Ev ve AileEvcil

Köpeklerde enterit

köpeklerde enterit nedir? Viral nedir köpeklerde, enterit onunla nasıl başa çıkmak için? Bu sorunlar genellikle evcil hayvanların sahipleri hakkında endişeli. Böyle parvovirüs, coronavirüs'le olarak Viral enterit neden olan virüsler hepatit B virüsü ve veba ve diğer birçok karma enfeksiyonu. Bu hastalık ciddi dehidratasyon, hemorajik enterit, miyokardit ve hatta lökopeni ile karakterize edilir. Hastalığın kuluçka dönemi ile ilgili olarak, bunun on gün biraz daha az sürer. En sık iki onaltı hafta arası enterit yavru muzdarip olduğunu belirtmek gerekir. Genel olarak, viral enterit her yaştan köpeklerin, hayvanların bütün ırkları etkiler. Buna ek olarak, Rottweiler hastalığın bu tür özel bir yatkınlık vardır. Kontaminasyon enfekte besleme, dışkı-ağız yoluyla meydana veya hastalıklı hayvanların ile doğrudan temas halinde suda olabilir.

Böyle kendi imkansız üzerinde işlenmiş köpeklerde enterit gibi ciddi hastalıklara ile. Ayrıca köpeklerde enteritin çeşitli türleri vardır unutulmamalıdır. Çok kötü akar hastalığın en tipik bağırsak formu olarak kabul edilir. Onun belirtileri uzun süre durmaz ki, kusma vardır. Hayvan genellikle tamamen yiyecek ve su terk eder. Viral enterit köpek üç gün boyunca bir şey içmek için basitçe. Bunlar herhangi bir süt veya su veya başka sıvı almayın. Bunun nedeni hastalığın kalın ve etkilediği gerçeği yatıyor ince bağırsak. Ve bu da çok güçlü ve keskin ağrıya neden olur.

Üç gün kusma başlangıcından sonra - köpeklerde Enterit birinde bir hayvan görünen ishal, eşlik eder. İshal, beş günden uzun sürebilir. Dışkı mukus ve kan damarlarında bir sürü içerir. Bu kötü kokulu sulu koku ile karakterize edilir. kesinlikle zorlama sahiplerinin ilk günlerinde Bu belirtilerin tümü, bir uzman görmek. gözümüzün önünde Köpek eritme. Diyare ve özellikle de hayvan kalıcı kusma neden dehidrasyon, yani hasta köpekler zayıflama, halsizlik, akciğer ve karakterize kardiovasküler hastalık.

hastalık sırasında hayvanın vücut sıcaklığı olarak, o zaman kırk bir dereceye kadar yükselir. Böyle bir değer üç günden fazla tutabilir. Daha sonra otuz yedi dereceye düşen, normale döndü. Bu durumda, sahipleri hastalık gerilemiştir düşünebilir. Ancak bu kadar değil. sıcaklığının düşürülmesi olası bir gelecek ölümleri gösterir. Doğru tedaviyi seçerseniz, köpeğin kurtarma olasılığı büyür. Ancak, yavru, hasta enterit, genellikle ölürler.

Evde veteriner ilk sinyallerini veren olmalıdır aramaya bilmek önemlidir. Ancak bu durumda, yüksek olasılıkla, bir hayvan kaydetmek mümkün. hiperimmun serumları ve enterodeza, antiemetik, analjezikler, ve diğerleri rehydron çözümleri kullanılarak tedavi köpeklerde enterit. Hastalık bağışıklık gelecekte tedavi yetişkin köpekler oluşur unutulmamalıdır.

İki ay - enterit yavru bir yaşından bir buçuk aşılanmalıdır hastalığı önlemek için. Yavru enterit karşı aşı yapılmamış bir kadın alındı ise, ona hiperimmun serumu tanıtmak başlamak gerekir. Sadece iki hafta sonra köpek aşılanabilir. Bu genellikle Geksadog, Eurikan, Geksakanivak, Nobivac ve diğer aşıların kullanmak yapmak için. Sekiz ay - İkinci aşılama sadece altı yaş civarında olduğu dişlerin değişmesi, sonra gerçekleştirilir. Buna ek olarak, evcil hayvan yılda aşılanmalıdır. Sadece zamanında aşı hayvanınızın ömrünü korumak yardımcı olacaktır. göz önünde bulundurun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.