Sanat ve EğlenceSanat

Konstantin Makovsky: hayatı ve sanatçının çalışmaları. Konstantin Makovsky: iyi resim, biyografi

Wanderers bilinen temsilcisi - sanatçı Makovskogo Konstantina onun güzide kardeşi Vladimir tarafından gizlenmiş bugün Biyografi. Ancak, Konstantin ciddi, bağımsız ressam olma sanatta iz bıraktı.

aile Makovsky

Soyadı Makovsky iyi Rus sanatta bilinmektedir. baba Yegor Ivanovich Makovsky önemli bir sanat olduğu Moskova, amatör ressam. O Resminin Moskova Okulu olarak bilinen olacak sanatçılar için bir "tam ölçekli okulu' düzenledi.

aile hep hüküm etti yaratıcı ruhu her üç çocuk Yegor Ivanovich ressam oldular olması şaşırtıcı değildir. Evin sık sık babasının arkadaşlarını ziyaret - ressamları Karl Bryullov ve Vasily Tropinin olmak ve yazar Gogol, aktör Shchepkin, olabilir burada karşılamak Glinka besteci. aile sürekli edebi ve müzikal akşamları düzenlenen sanat vardı ilişkin tartışmalar edilir. Bütün bu çocukların oluşumunu etkilemiştir. Yetişkin Konstantin Makovsky resminde onun başarısı, o sanatın onun ineradicable aşık yerleşmek başardı babası sadece yükümlüdür söyledi.

- Vladimir büyük oğlu Konstantin, İskender'in kızı ve genç: ailesi üç çocuğu vardı. Ailede Servet mütevazı, ancak tam tüm rahatsızlık için telafi sanatın ruhunu hüküm sürdü.

Konstantin'in çocukluk

Çocukluğundan beri Konstantin Makovsky aslında, o Başka bir hayat bilmiyordum, sanat dalmış, ve o sanatçının yolunu seçmek gidiyordu. aile içinde tüm çocuklar çok erken çizmeye başladı.

Kostya, ailenin ilk çocuğu olarak, onlar resimleri ve planları, taslaklar tartışıldı ve resimler gösterdi, o babasına ve arkadaşlarına yakın olduğunu söyleyerek başladı. Bütün bunlar çocuğun estetik görüş ve menfaatlerini kurdu.

zanaat bulma

1851 yılında Konstantin Makovsky resim, heykel ve mimarlık babanın okula girer. Onun rehberlere vardı - V. Tropinin, M. Scott, S. Zaryanko A Mokritsky. Burada, çocuğun yedi yıl içinde dünya kendi orijinal görüntüsü sanatçı kurdu ve ona resim sanatının temellerini öğretti.

Okul yılında ilk öğrenci tüm olası ödül almıştır oldu. Rus İmparatorluğu'nda sanat alanında iyi eğitim kurumuna - 1858 yılında Konstantin St. Petersburg Sanat Akademisine girdi. Yaptığı çalışmalar sırasında, o düzenli Akademisi Yıllık sergide eserleri sergilenen ve hatta onun iş için bir altın madalya aldı "Pretender Dmitri ajanları oğlu Borisa Godunova öldürür."

bu sıkıcı ve modası geçmiş gibiydi akademizm olarak 1862 yılında Makovsky, sanatta yolu arayan başlar.

sanata Yolu

Konstantin Makovsky (resim, sanatçının biyografisi bu makalede sunulmuştur) onun tarzı arıyor, onun iç dünyasını ifade etmek istiyor. 1863 yılında, Sanat Akademisi Büyük Altın Madalyası için yarışmaya katılmak için seçilen on üç diğer sanatçılar ile birlikte akademisyenler utverzhdennnuyu, boya reddediyor.

O okuldan ayrılmak zorunda kaldı ve Makovsky ve eğitimin diploma alamadım. Bu olay "ondört isyanı" olarak tanındı. Protesto sanatçılar yazmak ve ücretsiz bir tema üzerinde çalışma özgürlüğü istedik olmasıydı, ama Akademi onları karşılamak için dışarı çıkmak istemedi. Aslında, bu akademizmin pranga karşı ayaklanması ve Konstantin Makovsky önemli bir rol oynayacağı gerçekçilik yükselen yeni bir okul, bir işaretidir.

1863 yılında, sanatçı grubunu I. Arkeoloji katılır ve tür resminin ortaya çıkan türünde çalışır. 1870 yılında Makovsky günlük yaşamın sahneleri anlatan, başlatıcıları ve seyahat sanatçıların Derneği yaratmanın ideolojik ilham kaynaklarıydı ve çok çalışma biri oldu.

O akademik sergi üzerinde çalışmaya hem sergilenen ve Wanderers eşliğinde gelmiştir. 80-ler Makovsky tarihsel konularda çok popüler yazar salonu portreler ve tablolar haline gelmektedir. 1889 yılında bir dizi eser Paris'te bir sanat sergisinde altın madalya aldı.

Makovsky nesne fırçaları tarihsel sahneleri, insanların hayatı, yaşamı vardı. O sevgiyle ve etnografik doğruluk kostüm ve karakter ayarı yazar. sanatçı giderek tarihsel konulara çeviriyor geç 80 ler, örneğin, daha detaylı resmini yazar, kamu ve eleştirmenler ile büyük başarı "XVII yüzyılda Boyarsky düğün bayram",. çeşitli insanların birçoğu portreler yaratıldı gibi.

Konstantin Makovsky sanatsal mirası birçoğu büyük, yaklaşık yüz resmi var, uzun epik (bugün tüm dünyada özel ve müze koleksiyonlarında dağılmış). Buna ek olarak, o Mesih Moskova'da Kurtarıcı İsa Katedrali tasarımında katıldı.

toplayıcı

kimin resimlerinde artık toplayıcıları ilgi nesnesi olan Konstantin Makovsky, o büyük koleksiyoncuydu. Bu tutku o sanat objeleri ve antika çeşitli sevilen babası miras.

Koleksiyonun fikri deyişle sanatçı tarafından formüle edildi: "Oldukça eski" tarihsel konularda kapılma, o sanatçının rafine lezzet çekti çeşitli eşyaları ve mobilyalar, kostüm ve tüm toplandı.

sürüklenmesi köylü teması sırasında, Makovsky ev eşyaları ve giysileri satın Rus eyaletine gitti. Doğu'ya Yolculuk oryantal ev eşyaları, kilim, takı ve kostümleri çok sayıda bir koleksiyon ekleyin. Sonuç olarak, sanatçı daire 80 inci yıl için daha çok bir insan konut daha bir müze gibi oldu.

koleksiyonları genellikle resimlerinin oluşturulması için temel olarak sunulmaktadır Nesneleri. Yani, "XVII yüzyılda Boyarsky düğün bayram" in, eleştirmenler tarihsel kostüm ve dönemin mobilyalarıyla tesadüf dakika ayrıntıları not edin. XX yüzyılın başında. Makovsky Rusya'nın en büyük toplayıcıları biriydi ve onun çalışma Bohemyalılar ve burjuvazi arasında çılgınlığı toplamak için moda açmıştır.

Konstantin Egorovich memnuniyetle gösterdi ve farklı sergiler şeyler verdi koleksiyonunun çok gururluydu. Ölümünden sonra, dul yarım milyon ruble üzerinde kaydedildiği ve işler bireylerin ve müzelerin koleksiyonlarına gitti sonuçla 1100 ürün koymak açık artırma, organize edildi. Ama ne yazık ki, montaj bütünlüğünde bir bozulma ve uzun vadeli çalışma Makovsky parçalara gitti.

en iyi iş

Sanatın çalışmanın nesnesi haline henüz Konstantin Makovsky, iyi resimler, biyografi, büyük bir miras bıraktı. onun en ünlü eserleri arasında şunlar vardır: "Ölüm İvana Groznogo", "Feast Boyar Morozova", "Bulgar şehit", "Minin Nizhny Novgorod Fuarı'nda", "Çar Aleksey Mihayloviç'le gelinin tercihi"

sanatçının özel hayatı

Konstantin Makovsky, çok seyahat Paris'te bir süre Afrika'ya üç ziyaret yaşamış ve tüm bu yeni oluşan modernizm özelliklerini bulabilirsiniz çalışmalarını, zenginleştirilmiş. onun sanatsal yararları için Makovsky Legion of Honor ve Aziz Anne verildi.

sanatçı üç kez evlendi. İlk eşi tüberkülozdan öldü ve ikinci boşandı. Tek yaptığı sanatçılar ve kültürel işçiler tane olan dokuz çocuğu vardı.

30 Eylül Yeni Stil 1915 tramvay kişiyi çaldı - yani seyrini Konstantin Makovsky çalıştırın. hayatı ve sanatçının çalışmaları gerçekçilik olma önemli bir sayfa olarak Rus resim tarihinin kalmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.