Sanayi

Manyetik kilitler - kolaylık güvenilirlik

Son zamanlarda tüketici güvenliği pazarında dahil olsa Manyetik kilitler son zamanlarda popülerlik çok kazanmıştır. o geleneksel, geleneksel kilitlere üstündür ekipmanın modern türüdür çünkü şaşmamak bu tip kilitler için talep, zamanla arttığını değil sadece estetik değil, aynı zamanda kullanım kolaylığı açısından: kolayca değiştirilebilir kullanımı kolay ve en önemli ve hoş bir dokunuş onlar kesinlikle sessiz olmasıdır. Bütün bu faydaların bütünsellik sağlıyor? İlk olarak, tabii ki, manyetik kilit tasarımı. Eylem mekanizmasının bir ayırt edici özelliği, üzerinden yakın normal kapı anahtarı çekirdeği içermez olmasıdır. açık kale adından bu parçacıkların manyetik etkileşim ilkelerine dayanan bu kapı kilidi cihazı. Peki, sadece evinizdeki fizik eğlenceli!

hareket mekanizması

daha kolay iç manyetik kilitler hareket mekanizmasını anlamak için geçirmek için, çünkü kullanım kolaylığı nedeniyle "pasif" denir, çoğu ilkel bakalım. Bir mıknatıs ve bir metal tabaka: Bu bileşenlerin bir çift oluşur. mıknatıs kale bulunan ve metal tabaka olduğu - kapı. Bu, kapı kapalı olduğunda, mıknatıs açmak isteyen kadar bu şekilde belirsiz bu konumda kapı tutan metal katman çeken vardır. Bir kapıyı açmak için, size mekanik kuvvet uygulamak gerekir. "Pasif kilit" neredeyse kapı yüklü değildir, genellikle kapı dolapları, dolapları ve camekanlar içine yerleştirilir. iç kapılar olarak, sapın varlığı ile ayırt edilir. çaba artık gerekli değildir, çünkü bunları kullanmak için çok daha kolaydır. Eğer açmaya çalıştığınızda kapı koluna döndürüldüğünde, mıknatıs kale bulunan ve metal çıta birbirlerine konumunu değiştirecek. Kapı artık kapatılması gerekir ve bundan sonra oda kolayca ve doğal olarak girebilirsiniz.

Ne zaman manyetik kilit kutu değil baş

Açmak için sapın bir rotasyon yeterince uygun elektromanyetik kilitler olmayacak şekilde, sıkıca kapıyı kapatmak istiyorum. daha zor olan, bu kilitlerin bir düzenek olup, bu yana elektromanyetik alanın çalışma vardır ilgilenmektedir. Elektriğin düzenli tedarik olmadığı için kale daima Kapı kilitleri ve mal güvenliğini sağlamayan, en kısa sürede, bu nedenle, güçlü bir elektrik enerjisi uygulanır. Tabii, görev tasarımı kapsamında fazladan bir pil akümülatörü sahip olan kilitler çok daha kolaydır. Elektriğin yokluğunda bir süre kapıyı tutmak olacaktır pil kapattı. elektromanyetik kilit iki temel bileşeni basit bir elektromıknatıs ve manyetik kilitler gibi, metal plakadan yapılmaktadır. mıknatıs yerleştirildiğinde kapı çerçevesi. plaka için mıknatısa elektrik kaynağı tarafından üretilen elektromanyetik alan. Bundan sonra, kapılar kapalı. Kapılar ek cihaz kullanarak açın. Tipik olarak, bu tür bir cihaz, bir düğme olarak işlev görür. Elektromanyetik kilitler İmalatçıları çok, bu yüzden modele bağlı olarak, kilitler farklı kapasiteye sahip. tona yüz kiloluk bir yükü taşıyabilecek kapasitede elektromanyetik kilitler ile kapılar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.