Sanat ve EğlenceSanat

"Sistine Madonna" - büyük maestro Raphael dehasının eseri

Bugüne kadar pek çok gizem Raphael yönettiği "Sistine Madonna" en büyük eserlerinden tarihini çevreler. Ne yazık ki, biz boyama sanki maestro ilahi ilhamın sürümünü onaylamak için zaman hakkında herhangi çizimler ve çizimler, tek bir belge, ulaşmamıştır. Web Saksonya Ağustos III kral Dresden ikamet taht odasında uygulanmaya başladığında, o tahtını geri itti geçişini engelleyen ve söz konusu olacaktır söylenir: "Büyük Raphael giden yol"

"Sistine Madonna" - Dünya sanatının eşsiz yaratma

Ne Gök ve yer tuval Rafael üzerinde tasvir etmez. "Sistine Madonna" Olağan manzara yoksun, resim arasındaki boşluk melekler yüzü peçeli bulutlar, doludur. Our Lady, bulutlar süpürme bizi karşılamaya sanki Raphael'in Madonna, artık, havada yüzen geçmiş ve onun yolunda tek engel kıyasla - bu yüzlerini tutan korkuluk düşünceli meleklerin kenarında oturuyor küçük elleri dolgun. kollarında ilahi oğlu ile Mary Dünya bizim dünyevi dünyaya gökten inmesi istiyor sanki. Ve bu o soğuk zemin galeride çerçeve ve çıplak ayak ayak basmasından üzerinden adım üzeredir sanki görünüyor, ama şu anda hala donar. gözlerimiz çok yakın ve çok net bir şekilde olarak, hala ulaşılmaz.

Sistine Madonna dalgın ve üzgün anne bakım bebeği İsa tutar. Mesafe içine ölçülü ve mütevazı görünüyor, gözleri anksiyete ile dolu, kaçınılmaz önce güçsüz olduğunu. Şimdi, hala beraber tek parça, ama çok yakında o oğlunun hayatını taşımak ve insanlara vermek zorunda kalacak. yüreğinde o getirecek kurban yasını tutuyor. Çocukça güvenen rağmen küçük İsa annesine bastırdı, ama bakışları, yeterince yaşlı zeki ve rahatsız edici. Aşağı ve dikkatli onun taç yanına yerleştirilen diz çöktü, Maria Papa Sixtus IV, aslında karşılar, böylece çalışma ve adı, "Sistine Madonna". insanlara Meryem Ana fenomen - insanlara uzattı Eli, resim gerçek anlamını ifade eder. Belki kısa ömrü, Madonna Raphael hakkının beklentisiyle o Barbar'ı, zaman ani ve şiddetli ölümden kurtuluş hediye atfedilen birini göstermektedir. Onun mahzun gözleri tevazu ve saygı ifade eder.

Raphael'in çalışmaları - bu dahinin zirve ve Rönesans sanatında mükemmellik tacıdır

Raphael eserleri arasında, tabii ki, en iyi mücevher "Sistine Madonna" dir. Açıklama, büyük sanatçının fırça bu başyapıtı ile bile en beliğ, asla yerine göz teması. Goethe'nin sözlerine göre, resim bir bütün dünya ve Rafael şeyden daha hayatında oluşturulan olmazdı bile, bu tuval onu ölümsüz yapmak için yeterli olacaktır. Rafael onun yetenek bu dünya şaşırtıcı iktidardan alarak 37 yaşında genç öldü. O an ne kaybedilen insanlık parlak eserleri hayal etmek korkunç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.