Ev ve AileEvcil

Ne evde bataklık kaplumbağa beslemek için?

Doğal ortamında kaplumbağa onların yiyecek bulmak için kendini zorladı, ama esaret o sahibinin bakmak zorundadır. Bakması nasıl biliyorsa bataklık kaplumbağası, çok fazla zorluk olmayacaktır. Genellikle ev teraryum Avrupa gölet kaplumbağa bir sakini haline gelir. güzel bir ev ve nasıl iyi bakacağınızı beslemek için Ne yani uzmanı ile başa çıkmak için gereklidir. Bunun için, özel bir mikroklima oluşturmak için gerekli değildir Avrupa'dan yerli sürüngen çünkü.

bataklık kaplumbağa nasıl bulunur

Benekli Kaplumbağa (Emys Orbicularis) genellikle ılıman iklime sahip ülkelerde bulunurlar. değil mi Kırmızı Kitap böylece Sürüngenler, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya değildir. Terrerium kaplumbağa içinde içerik tamamen çoğaltmak zaman. Bunu yapmak için, uygun bakım sağlaması gerekir ve farklı yaşlarda bataklık kaplumbağaları beslemek için bilmek.

kaplumbağa vücut koyu zeytin, bazen neredeyse siyah karapaksla (kabuk) korumalı. Avrupa bataklık azından ovat-oval ve hafif basık. Hatchback Karapaks ön daha genişletti. Vücut çok parlak sarı noktalar ile kaplıdır. Sürüngen yırtıcı aittir ve tatlı su yaşıyor. Uzun kuyruk varlığı daha kolay suda hareket etmeye yapar ve ayakları üzerinde güçlü pençeleri ile gıda üretimi için kaplumbağa etten ayırır. Ama sürüngenler su ikamet etmeyen ve bunlar toprağa ihtiyaçları. kaplumbağalar amfibilerin veya amfibi sınıfına aittir nedeni budur.

kaplumbağa beslenmesini normlarına

seçici yeme sürüngenler rağmen, yem bataklık kaplumbağaları evde yaş göz önüne alındığında, düzeltmek gerekir. aktif gelişmektedir Bebek kaplumbağalar, günde bir kez beslenen, ancak kafeste her zaman, yemek için uygun mevcut yosun olmalıdır. Porsiyon gıda 1 cm3 balık iki ya da üç parçadan oluşmaktadır.

böcek büyüyor ve onların carapace 9-13 cm boyuta ulaştığında, bunlar 1-2 gün sonra, yosun varlığı da gereklidir bir balık verilir. Porsiyon gıda 2-3 cm3 balık boyutta iki ya da üç parçadan oluşmaktadır.

Yetişkin bireyler en fazla 2-3 kez bir hafta beslemek için oluşturulmalıdır. Porsiyon Boyutu kaplumbağayı emmek için kullanılan gıdanın miktarına bağlı olarak ayrı ayrı seçilir.

Ben bataklık kaplumbağası yiyebilir ne

bir hayvan satın alarak, bataklık kaplumbağa beslemek için daha çok sağlık ve amfibi refahını etkilediğinden, satıcı sormak gerekir.

Kaplumbağalar, sıcaklığı muhafaza içindeki su ve hava sıcaklığına yakın olmalıdır ham gıda verir.

Sürüngen gıda geleneksel primer ve sekonder ayrılmıştır.

1. Ana yiyecek. Hayvan ürünleri içerir. Kaplumbağalar memnuniyetle regale:

 • balık (mezgit, morina, öküzler, levrek, Pollock) yağsız et; canlı veya dondurulmuş değil balık vermek (çok genç küçük balık bütünü vermek tercih örnekler ve yetişkinler - büyük boyutta veya bütün balıklar içine doğranmış) temizlenir;
 • liverwurst terkip maddeleri: tavuk karaciğer ve kalp ya da dana;
 • kabuklular ve eklembacaklılar: Daphnia kabuklular, solucanlar, böcekler ön müstakil sekmeleri;
 • deniz yaşamı;
 • küçük memeliler ve amfibi.

kuru yem ve sebze içeren 2. İlave yiyecek. bir kere yeter enjeksiyon yedi günde:

 • kaplumbağa kuru beslenmesi;
 • bitkisel algler (su sümbülü, Su mercimeği, Piste, Seratofilum) olan besleme, sebze tonkonarezannyh (havuç), yaban çiçekler (yonca, kara hindiba çiçeği, papatya).

Vitamin kompleksleri sadece veteriner ifadesine verilmelidir.

Kaplumbağalar vermek mümkün değildir

bataklık kaplumbağa beslemek konusunda satıcı ile danışarak, bunu kontrendike ne sormak gerekir. olası sürüngen veya beslemek için izin verilmez ürünler, ancak sınırlı miktarlarda bulunmaktadır:

1. Güç amfibi hayvan ürünlerinin bazı türleri ile seyreltilmiş, ancak sınırlı miktarlarda edilebilir:

 • oskalaty ihtiva eden bitkiler;
 • ekin büyüyen burada iyodin eksikliği katkı strumogennymi bitkiler;
 • kalsiyum emmez fazla fosfor ürünleri;
 • purin ve alkalin katkı maddeleri;
 • Böcek pençeleri, yağlı ürünler ile dikenli;
 • fındık.

2. yasaklı besleme şunlardır:

 • yadosoderzhaschimi bitkiler;
 • narenciye meyve, meyve ve meyve tohum kabuğu;
 • konserve ve memeliler için kuru cezbeder;
 • insan gıdası (tahıl, peynir, fırın ürünleri, süt ürünleri, tost Gıda).

Avrupa gölet kaplumbağa düzgün seçilmiş diyet onu dengesiz ve kaotik beslemek eğer daha uzun yaşadığında. Evde yaşayan sürüngenler yaş ortalaması 60-70 yıldır, ancak Seksenlik kopyaları da bilinir.

besleme kuralları

Evde bataklık kaplumbağa beslemek için bilmek için yeterli değildir, biz de bunu düzgün yapmak için bilmeniz gerekir. Deneyimli yetiştiriciler sahibi yıllardır sürüngenlerin şirket zevk mümkün olacak olan izleyerek bazı kurallar geliştirdik:

 1. Haftada 2-3 kez - yaştaki iki yıl Kaplumbağalar ve hamile dişiler yetişkin günde bir kez beslenir ve.
 2. Ana yemek - hayvan yiyecek. Bataklık kaplumbağaları etobur, bu nedenle et ve balık - ana yemek. Biri de suyu bozar, et kaplumbağaları beslemek gerekir.
 3. Kaplumbağalar öğretmek gerekir, bu yüzden cımbız ile gıda aldı. Onlar suyun dışına veya karada komik kafa çekerek, üzerinde besler. Bu beslenme programına uymanız gerekir, o zaman kaplumbağalar istenilen moda kullanılan ve sahibini bulacak olsun.
 4. kaplumbağalar büyüyünce Vejetaryen beslenme ihtiyacı, yavaş yavaş yapılması. teraryumu bazen öğrenciler avcı içgüdüleri uyandırmak ve onları eğlendirmek için küçük balık çalıştırabilirsiniz.
 5. Verilmesi içecek kaplumbağaları gerekmez. Ve her 7-10 gün sonra, yıkama bir gün düzenlemek arzu edilir. Bir yumuşak bir bezle plağın kabuğunu temizlemek için gereklidir.

Diyet doğru oluşturulmuş bacakları ve kabuk kırıkları olmadı, bu kalsiyum, olmalıdır.

Kafesin İnşaat

Uzun Avrupa gölet suyunda kaplumbağa ve bu dikkate alınması gereken zaman evlerinin içeriği. sürüngenler için Terrarium az 100 litre, büyük seçilmelidir. Yetiştirici daha büyük, kafes büyük kaplumbağa büyümek demek. Daha iyi yüksek ve geniş akvaryum alıp genelde tüm alanın üçte alır arazinin bir ada, içinde yerleştirmenin değil. Bu amaçlar için eğimli kenarları ve güzel odun ile büyük bir taş kullanılmasının sakıncası yoktur.

teraryumdaki rahat bir varoluş için ayarlanmalıdır:

 • ada üzerine monte edilen hava, ısıtma için lamba;
 • sağlığı korumak için gerekli olan UV lamba;
 • Temiz bir kafes korur su arıtma filtreleri;
 • Göl tabanında ile benzerlik veren özel alt zemin;
 • yenilebilir deniz yosunu, hatadan yiyebilirim.

aksi halde teraryumun tüm alanını işgal edecek, yoğun bir güçle yosun büyümesini seçmeyin.

Ben bir su değişimi gerekiyor

teraryumdaki su temiz tutulmalıdır. Kısmen bu filtre ile baş ama hastalıkların gelişmesini önlemek amacıyla düzenli olarak su değiştirin. su ve kafes duvar temizleme komple değiştirilmesi kısmen, 1-1.5 aylık düzenlenen ve - gerektiğinde. Kafesin saflık uzun vadeli koruma sağlamak için, dış evcil hayvan yemi verilmelidir ve bataklık kaplumbağası suya doğrudan beslemeyin. Musluk suyu uygundur savunmak için tankı doldurun.

Ben bir kaplumbağa hibernasyonu ihtiyaç mı

kış için vahşi hazırda içinde Benekli Kaplumbağa. ısı düzenlenmesi mümkün soğuk yaratma ve yok - onlar için gereken Bu sürüngenler gibi vücutta metabolik süreçleri yavaşlatmak için.

Evde, sabit su sıcaklığı ve havalanmasını sağlayacak, böylece kaplumbağalar hazırda beklemeye düzenlemek için gerek yoktur. Bazı deneyimli yetiştiriciler organize etmek oldukça zordur yanında böyle bir prosedür, evcil hayvan zarar verebilir inanıyoruz.

Eğer bataklık kaplumbağa beslemek için nasıl ve hangi hayvanların bakımı ilkelerini biliyorsanız bu hayvanınızı zarar verebilecek içerik hatalarını önlemek için yardımcı olacaktır. Sonra sürüngen, uzun yıllar şirket sahibi olacak belki yaşlılık kadar. Sonuçta, Avrupa kaplumbağaları uzun ömürlü ve 80 yıla kadar yaşayabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.