Bilgisayarlarİşletim sistemleri

"Linux" veya "windose" - daha iyi olduğunu seçilir?

İşletim sistemi seçimi - bu iyice anlaşılması için gerekli sorudur. Birkaç yıl önce bu bir problem değildi. Ama şimdi tüm PC kullanıcıları OS tür bilgisayarda koymak ne seçebilirsiniz. Bundan çok bağlıdır. iyidir - "Linux" veya "windose"? devam edecek bu soruya cevap verin. kullanıcılar için bakmak için? Hangi işletim sistemi belirli bir durumda öncelik vermek? insanlar onlar hakkında ne diyorsun, kullanıcıların? Bütün bu göründüğü kadar zor değil anlamak. Önemli olan her tarafta her işletim sisteminin tüm avantajları ve dezavantajları dikkate almaktır.

hızı

Bu herhangi bir işletim sisteminin ilk parametre hızıdır bir sır değil. Yavaş yazılımı kullanmak istemiyor musunuz, bu kullanıcılara pek çok soruna getiriyor.

iyidir - "Linux" veya "windose"? biz sistemin işletim hızını değerlendirmek için, yani Linux komutları ve operasyonların işleme hızı dert sağlar. Bu çok yavaş bir koşu olduğunu - hatta Microsoft "windose" diyor. Evet, oldukça hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacak, ancak daha önce bahsedilen Windows sistemi ile hala karşılaştırılamaz. Bu hız anlamlı geridedir. Özellikle böyle "Vista" olarak montaj bazılarıdır.

bilgisayar Gereksinimleri

"Linux" veya "windose" - daha iyi olduğunu seçilir? Belirlemek zordur. Biz bilgisayar donanımı üzerinde talep Dolayısıyla bu özelliğe dikkat edilmelidir. Bu seçenek tüm işletim sistemleri ve yazılımlar yer almaktadır.

Pencereler - oldukça zorlu ürün. Sistemin bazı sürümleri eski bilgisayarlarda çalışmaz. Minimum hız PC bugünün standartlarına göre çok güçlü olduğunu önceden uyardı gerekecektir sağlamak. Ama istisnalar da var. Örneğin, Windows 10 artık yavaş bilgisayarlarda çalıştırmak gerekiyor. Bu amaçlar için oluşturuldu.

Linux - herhangi bir bilgisayar için uygun olan bir işletim sistemi. "Windose" ile karşılaştırıldığında Dağıtım, zorlu denilen edilemez. O kadar düşük uç PC'ler ve güçlü başlamaktadır. Tüm bu ile, söylendiği gibi, kullanıcı bir performans OS alacaktır.

ayarlar

"Linux" veya "10 windose" - Hangisi daha iyi? Benzer bir soru birçok PC kullanıcıları tarafından yükseltilir. Özellikle onlar da güçlü bilgisayarlar, değilse. Birçok nüanslar ve özelliklerine dikkat etmek gerekir.

"Linux" bir ayırt edici özelliği ise aynı yerde işletim sistemindeki tüm ayarlara söyledi. Sezgisel arayüz, gerek tüm bilgisayarda belirli bir öğe aramaya. Hiçbir çoklu pencere, kamu hizmetleri ve açılır menüler. Her şey basit ve net. Birkaç fare tıklaması - ve bir bakışta tüm işletim sistemi ayarları.

Windows 10'a yılında yanı sıra ayarlar menüsüne kafa karıştırıcı "Microsoft" dan OS diğer tüm sürümlerinde. ayrı bir yerde bulunan her öğe. Belirli bir ayarı bulmak için, her zaman sayısız iletişim kutuları, alt menülere ve listelere zorla okumak zorunda. Sen anlaşılabilir "windose" Ayarları diyemezsin. Bu nedenle, ilk kez kullananlar "Linux" daha kolay olacak belli çalışma parametrelerini ortaya çıkarmak.

yükleme yazılımı

Ancak hepsi bu değil. iyidir - "Linux" veya "windose"? Bu sorunun cevabını anlamak için, kullanıcı birçok avantaj ve her işletim sisteminin dezavantajları dikkat edilmelidir.

Kendi başına, işletim sistemi - yardımcı programlar ve programların kurulumu için ortamıdır. Buna göre, her bir kullanıcı gerekli yazılım çalışması başlatmak için önemlidir. "Windose" bu göründüğü gibi o kadar kolay değildir. Bu rağmen bu bulgu ve birçok kullanıcıya tanıdık uygulamaları yüklemeden süreci. Başlangıçta aşağıdaki aşamalardan geçmesi gerekir:

  • Site tasarımcısı / geliştirici (veya başka bir konuma yükleme dosyası indir) ara;
  • uygulama indirme;
  • virüs doğrulama araçları;
  • Yükleme programının nüansları ayrıştırma (her yazılım kendi özellikleri olabilir için).

Nitekim modern insanların görmediği bu süreçte özel bir şey değil. Evet, Windows 10'a olanlar veya diğer programları bulmak için biraz daha kolaydır Windows Mağazası denilen özel bir uygulama vardı. Ama bu yarar yazılımın yetersiz bir seçeneği vardır. Gerekli olmasa da bunun için umut.

In "Linux" yazılımı yükleme işlemi basitleştirilmiştir. neredeyse işletim sisteminde tüm yazılım uzman uygulamalarda bulunan edebilirsiniz. Bu sisteme inşa edilmiştir. Sadece 2 tıklama - ve gerekli yazılım yüklü. Hiçbir arama, indirme ve güvenlik kontrolleri!

arayüzey

"Linux" veya "windose" - daha iyi olduğunu seçilir? Her kullanıcının tercihine bağlıdır. işletim sistemi arayüzü tarafından oynanan önemli rolü. Sonuçta, gelişmiş ve acemi kullanıcılar gibi insanlar, yazılım ile çalışmak için uygun olmalıdır.

söylendiği gibi Windows'ta, o veya diğer ayarları bulmak kolay değildir. Özel olarak, arayüz için. geliştiriciler "kaydedildi" sadece menü öğesi kaldırdıktan sonra ve kullanıcıların OS ile normal çalışmasını sağlamak. Biz "Başlat" düğmesine bahsediyoruz. Neyse ki, bu bileşen döndü.

Biz genel olarak Windows'un arayüzü hakkında konuşursak, kullanıcılar buna alışmış. Ama burada "en iyi on" çok kısıtlayıcı ve kafa karıştırıcı özellikler bulunuyor. Bazı ironik Windows 10 pencere priz ve "Başlat" menüsü rengini değiştirmek için izin verildi sevinmek ve masaüstünüzde duvar kağıdı olarak ayarlayın. Ne yazık ki, "windose" ye çok kısıtlamalar vardır.

Ama "Linux" arabirimde daha basit ve sezgisel. Burada, kullanıcılara göre, kendi ustaları. Hiçbir değişiklik arayüz istediğiniz gibi Can. Örneğin, Linux Mint çevre "windose" veya MacOS özel ayarlarla getirmek için davet edilir. Çok uygun. Ve bu Windows kullanıcısı değil kendileri için bildirimlere en rahat "görünümünü" Linux alışık olmasına rağmen. Ama her şeye alışması olabilir.

güvenliği hakkında

Hangisi daha iyi - "Linux" veya "windose 7"? Önemli olan nokta veri gizliliğini, hem de işletim sistemi güvenliğini sağlamaktır. Ne bu işletim sistemleri hakkında söylenebilir?

"Windose" ile durum hakkında herhangi bir sürüm bir şey söyleyebilirsin. Kısacası Windows sürekli bazı virüs tarafından enfeksiyon tehdidi altında. Zararsız veya ciddi tarayıcı hijacker truva olabilir. Ayrıca, Windows 10, örneğin, işletim sistemi kullanıcı verilerini toplar ve böylece bilginin tehlikeleri açığa ve gizliliğini ihlal, "Microsoft" gönderir. Zor tür eylemlerden "Wean" işletim sistemi. Diğer şeylerin yanında, resmi Windows güncellemeleri bazen kullanıcılara sorunların çoğunu teslim. Bu bir sır değil.

"Linux" Böyle sorunlar var. Bazı Linux için virüs çok az yazılı olduğunu söylüyorlar. Bu nedenle, işletim sistemi maksimum güvenceye çağırabilir. Buna ek olarak, dağıtım kullanıcı hakkında herhangi bir bilgi toplamaz. Gizlilik tam olarak sağlanır. Hatta anti-virüs yazılım gerekli olmayabilir!

Kullanılabilirlik ve seçim

iyidir - "Linux" veya "windose"? Bir ürünün kullanılabilirliği oynadığı önemli rolü. Kullanmadan önce şu ya da bu yazılımı satın gerekirdi.

Windows bu alanda hiç aşağı kalır değildir "Linux için." Dünya bazıları "demode" zaten, ( "Vista" gibi) talep değildir ve (Windows 98 örneğin) prensip olarak kullanılmaz, Windows'un pek versiyonlarını bilir. Buna göre, kullanıcılar genellikle XP, Windows 7, 8, 10. arasında seçim Sonra ilk işletim sistemi desteği durdurulan.

Ekonomik "windose" denebilir - işletim sistemi hemen hemen her bilgisayarda herhangi bir dükkanda bulunabilir. Hem zaten yüklü yazılımlar ve ayrı bir yükleme diskler şeklinde. Sadece para için bir sistem satın almak zorunda kalacak kullanılacak. Bir korsan kopyasını indirebilirsiniz, ancak en iyi çözüm değil. Yani "Linux" veya "windose"? Bu sistemlerin karşılaştırılması cevabı belirlemek yardımcı olacaktır. Onlara her biri hakkında ne söyleyebilirsiniz?

"Linux" - prensipte serbest dağıtımıdır. işletim sistemi serbestçe kullanılabilir olan birçok farklı versiyonu vardır. Kurulum diski veya bilgisayar sistemine zaten verilen yazılım şeklinde satışa da. Ama bütün Linux sürümünde çeşitli ile birlikte ücretsiz bir işletim sistemi olarak konumlandırılmıştır.

bulgular

oyun için ve diğer amaçlar için iyidir - "Linux" veya "windose"? Yukarıdaki açıklamalara dayanarak biz kurşun ilk işletim sistemi olduğu sonucuna varabiliriz. Ve bu doğrudur. Pek çok Linux tercih vermek için en iyi olduğunu söylüyorlar. En oyunlar hala "windose" öncelikle çalışıyoruz - Ancak, oyuncular dikkate almalıdır. Fakat geliştiriciler bu sorunla mücadele ediyor.

iyidir - "Linux" veya "windose"? Kullanıcı yorumları ayrılır. Bir fikir birliğine varmak mümkün olduğu sonsuz bir tartışma konusudur. İstatistiklere göre, kullanıcılarının yaklaşık% 90 sisteminin birçok eksikliklere rağmen, her zamanki Windows ile çalışıyoruz. Ama Linux da büyük bir başarı ile geliştiriliyor.

Ne seçilir? Bu, tüm kişisel tercihlerine bağlıdır. Sen herhangi bir işletim sisteminde çalışabilir. Ama "Linux" Windows gerçekleştirilecek olası değildir bir dizi avantaj vardır. Bu her zaman akılda tutmak gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.