SeyahatYol tarifi

Malezya Langkawi: adada turistik, plajları ve iyi oteller

Andaman Denizi ile gömülmüş Tayland, Malezya sınırı yakınlarında, Langkawi bir takımadadır. Langkawi - Birçok adaların muhteşem adalar sadece Pulau Dayyang-Bunting, Pulau Tuba, Pulau Singa ve bunların büyük doldurulur itibaren.

Langkawi (Malezya) - rahat ve dinlendirici bir konaklama tercih edenler için bir cennet. Bu temmuz Kasım'dan buraya gelmek için en iyisidir. Temmuz ve Ekim ayları arasında bu bölgede yağmur mevsimi başlar.

Adanın Açıklaması

Günümüzde pek çok turist için, Malezya çok cazip hale geldi. Langkawi, hangi zaman hevesli değerlendirmeleri güzelliği ziyaretçileri çarpıyor. Andaman Denizi bulunan 104 adadan oluşan takımadalar. Bunların çoğu yaşamamaktadır.

Bunlardan en büyüğü, Langkawi (Malezya), bu makalede görebileceğiniz bir fotoğraf, mükemmel bir altyapıya sahiptir. Adını "Kızıl Kartal Island" olarak tercüme edilebilir. Orada aslında nadir kuşlar yaşadığı - Tesadüf değil. O, kanatlı kırmızı tuğla eagles.

Langkawi Adası (Malezya) Tayland ile sınırı yakınında yer almaktadır. Onun alanı - 478 metrekare. km. Nüfus 65.000 kişidir. Adanın başkenti - Kuah.

doğa koşulları

Sıcak ve güneşli bir ülkedir - Malezya. Langkawi istisna değildir. ortalama sıcaklık (yıllık) ila yaklaşık 25 ° C'dir. Langkawi Adası (Malezya), bugün çoğunlukla zengin flora ve fauna ile seyahat acentelerinin broşürlerde yerleştirildiği bir fotoğraf.

hayvancılık ve bitkisel üretim karışan turizm işletmeleri dışındaki Yerel nüfus. İşte meyve ve sebzeler, tahıllar, yetiştirilen sığır çeşitli büyür. en uygun yol birçok öğe birinde, kira, araba ile ada etrafında seyahat etmek.

Ada turist çekiyor?

Malezya (özellikle Langkavi) efsanelerin birçok akın ünlü mükemmel plajları, konfor zümrüt mükemmel temiz su, zengin sualtı dünyası, şifreli mağaralar olduğunu. Bunlardan biri düşmanları yanlış zinayla suçlanan ve idama mahkum güzel prenses Mahsuri, anlatıyor. Aşağıda açıklanan bu konuda daha fazla bilgi.

Bir başka efsaneye göre yakınlardaki adaların birinde hamile kız bir göl olduğunu söyler. Efsaneye göre, çorak bir kadın kesinlikle yakında bir anne olacak yıkanın. Ve bugün, bir "sihirli" Göl bu hastalıktan muzdarip kadınların binlerce çekiyor.

Ada başbakan Mahathir Mohamed aldıktan sonra gelişmeye başladı. Langkawi adası serbest ticaret bölgesi (1987) oldu ve giderek uluslararası bir turizm merkezi haline dönmeye başladı.

rekreasyon

giderek daha popüler bir turizm her yıl dünyanın dört bir yanından Langkawi (Malezya) olur. Burada Tatiller çok farklı olabilir - sahilden tur için. Burada bir tekne arkasında bir paraşüt üzerinde sinek, dalgaların üzerinde jet ski binmek, dalış derinliğe inmek, yüzmek ve şnorkel için.

Vahşi severler muhteşem dünya ile ormanda yürüyüş ilgilenen veya tanıdık gelecektir mercan adaları ve mağaralar. Beden ve ruhun uyumu dönmek Popüler ve yerinde spa.

sıkılmış ve yelken severler olmayın. Onlar da Malezya tanınırlar. Langkawi düzenli yelken yarışlara düzenler muhteşem Kraliyet Yat Kulübü, ünlü.

plajlar

Adanın ana plajları kuzey ve batı kesimlerinde yer almaktadır. Bunlardan Daha demokratik güney havaalanının bulunduğu - bu Cenang ve Tangan. Bu plajların sınırında akvaryum Sualtı Dünyası yanı sıra duty free dükkanı.

Holiday Villa, Frangipane Meritus Pelangi: Cenang sahilde çok popüler otelleri inşa ettiler. Langkawi (Malezya) her zevke uygun plajlara sahip. Örneğin, hiçbir yerin ortasında vakit geçirmek isteyen, biz tenha ve sakin plaj Kok önerebilir. Bu havaalanının kuzey-batısında yer alır. Birkaç lüks oteller vardır.

Birçok turist hissetmek Bay Danai bulunan adanın en iyi plaj olduğunu. Bu Andaman ve Datai en iyi otellerinden aittir. Başka güzel plaj adanın kuzey-doğusunda yer alır - bu Tanuung. gelgit sırasında, turist Langkawi komşu ada bağlayan örgüyü nasıl açılacağını buradan görebilirsiniz.

oteller

Birçok ince oteller Malezya ünlüdür. Langkawi Otelleri her zevke sunmaktadır. Biz bazıları tanıtacağım.

Tanjung Langkawi

Bu lüks otel - adada en romantik biri. Küçük çocuklu bir tercih balayı çiftleri ve aileleri mi. Toplamda, bu 136 oda bulunmaktadır.

Otel adanın kuzeyinde bulunan, beyaz kum, berrak denizi ve muhteşem gün batımı ile ünlü kendine ait bir plaj vardır. Bu konuklarına bar, 4 restoran, deniz suyu, çocuk kulübü tarafından doldurulur biri iki yüzme havuzu (açık) sunmaktadır.

Otel odaları oryantal tarzda dekore bir manzarayı sahiptir. Burada yumuşak ve nazik Tay ipek ve Hint kumaşları ve şaşırtıcı tropik çiçekler kullanabilirsiniz.

Anjungan

Bu Pangkor en popüler sahilde bulunan küçük Resort vardır. Bu bir 2-3 katlı binalar olduğunu. Odaların avluya veya havuza balkon (veya veranda), hem de erişim hakkına sahiptir. çocuklu ailelerin kendi odalarında beş kişiye kadar yaşayabilir için otel uygundur.

Bir halk plajı ve bir onbeş dakika - - tenha bir plaj küçük bir yüzme havuzu, beş dakikalık yürüme yoktur. Oteller Langkawi (Malezya), turist görüşüne, farklı bakımlı toprakları, fiyat ve kalite ahenkli bir arada.

Yakın sayıda kafe ve barlar bulunmaktadır. Eğer bir teknede sadece beş dakika yelken, size şnorkel gidebilirsiniz güzel adada bulacaksınız. kasa ile resepsiyonda bir ücret karşılığında internet.

Pangkor Island Resort

Bu kazıklar üzerine birkaç villadan oluşuyor büyük bir komplekstir. O (özel) Pangkor Laut adasında yer almaktadır. Otel, en talepkar konukları etkilemek mümkün hizmetlerin en üst düzeyde ve en üst düzeyde hizmet sahiptir.

Lüks plaj Bengal Körfezi kıyısında, kompleksine ait. Burada tamamen yalnızlık tadını çıkarabilirsiniz. Odaların monitör kertenkele, yaşadığı deniz ve ormanın güzel manzaralı, geniş ve şık dekore edilmiş maymun, tropikal kuşlar.

Malezya, Langkawi: konumlar

bu harika ada ziyaret etmiş Turistler dışında muhteşem plaj tatil, yerel anıtların çalışmaya çok zaman ayırdı, işaret.

Tamamen Ganung göksel köprü inşa edildi dağlar arasında yedi yüz metre yükseklikte, güzelliğini takdir adayı ziyaret etmek. Langkavi (Malezya) bu yapının gurur duyabilir. O göğe hücum ve muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Bu muhteşem yapı 2004 yılında inşa edilmiş ve ziyaretçiler için 2005 yılında kullanıma sunulmuştur. Bugün o gezegendeki en yüksek (tek başına) bir köprü olarak kabul edilmektedir. Bu şaşırtıcı, ama gerçekten ağır metalin Tek destek dayanmaktadır. Onun ağırlık desteğine bağlı sekiz kablolar tarafından dağıtılır. Bu uçurumun üzerinde asılı ve rüzgarlı havalarda bu çalkala özellikle hissetti.

Langkawi (Malezya) - Bu inanılmaz bir yerdir. çok güvenilir değil ilk bakışta Köprüsü ancak onun emniyet tasarımında ilk etapta olmuştur. Uzmanlar tamamen güvende olduğunu söylüyorlar. Dikkatlice (acil durumlar için) tahliye sistemi düşünüldü.

Buna ek olarak, en üst düzeyde kalın tel ve tahta döşeme çelik örgü özel bir tür katı taşınabilir bulunmaktadır. 1.8 metre - Köprü 125 metre, genişliği ise. kenarlarından üzerinde üçgen şekilli bir platform bulunmaktadır. Onlar durmak ve Andaman Denizi, Langkawi Adası ve komşu adaların muhteşem manzaralarını görebilirsiniz lookouts, bir rol oynamaktadır. Sayesinde eğri şekline, farklı açılardan manzara değerlendirmek mümkündür.

tramvay kablosu

Bugün, Malezya oldukça popüler hale gelmiştir. Langkawi - Ünlü teleferik olan bir ada. Bu Oriental Village köyünde kaynaklanır. Modern kabin Dağı Mat Chinchang üstüne ziyaretçileri kaldırır. Bir bakışta - adanın bu açıdan.

Açık bir günde sen kuzeydeki Tay sahil ve Endonezya siluetini görebilirsiniz - batıda. teleferik tüm turistik yolları dahil edilir. Bu 708 metre yükseklikte yer almaktadır. onun eteğinde daha düşük yaklaşık beş derecelik üstündeki hava sıcaklığı.

Oceanarium

"Sualtı Dünyası Langkawi" - bir yüz tanklarda yaşayan 5000'den fazla deniz yaratıkları sahip olmasından ünlüdür Asya'nın en büyük oceanarium. Yapım benzersizliği deniz suyunun 800.000 litre ile doldurulmuş 15 metrelik tünel, olmasıdır. Burada sualtı dünyasının çeşitliliğini hayran olabilir.

Yırtıcı köpekbalıkları ziyaretçiler için çok yakın yüzer. Deniz hayatı 38 mm yüksek mukavemetli tabaka camdan bunları ayırır. Dünyada çok nadir olarak kabul edilir.

Mahsuri türbesi

Bu tesis adanın başkenti çok yakın yer almaktadır - Kuah (12 km) kenti. Bu üzücü bir ilişkili, ama biraz efsanesi süslenmiştir. masum harap olağanüstü güzellikte parlak kan gibi bir şey değildir - - Prenses Mahsuri, ihanetle suçlandı ve kocası öldürülen Legend Langkawi adasında beyaz kumlu sahilleri o var.

Yargıçlar müsamaha göstermedi - Boşuna o düşmanları iftira olduğunu anlatmaya çalıştı. celladı adanın tüm sakinleri gibi güzel bir hançer ile deldi ve testere beyaz genç bir kadının kanında söyledi. Bu nedenle, cinayet haksız işlendiği doğruladı onun saflık konuştu ve. (Bu kum kaplı plaj Pasir Hitam) ve Langvari ada tamamen yok, kum siyah olacak beyaz inekleri yaratmak olacaktır siyah buffalo - Dying, prenses gelecekte adanın ills çeşitli beklediklerini söyledi.

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, Thais defalarca Langkawi adası yok etmeye çalıştık ve Prenses talihsizölümüne suçlu adam, aniden öldü. masum bir kurban Mahsuri Mozolesi cinayetinin olay yerinde onun ruhunun, mermer gibi, saf beyaz inşa edilmiştir. Bugün, tüm dünyada burada masumiyet ve saflık haraç ödemek turist çekiyor.

Mahsuri Mezarı Anıtkabir'e girişinde, ayakkabılarını çıkarmak gerekir, şimdi ibadet yeridir. bahçesinde, efsaneye göre, kendini bir prenses kazılan bir antik kuyu olacak. Kurak dönemde bile o kadar kurumaz. Yerliler bunun dışında yıkama suyu, mutluluk asla izin vermeyeceğim eğer terk iddia ediyorlar.

Telaga Tujuh

Yani dağın hafif eğimli yamaçta bir diğerinin üzerinde bulunan yedi güzel gölleri, denir. gölden buzlu su göle akar. Eski bir efsaneye burada kristal berraklığında su obmytsya saç ve lüks yıkamak için dağ üstünden güzel periler soyundan olduğunu söyler. Ve yakın şelale Durian Perangin olduğunu. Doğa yedi akışları içine böldü. Bu dev yüksekliği - doksan metre. banyo için turist tarafından seçildi doğal depresyon - onun eteğinde, alt, sözde banyo var. O orman yolda saldırıya uğramış, dar boyunca yaklaşılabilir.

Yol boyunca, o meraklı maymun onlarca bulacaksınız muhtemeldir. Eğer dikkatli değilseniz, onlar çekip gereken birşey çalışacağız. Çocuklar "kuyu" alt yamaçlarında suya kayma mutlu olacaktır.

Kuah

Bu küçük kasaba - Langkawi adasında başkenti. Bu adanın güney-doğusunda yer almaktadır. Nüfusu yaklaşık 24 bin kişidir. Yakın zamana kadar, bu küçük bir köydü.

Kasabanın ismi "sos" veya "sos" olarak çevirir. Bu garip isim, o yürürlükte rekabet iki efsanevi devleri yükümlüdür, bir yerin bugünkü kent üzerinde baharatlı körili gemiyi bozdu. Her durumda, adının kökeni bu sürümü yerli anlatan eski efsane bulunur.

o bir serbest ticaret bölgesi ilan edildi sonra bu sessiz küçücük bir kasaba, yavaş yavaş mükemmel otel, parklar ve alışveriş merkezleri ile uluslararası turizm merkezi haline dönmeye başladı. Kuah birçok süpermarket ve ünlü markaların, Asya, Avrupa ve Doğu mutfaklarından çeşitler sunan restoran ve kafeler ustalar tarafından yapılan ürünleri satan küçük dükkanlar oldukça büyük mağazalarda.

Kuah'ta Langkawi Adası bir moda tesistir. tüplü dalış Aşıklar Eğer muhteşem mercan resifleri hayran olabilir Pulau Paillard adasında küçük bir teknede sermayeden günlük alabilirsiniz.

alan Kartal

Bu Langkawi en çok ziyaret edilen turistik biridir. çıkarmak için hazırlanıyor yüksek kaide yüklü kartal heykel, On. Onun yüksekliği - 12 metre. o koy ve Kuah'ın şehrin nefes kesen manzarasını sunan yüklü bir alana sahip.

Burada küçük çeşmeler, geniş teraslar ve narin köprülerin vardır - unutulmaz fotoğraflar için mükemmel bir yer. Şekil kırmızımsı kahverengi kartal Langkawi adası sembolüdür. Kartal (Helang) ve kırmızımsı kahverengi (kawi): ada ismi ve iki kelime türetilmiştir.

kuş Parkı

bu harika adanın ilginç yerler hakkında söylüyorum, kimse hakkında diyemeyiz kuş parkı. baykuş ve kartal, kanarya, hornbills, flamingolar, Toucans - Bu kuşların çok çeşitli iki binden fazla temsilcilerini topladı. Parkın Bazı sakinleri sadece Asya'da bulunabilir.

Kuşların yanında oldukça rahat hissediyorum ve diğer hayvanlar - örneğin, inanılmaz bir hayvan, aynı zamanda ve ayı bir kedi gibi. Bu yer köpeği denir. Buna ek olarak, bu park yapay olarak yaratılan şelale ile 15 metrelik kafes yoluyla büyüleyici yürüyüşe fırsatına sahiptir. Bu çocuklu aileler için harika bir yerdir.

Timsah macera Arsa

Malezya ünlü birçok ilginç yerler. Bir eleştiriler Langkawi, bu harika cazibe ziyaret etmek, konuklarına sunuyor. Bu dünyanın en büyük timsah çiftliğinde birinde turistler için tasarlanmıştır. 1000'den fazla yırtıcı içeriyor. Zaten timsah çiftliğini ziyaret etme fırsatını buldu varsa, örneğin, Tayland, çok sürpriz olmayacaktır. Böyle menageries katılmak yoksa, o zaman burada elde edilen gösterimlerin uzun süre size yeterli olacaktır.

ziyaretçi eğitimciler için Günde iki defa heyecanlı timsah gösterisi göstermektedir. Burada timsah derisi ve dolma bu sürüngenler ürünleri satın alabilirsiniz. Ve size bir hediye olarak gerçek timsah diş verilecektir.

pirinç Müzesi

Benzersiz bir müze faiz ve eko-turizm yolcuları çekmek amacıyla oluşturuldu. pirinç çeşitlerinin çeşitli ek olarak alışılmadık müze sayısız çizimler ve fotoğraflar, mekanizma ve bu kültürü büyümeye izin araçlardır sergiler. müze, birlikte pirinç tarlalarının, 5.5 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

Langkawi Adası (Malezya): yorumlar

Bu şaşırtıcı adayı ziyaret için şanslı Çoğu insan, gezi yapmacıksız memnuniyeti dile getirdi. Güzel doğa, egzotik bitkiler ve hayvanlar, misafirperver halk ve üstün hizmet en üst düzeyde Tecrübeli yolcuları en iyimser beklentileri eşitlemek için.

Çocukların Langkawi (Malezya) aileler için idealdir. Yorumlar burada çocuklar sadece bol ılık deniz sıçrama olabilir, ama aynı zamanda egzotik bitki ve hayvanlar hakkında bilgi almak için düşündürmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.