Sanat ve EğlenceSanat

Brodskiy Isaak Izrailevich: biyografi ve fotoğraf resimlerinde

Yirmili Sovyet sanat yüzyılın başlarında için sanatsal arama doğan farklı tarzlarda bir alem oldu. pragmatik Bolşevikler hiçbir zaman vardı farklı resimsel eğilimlerin estetik meziyetlerine anlamak için, bir yolunu seçmek zorunda, o kadar tartışmanın güzel sanatlar gelen, kitleleri temizlemek için en iyisidir. Bu arada kişileştirme gerçekçilik yetenekli bir usta oldu - Brodsky. Isaak Izrailevich Sovyet hükümetinin geçen monarşi hepsinden daha az ihtiyaç olduğu sanatçı tarafından "mahkeme" oldu.

sinirli mimarı

Çok güvenilmez bir şekilde rahat bir hayat sağlamak için - Ailesi biraz geleceğin perdesini bakınız olsalardı, sanatçının meslek olduğunu, küçük İshak'ı söylemezdim. Gelecekteki mimar Brodsky isimler gibi. Ailesi içinde Pale yerleşiminde için yaşayan Isaak Izrailevich, Toros ili, başka bir dönemde düşünülemez, gitti. oğulları, Rus başkentin merkezinde büyük bir evde yaşayan sanat eserlerinin zengin bir koleksiyon sahip ve Berdyansk Sophievka yakınlarındaki küçük kasaba ressam engin ülkenin kişisel yöneticileri, oldukça zayıf Yahudi tüccarlar olacak şeyi düşünün sadece yapamadı.

1883 yılında doğan ilk başta Sanatlar Akademisi gelecekteki baş bir müzisyen olmak istiyordum. Ama sonra kilise takviminin görüntüyü yeniden çizmek için sevdim. Göründüğü çıktı ve o gerçek sanatçıların boyamak için öğrenmek istedim. En yakın benzer kurum Odessa çizim okuluydu ve yakında Güzel Sanatlar Akademisi'nde Sanat Okulu oldu. Onun öğrenci ve Brodsky 1896 yılında oldu. Isaak Izrailevich daha sağlam mimariyi öğrenmek için velilere tavsiye dinlemek ve resim bölümü alındı vermedi.

gözbebeği Repin

sıkı çalışma ve inkar edilemez yetenek tarafından desteklenen kaderini etkileyen insanlar, hitap yeteneği her zaman hayatta Brodsky yardımcı olmuştur. Ayrıca büyük Repin bir müridi, Isaac Odessa okul parlak bitiminden sonra St. Petersburg Akademisi ilk ders taşındı olmaya 1903 yılında ona izin verdi. Repin ders kalabalıktı ama Brodsky ustası yapılan canlı modeller, çizim açtığı sınavı için başardı. O modeli çok zor bir açıda görüldü yere gitti, ama bu görevin üstesinden başardı. olan çalışma yüksek Iloy Efimovichem tarafından takdir Bunlar arasında, aynı zamanda Brodsky oldu. Beş yıldır Isaak Izrailevich iyi Rus ressam favori öğrencilerinden biri olmuştur.

virtüöz tekniği ve keskin bir görünüm yanında, genç sanatçı doğanın gerçekçi yansıması herhangi bir sapma için, Repin gelen resminde çeşitli "maskaralıkları" için olumsuz tavırlar sergilediler. Diğer öğrenciler Repin aksine, öğretmenin büyük etkisi altında düşer ve körlemesine ustasının stilini kopyalamak başlar Brodsky "Openwork" denilen ve aynı zamanda bir rol model oldu kendi tarzını geliştirdi. Brodsky siyasette öğrencilerin genel coşku sırasında yetkililerin karikatürlerinin Akademisi atılmanın eşiğinde iken Repin, onun öğrencisi savundu.

Avrupa'ya Yolculuk

Bir altın madalya - - yurt dışında öğrenimlerine devam etme hakkına verilen iyi mezunlarının Akademisi Eğitimin tamamlanmasından sonra. Daha yüksek nihai ödül ve fırsat Avrupa'ya bir gezi için ödeme ve Brodsky alır etmek. Isaak Izrailevich verimli geçmişin başyapıtlar vakit geçirmek ve resim yeni trendler hakkında bilgi. O çok çalışıyor ve kurulan ustaların ün kazanan, ayarlanır. Tur sonuçların ardından yaptığı çalışmanın bir tartışmadan sonra, Akademi altı ay daha gezisini uzatma kararı aldı.

Yeni formlar ve sanatta yön çılgınlığı arama sırasında yeni Avrupa boyama ve Brodsky etkisini kaçmadı. kimin biyografi Isaak Izrailevich, Art Nouveau ve Sembolizm onun resimlerinde motifleri kullanılan gerçekçi, emsin bir yoldur. Ama, hocasının prensipleri izleme ve Repin "maskaralıkları" sözlerini hatırlayarak, o düşman bir resepsiyon garde yaratıcılık alır. Picasso atölyeleri ziyaret ettikten sonra Braque Matisse Brodsky şimdiye geleneksel, gerçekçi boyama destekçisidir haline gelir.

Usta salonu boyama

sanat tarihçileri arasında 1917 sonbaharında Rusya'da toplumsal ve siyasi sistemin radikal bir değişim olmadı, eğer, Brodsky hızla olurdu olarak, resmin "cazibe" Böyle yıldız salon veya modern bir şekilde yaşam durumu ve standart ulaştı inancını var Konstantin Makovsky ve Henry Semiradsky. O ne çok şey vardı: "bir eğilim" enerji ve sıkı çalışma, ustalık ve sosyete, şimdiki zamanda konuşma becerilerinin insanlara hitap yeteneği

Otokrasiye çöküşünü ve Sovyet gücünün sanatçı Brodsky sonraki zaferini memnuniyetle nasıl içtenlikle bilinmemektedir. Isaak Izrailevich mutlaka Paris ya da New York yerde başarılı ressam olurdu. Ama Rusya'da birçok aydın aksine, kalır ve onunla geçiyor, küresel çalkantı, yapamaz, ancak, her zaman büyük ülkenin başkanı olmanın, insanlar hakkında, doğru yerde olması.

Dün - şimdi Kerenski, - Lenin

Rusya'da, enfes bir barışçıl manzara ve kadınların ince portreler ilgisiz hale gelmiştir ve Brodsky geçmişi yol açmıştır olanlar yakalamak için yapıldı yere gitti bir an gelir. monarşinin zincirlerinden kurtulmuş zaman Şubat Devrimi bir süre geldikten sonra Rus ilerici toplum Kerensky'e Geçici Hükümeti başbakanın elini taşıyordu ve sanatçı portresini çiziyor. Bu yeni bir zafer için ülkeyi geri mümkün eski avukat gerçek kahraman, görünür. Ancak sanatçı diğer karakterlerin geldikten sonra portresini tamamladı.

Brodsky ilk kişilerden biri Lenin ve etrafındakiler pitoresk görüntüsünü oluşturur ve Bolşevik imajı uzun onun için önemli bir konu haline. Özellikle "Lenin ve tezahürü" ve - "Komintern II Kongresi Açılış.": Sonra küresel çoklu figür kompozisyonları ilgileniyor Bu muazzam tuval olarak portre çizimler yapılmıştır kiminle gerçek insanlar birkaç yüz gösterir. Brodsky çağında ile uyum içinde, onun üstün organizasyon becerilerini gösterdi ve onun gelecekteki hayatını istedi.

Sanatçı, öğretmen, kollektör

20'li yılların başından itibaren o Brodsky yaşadığı üç ana şartlar belirlendi yaşam. Lenin ve Stalin - Isaak Izrailevich, resmi makamlara ressam №1, onun başlıca sonsuz çoğaltma ile Sovyet liderlerinin tam ikonografisini oluşturmaya çalıştı. devlet düzeninin Şefi olarak hizmet eden onun işçiler bütün ordu çekti ve sık sık, bir ortaçağ dükkan ressamların başı gibi, sadece küçük düzeltmeler resimlerde getirir ve imzasını atıyor.

İkinci en önemli şey sanat eğitiminin akademik sistemini canlandırmaya oldu. o Sanat Rus Akademisi müdürü olunca, o düşüncesizce geçmişin mirasını ve ruhunu tahrip inkar edenlerin barbarca aktivitelerden sonra sol bir harabe ve malzeme vakıf kopivshiysya yıl oldu. Sanatın bu tapınağın canlanma içinde Brodsky liyakat inkar etmek zordur.

Hayatının üçüncü bileşeni - toplama - bu gerçek bir tutku oldu. o zaman Rus resminin bilenler arasında Brodsky daha iyi uzman yoktu. Isaak Izrailevich, duvarlar gösteren fotoğraf büyük bir ev iç, zeminden tavana resimleriyle asılı ikinci Rus Müzesi sonra hacim ve değer, bir koleksiyon yaptı. sırrına kefen o zenginleştirilmiş edildiği koşullara göre, ancak onun hükümetinin Brodsky iradesiyle gerçeği nedeniyle parti ve KGB basınç uyarıldı denilen.

Her biri kendi yolu vardır

Brodsky cömert bir yemeğe davet ettiğinde, söylenir Pavel Filonov, biyografi bozmak korkuyor - İşyerinde, acımasızca yoksul ve aç eleştiri ve otorite tarafından eziyet yoksun, o gitmek cesaret edemedi. O Brodsky sanatçılar arasında vardı "Ne istiyorsunuz?" Ilkesine, yetkililerle ilgili olarak yaşamış bir engel itibar "kırmızı beyefendi", oldu.

Bir erkeğin yaşam yolunu tanımlamak için, tek siyah veya beyaz, boya kullanın - bu düz ve açık açmak anlamına gelir. Isaak Brodsky nedeniyle apaçık yetenekli, sıkı çalışma ve enerji, bu hak etmedi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.