Ev ve AileEvcil

Kedilerin İdrarda kan: Tedavi ve önleme

Birçoğumuz sevdikleri evcil hayvan olarak kedi tutun. onlar zarar vermeye başladıklarında Biz her zaman endişeleniyorum. Genellikle farklı durumlarda nasıl davranması bilmiyorum. En yaygın olanlarından biri - bir kedinin idrar kandır.

olası nedenler

Normal idrar hiçbir keskin koku, renk ve berraklık olan, kabul edilir dikkat etmek önemlidir, başlamak için. bir şey yanlışsa, o zaman da anlaşılacağı kediler hastalığı. İdrarda kan ürolitiazisli veya sistit nedeniyle olabilir. Bu hastalıkların her ikisi acilen tedavi edilmesi gerekir. Ancak, öncelikle doktora gitmek gerekir. O gerekli testleri yapmak ve teşhis edecek. Sonraki immünostimülanlarla, antibiyotikler ve diüretik tedaviye atanacaktır.

ÜSTH Gelişimi

Bu patoloji en yaygın biridir. O kum belirtilmektedir ve taşlar böbrek ve mesane içinde oluşmaz. Ve kedilerde hastalık kedilerde çok daha sık ortaya çıkar olduğunu. Genellikle 2-6 yaş arası hayvanları hastalanır başlar.

strüvit ve oksalat: İşte o taşların iki tip oluşumunu izlemek mümkündür. Özellikler taş kedilerin hastalık köpekler veya insanların aksine, biraz farklıdır. strüvit nedeni yanlış beslenme çağrılabilir. Besleme kadar fosfor ve magnezyum olmamalıdır. Ayrıca, hastalığı sırasında idrar asitliği değişir. Birçok kişi yanlışlıkla kediler balık beslemek zorunda olduğuna inanıyoruz. Ve bu gıda ürolitiazisli gelişmesine katkıda ve sonra tuvalet kedi kanı gider.

Obezite - da önemli bir risk faktörüdür. Bu hastalıklardan bazıları yiyecek kuru katkıda inanıyoruz. Ancak öyle değil. Birçok besleme sadece önleyici amaçlı böyle patoloji için oluşturulan ve gerekli tüm vitamin ve mineraller içerir. Önemli olan istenilen miktarda su ile hayvan sağlamaktır. Bunun bir sonucu olarak, düşük kaliteli besleme bileşenlerinin kullanımı idrarda ekşi ve çökeltme oksalatlar kediler büyük olabilir. Neyse ki, bu fenomen çok yaygın olarak kabul edilmez.

Hastalığın klinik belirtileri

bir kedinin idrarda kan bu patolojinin sadece belirti değildir. Hayvan genellikle belirgin rahatsızlık tuvalet ve deneyimleri gitmek için başlar. tahıllar serbestçe mesaneden idrarı terk etmesine izin vermez tüp, dönüştürülür, çünkü bu hastalık, çok tehlikelidir. sağlamak amacıyla, bildiğim kadarıyla mesane dolu olarak, sadece hissedebiliyorum. Normal olarak, bir ceviz boyutunu aşmaması gerekir.

Eğer durum bu ise, o zaman hemen bir veteriner kliniğine gitmek gerekir. Bu durum hayvanın yaşam için çok tehlikelidir. Çok kötü hissetmeye başlıyor. gerçeği nedeniyle mesane edilir çok gergin, kendi kan damarları patlamaya başlar güçlü zehirlenme oluşabilmesi için,, idrar, kan içinde olduğunu. Kedi kıpırdama, yeme ve içme durur ve kas kramp, kusma başlar ve sonra titreme görülür. en kısa sürede idrarda kan tespit edilen, tedavi hemen başlanmalıdır nedeni de budur. Yani tamamen kötü bir hastalıktan hayvan tedavi için zaman olabilir. hiçbir şey uzun süre yapılırsa eğer, hayvan çok yakında ölecektir.

Hamile veya kan bir kedi doğurdu

Hamile hayvanlarla birlikte olmak özellikle dikkatli olmalıdır. Kan yavrular beklediği bir kedinin idrarda varsa, ciddiye sahiplerini uyarı olmalıdır. Akıntı doğum için o olmamalı. Gebeliğin herhangi bir aşamasında böyle bir şey olsaydı, hayvan hemen veterinere gerektiği. Uzman şeyden önce hastayı muayene ve ona bir ultrason yapmak zorundadır. Anket fetüs Ne durumda olduğunu belirlemek için yardımcı olacaktır.

Kanamayı durdurmak için, doktor hemostatik ilacı enjekte etmek vardır. Bu "Vikasol" veya "Dicynone" bir araç olabilir. oldukça sıradışı yaratıklar - Bu unutulmamalıdır kediler söyledi. Hamileliğin 1.5 ay bir kedi yavrusu kaybetmek bile, taşıdıkları ve tamamen sağlıklı kalan doğum yapmak mümkün. Bu nedenle, bir kedinin idrarda kan bulunması, hemen panik olmamalıdır. Sadece bir hayvan teknisyenine göstermek gerekir. Doğumdan sonra, yaklaşık iki hafta boyunca rahim kan. Bu tür bir durum normaldir olarak kabul edilir. En önemlisi, zaman annede çöp değiştirip tatsız bir kokuya sahip emisyonlarını önlemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.