SağlıkTıp

Boyundaki sinir Sıkışmış, ne yapmalı?

Bir sinir sıkışmasından boyun - çok yaygın bir patoloji. Bir araba kazası, spor yaralanması, kötü bir düşüş ya da sıradan yaşlanmanın bir işareti sonucu olabilir. Sinir boyun sıkıştı ne olur? Bu sorunun birincil belirtileri nelerdir?

genel bilgiler

kasları veya omurgada lokalize sinir köklerinin, sözde omur gövdelerinin Sıkma, rahatsızlık, ağrı ve hatta uyuşma provoke edebilir. Aksi takdirde tıpta bu durum radikülopati aradı. şirketinden arası diskleri metabolik bozuklukları olan bu patoloji kendilerini (çekirdek merkezi elastik halkalar) başlayarak. Bunlar omurgada amortisör rol oynamaktadır. Bazen sürücüler yıkılan veya yerinden edilir, sonuç olarak, bir sıkışmak sinir kökleri vardır. Hatta gençler arasında son yıllarda bu sorunun giderek teşhis var unutmayın.

Eğer sinir sıkışan boyunda, yani Nörolog, bir doktoru görmek gerekir. şey, bu sorun, kabul edilemez ağrı ile karakterize servikal omurga, işlevsel bozukluklar ile yakından ilgilidir olmasıdır. MSS vücuttaki en karmaşık yapıların biri olarak kabul edilir. işinde anormallikler profesyonel ile münhasıran başa olmasının nedeni budur.

Neden sıkışmış sinir boyun? başlıca nedenleri

Şu anda, doktorlar bu problemin gelişmesine katkıda bulunan faktörlerden bir dizi belirledik. İlk sinyal bozucu nedeniyle diskler için çeşitli omurga bozukluklarına oluşabilir. Nedeniyle bazı hastalıklara ya da çünkü bu disklerin yoğun egzersiz yumuşatma özelliklerinin önemli ölçüde azalır. Sonuç olarak, onlar omurilik doğrudan uzanan bir sinir sıkıştırmak başlar.

Zaten doğuştan düzeyde vertebra yapıların bir patolojisi olan insanlar karşılaştıkları bu sorunla. İleri yaş, pasif bir yaşam tarzı, hormonal dengesizlikler, kronik hastalıklar - tüm bu faktörlerin de kısma neden olabilir. Bazen uzmanlar malign dahil ve cerrahi yara sonrası kalan tümörlerin, bir sonucu olarak bu patolojinin gelişimini vardılar.

Ne işaretleri kısma göstermektedir?

Sekiz servikal sinirler vardır. Sızdırmazlık kesinlikle bunlardan herhangi ağrılı rahatsızlık neden olabilir karıncalanma ve uyuşma vücudun herhangi bir bölümünde. Boyun sıkışmış sinir ise, ilk belirti - omuz bölgesinde ağrı. Ayrıca bölgede uyuşma ve kas güçsüzlüğü alabilirsiniz.

Başka bir belirti - elinde bir ağrı ve uyuşma ve rahatsızlık başparmak kadar hissedilebilir. Özellikle ciddi durumlarda, bütün el imalinde kullanılması. Bazı hastalar yutma sorunları, yoğunluğu ve serebral kan akışının keskin bozulma belirtileri değişen baş ağrısı.

Boyun siniri wrung. İlk ne yapmalı?

Başlangıçta, doktorlar ağrının giderilmesine yardımcı olan ilaçları almanızı tavsiye ederiz. Bu durumda, "ibuprofen" olarak adlandırılan mükemmel ilacı olduğunu kanıtladı. O reçetesiz satılmaktadır. Eğer çalışmazsa acıyı kaldırmak, derhal nitelikli yardım almalısınız.

Ne tedavi edilmelidir?

Bu sorunun tedavisi, bir kural olarak, ağrı ve enflamatuar süreçler ( "ibuprofen", "naproksen") indirgenmesi çıkarılması için sorumlu olan ilaçların kullanımı ile başlar.

Boyun spazmları tedavisinde, kas gevşetici de metokarbamol birlikte tavsiye edilir. Farklı hipnotik etki olarak onları dikkatle olmalıdır uygulayın. Böyle ilaçlar aldıktan sonra direksiyonuna alamayan ve yüksek konsantrasyon gerektiren diğer etkinlikler içine girerler.

Çok boğaz boyun (sıkışan sinir), doktorlar kortikosteroid enjeksiyonu tavsiye zaman. O yukarıdaki ipuçları tüm etkisiz olmuştur durumunda münhasıran olmalıdır hangi rücu oldukça radikal bir süreç olduğunu unutmayın önemlidir.

kabul fizyoterapi parazit ortadan kaldırarak mükemmel bir çözüm. Bu güçlendirmek için tasarlanmış egzersizler dizisinden ibaret boyun kasları. Onlar yaralanma olasılığı gibi bir fizyoterapist gözetiminde gerçekleştirmelidir. Başka tedavi seçeneği özel terapötik masaj olduğunu. Boyun kan akımını artırmak için yardımcı olan kasları rahatlatır.

Her zaman değil fizyoterapi ve ilaç hızlıca olabilir radikülopati gibi, (sinir boyun sıkıştı bir durum) bu patolojiyi ortadan kaldırır. Bu durumda ne yapılabilir? Nadiren yeterli doktor Erken cerrahi müdahaleye karar. Bu durumda, uzman dikkate hastanın tıbbi öyküsü, yaş ve genel durumunu alacaktır. Ameliyat sonrası rehabilitasyon dönemi sekiz hafta kadar sürebilir.

Nasıl Evde acıyı hafifletmek için?

Bir kişinin boynunda sinir sıkıştığında bir süre anlamıyla sabit musallat ağrı rahatsızlık bahsetmiyorum, etkisini kaybeder için, o oldu. Bu sorunların ortaya çıkışını engellemek veya zaten var "çözmek" için, evde basit egzersizler gerçekleştirmek için olabilir.

En basit - boyun bükme. Dik durmaya ve sıkıca göğsüne çene basmak gerekir. Sonra çok yavaş kafasını geri atmadan, Çeneni yukarı kaldırın. Bu hareket, beş kez tekrarlandı, ve 30 saniyelik bir aradan sonra olmalıdır.

Başka bir seçenek egzersizleri. arka iki eliyle birleştirilmiş ve boyun kasları ile zorlayarak, onların kafasına baskı uygulamak deneyin olun. Bu pozisyon yaklaşık beş saniye kalmalıdır.

Sonuç

Bu yazıda, boyun sıkışmış sinir ne yapmanız gerektiği hakkında konuştuk. Tedavi ve bu hastalığın nedenleri, kural olarak, birbirleri ile ilişkilidir. Bu gerçeğe rağmen, uzmanlar sorunun üstesinden gelmek için kendi üzerinde denemek önermiyoruz, nitelikli bir doktordan yardım isteyin daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.