunu.

Yine sarkan tercih edilir. Bu arada, bir zamanlar kuyruk demirledi. Ama şimdi standartlar değişti.

Schipperke münhasıran siyah. Sert Coat yoğun. Boyun köpek tasması oluşturur. Schipperke bir yele ve "pantolon" de bulunmaktadır. ırk standardı yetişkin ağırlığı 5-9 kg olması gerektiğini belirtir.

Schipperke: cins açıklama, karakter

Meraklı, enerjik ve eğlenceli. Onlar, daima hareket halinde bilinmeyen yerler keşfetmek için istekli. sık uzun yürüyüşler Bu sevimli huzursuz ve içinde ihtiyaç enerjilerini sıçrama. Aksi halde evin "ırkları" düzenleyecektir. Schipperke arabayla ve her şeye bakmak için merakla seyahat etmeyi seviyor. Bunlar çok eğlenceli ve huzursuz. Sadece ara sıra ellerini veya kanepede yünlü yumru uyku yiyebilirsiniz. Bu cins sahiplerine göre, Schipperke karakteri anımsatan Shepherd - kolayca terbiye öğrenin hızlı eğitimli. Hemen profesyoneller Bir kişi çok yumuşak bu cins temsilcileriyle olmasına izin olamaz uyarıyorlar. Böylece hakim ve diğer evcil hayvanlar ve insanlar gibi agresif ve sahibine başlarlar. Yanlış eğitimli Schipperke hep evde "ev sahibi" bir yer için mücadele edeceğiz.

Bu nedenle, bu cins başlayanlar için tavsiye edilmez. Ana konak görevi bir köpek yetiştirme konusunda - "sevimli maskaralıklarını" bunu teşvik ve onunla birlikte oldukça sıkı olma. Ama biz, tabii ki, köpek saldırgan olmamalıdır. Eğitim net ve ısrarlı ama oyun boyunca taşınan olmalıdır. bir kişiyi eğitmek köpek zaman ya da bilgiye sahip değilse, asistan deneyimli eğitmen olabilir. Düzgün eğitimli Schipperke tüm aile üyeleri ile birlikte almak ve insanlara bağlı. Bu köpekler sonsuz sadık ve efendisine sadık bulunmaktadır. Bu sırasında özellikle tüm dünyada bunları takdir ediyorum.

Sağlık. kalıtsal hastalıklar

Schipperke - Köpek, mükemmel sağlık vardır. hayatı boyunca köpekler çok şakacı ve enerjik. Bunlar uzun ömürlüdür. Schipperke köpek ırkı saf, yetiştiricileri tarafından şımarık değil. Ama ancak ciddi yoktur. cins sorunu - hücresel düzeyde kalıtsal bir hastalık, mukopolisakkaridosis IIIB yazın. Sonuç olarak, bazı köpeklerin hastalıkla doğmuş iken diğerleri - değil. Hastalık, maalesef, köpek mükemmel sağlıklı görünen hayatın iki ya da üç yıl sonra göstermeye başlıyor. Ama bir titreme, engellerin korku, rahatsız koordinasyon yoktur. Ne yazık ki, bu hastalık için ilaçlar mevcut değildir. Köpek daha ciddi bir duruma hayatta kalır. Sonra o kasılmalar, iştahsızlık ve iktidarsızlık kaybı gözlendi. Sonuç olarak, hayvan ötenazi.

Bu sorunu önlemek özel testler yapmak. Bir köpek yavrusu seçerken onların durumunu kontrol etmek gereklidir. Normal kurye ve etkilenen - test sonucu Schipperke üç tipe ayırır. Bu hastalığı olan köpek ırkı içinde daha az hale gelmektedir. Yine de, damızlık sözüyle iman ve test sonucu için istememeye önerilir. Sonra da yeni aile üyesinin sağlıkta daha emin olacaktır.

Hijyen. Nasıl bu tür bakmak için bir temsilcisi olarak?

Şimdi Schipperke ırkı açıklamasını biliyorum ama nasıl bu hayvanların bakımı için? Kim ayrıntılı olarak anlatacağım. Genelde, Schipperke bakım diğer köpek ırkları bakmakta farksız. Onların kalın ceket de antiseptikler gözlerle temizlenmiş kulakları ve dişleri, kesilmiş tırnaklar, temizlemek gerekir haftada bir kaç kez (dört üç) tarak gereklidir. oldukça rahat evcil hayvanlar, ancak yaz aylarında, sen kavurucu güneş altında yürüyüş en aza indirmek gerekir, bu nedenle aşırı ısınmasının olduğunu onun "ceket" in Kışın.

Daha bela mevsimlik tüy dökme teslim. Yagmurlugun - Bu dönemde, köpek geri her vaka sıralı tarağı üzerinde gün ve yele ve tarak gereklidir. cins sık banyo ihtiyacı yoktur. Kemp yapısı esas olarak kir emmez. Ama siyah saçlar için özel bir şampuan ile yıkanır gösteri Schipperke önce, güneş ağartılmış ipuçları boyamak için.

Güç. Nasıl beslemek ve ne?

Schipperke (temsilcilerinin fotoğraf, makalede görebilir) cinsi köpek gıda gösterişsiz. Bu nedenle, sahibi beynini rafa ve evcil hayvan için özel bir menü hazırlamak zorunda kalmazsınız. Hayvan o verilir ne her şeyi yiyor. Bu deli bir ritimle yaşayan bu insanlar için çok büyük bir artıdır. Hatta bir yemek bir gün Schipperke için yeterli olabilir. Bölümleri ortalaması olacaktır. imkansız yetersiz beslemek, ama fazla besleme yapmak kötü.

köpek için periyodik gıda gıda ise, dengeli olmalıdır. Bu yavru özellikle doğrudur. Sonuçta, çocuklar çok aktif neşeli ve merak ediyoruz. Bu beden enerji harcamaktadır bir büyüme aşamasında olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, gıda vitamin ve minerallerden almak gerekir.

Schipperke diyet et, balık, kümes hayvanları, tahıllar, sebzeler, otlar, süt ürünleri içermelidir. Sen bağırsak yaralayabilir, hangi gıda tübüler kemikleri izin veremez.

sevgili evcil hayvan için oyunlar

Onlar sahipleri Schipperke söylediği gibi, bu köpeklerde davranış sorunları sıkıntıdan çoğunlukla gelir. Bu cins günlük yükleri ihtiyacı var. Biz bu köpeklerin hayatın bütün anlamı hareketi içinde olduğunu söyleyebiliriz. Eğer aktif oyunlarda onlarla oynamak yoksa, o zaman yerine getirilmemiş hissedeceksiniz. Bu misafirler için ve hatta sahibine, diğer öğrencilere karşı saldırganlık gerektirecektir.

apportirovka, frizbi, serbestte, itaat - Schipperke için uygundur oyun. Bu cins küçük oyun izi ve yüzmek avı seviyor.

Schipperke maliyeti. fiyat ne kadar önemli?

Bir açıklama Schipperke ırkı olmayı sürdüren, biz onun temsilcilerinin değeri hakkında söyleyemeyiz. Rusya'da, bu cins değil en iyi bilinen ve yaygın. Buna rağmen yavru fiyatı oldukça yüksektir. Deneyimli köpek uzmanları bunun fiyatı yukarıda olsa bile, kulübesinde bir köpek yavrusu satın öneriyoruz. Ama bu cins bir temsilci satın aldığını tam olarak emin olacaktır.

Sen uzun açıklama Schipperke ırkı çalışma ve çok sayıda fotoğraf görüntüleyebilir, ancak bu, ne yazık ki, olmayan safkan köpek elinden satın olasılığını azaltmak gelmemektedir. Hatırlamak önemlidir: büyükse fiyat düşük kötü safkan bir köpek satın almak için bir risk. Ayrıca, ailesi tarafından kendisine iletilen bazı kalıtsal hastalığı olan bir hayvan satın alabilirsiniz.

bir üreticiden bir köpek satın alırken, köpeği tüm parametreleri ve türünün standartlarını karşılayacak emin olabilirsiniz.

Oldukça ilginç bir cins Schipperke köpekler. Bu konuda yanıtlar genellikle olumlu bırakın. Bu köpekler gibi insanlar. köpek bu cins benzersiz bir özelliği, profesyoneller göre, sahibinin ruh halinde değişiklikler bir artmış hassasiyettir. bakım haricinde karşılığında bir şey, talep ve sevgi olmadan onların sahipleri için bu köpekler en sadık arkadaş!

Son olarak, küçük

Şimdi Schipperke ne olduğunu biliyorum. açıklamasını Breed, fotoğraf makalemizde bulabilirsiniz. Bu köpekler gibi insanlar. Bu köpekler olumlu nitelikleri bir yeri var. Ama aynı zamanda negatif var. Düzgün hayvan eğitmek Örneğin, bu saldırgan hale gelebilir. Eğer bir köpek başlamadan önce Yani, artılarını ve eksilerini tartmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.