BilgisayarlarYazılım

Filezilla Sunucu: Kurulum ve Bağlantı

Çözelti Filezilla - Bir ev veya küçük ofis ağında sunucu ile ağ bağlantılarını yapmak için en popüler programlar arasında. onun ayarı özellikleri nelerdir? Uygun programında belli seçeneklerin ayarlarken ne Look?

kurulum programı

Açıkçası, bir şekilde düşünmeden önce hangi Filezilla Server Kur, Windows 8.1 veya OS eski sürümleri, söz konusu kurulum programının özelliklerini işleyişini sağlamak için gerekli uygulamaktır. Dağıtım kullanıcı için kullanılabilir, çalıştırmak ve ardından AÇIK optimum ayar modunu seçmek gerekir: standart, sadece arayüz, seçici kurulum tam yalnızca FTP,.

Standart seçeneği tüm önemli aşamalarında kullanıcı katılımı ile, söz konusu yazılım yüklemektir yükleme programı. Birinci genel olarak benzer, ama aynı zamanda, bir PC kaynağı olarak çözümlere kopyalama içermektedir Tam düzenlemesi. Üçüncü şeması uygulanan bir PC'den bunu erişmeden FTP sadece arayüz modüllerinin kurulumu içerir - bu uzak bir bilgisayardan, örneğin, bu durumda mümkün hale gelir. Dördüncü seçenek, sırayla, sadece yönetim arayüzleri yüklemek istiyorum - bir seçenek olarak - uzak sunucuya erişmek için. olası farklı seçenek kombinasyonları ve kullanıcı ağ operasyon açısından optimum seçebileceğiniz bir özel yükleme - Sen beşinci düzenleme ilgisini çekebilirler.

Genel olarak, uzmanlar ilk seçeneği kurulum programı tercih etmenizi öneririz. Sonra programı yüklemek istediğiniz dizini seçin. Daha sonra cihazın modeli, yanı sıra sunucu başlangıç seçmelisiniz. Burada 3 seçenek vardır:

- bir hizmet olarak sunucusu yüklemek ve bilgisayar başlatıldığında çalışacak şekilde ayarlayın;

- bir hizmet olarak sunucuyu yükleyin ve PC açılışta programın manuel başlangıç set;

- manuel yükleme yazılımı ile basit bir yükleme kullanabilirsiniz.

seçtiğinizde Genel olarak, söz konusu programın işlevselliği ile herhangi bir sorun, örneğin, birinci seçeneği görünmüyor. Hemen arayüzü de üç mekanizmalar aracılığıyla uygulanabilir başlamadan:

- doğrudan açılışta - herhangi bir kullanıcı için;

- OS başladığında - belirli bir kullanıcı için;

- manuel modda.

Belli bir arayüz daha fazla model indirmek seçimine ilişkin ölçütleri dikkate almak yararlı olur.

Yükleme modeli seçme arayüzü: Filezilla Kurulumu

Bu nüans söz konusu yazılım özellikle yetkisiz erişime karşı sunucu denetimi modüllerini korumak açısından bir değere sahip yükleyin. Tabii ki, ağa yetkisiz erişim olasılığını en aza indirir hangi güvenlik duvarı, yapılandırma Filezilla Server yüklerken bu yapılabilir, ancak güvenliğin daha az önemli yönü yazılım göz altında yüklü olduğu bilgisayara doğrudan erişimi denetlemek için bir organizasyon olarak kabul edilmelidir.

PC bir kullanıcıyı çalışma olasılıkları daha yüksektir ise, ilk indirme seçeneği arayüzleri seçmek mümkün olacaktır muhtemeldir. Bilgisayar birkaç kişi çalışıyorsa, daha iyi ikinci seçenek önyükleme arayüzleri olacağı muhtemeldir. Gerektiğinde size kutu daha da güçlendirmek emniyet kullanarak sunucu tarafından yapılandıran manuel yükleme arabirimleri.

Söz konusu yazılım, bilgisayarda yüklü olacak sonra kullanıcı sunucusuna erişirken kullanılacak en uygun IP adresi ve port ayarlamak gerekir. Ayrıca programın yönetici şifresini ayarlamanız gerekir.

Ana program arayüzü

Filezilla Server yapılandırma birkaç aşamada gerçekleştirilir çözüm, 2 ana arayüzden oluşmaktadır.

İlk olarak is in gerçektir FTP sunucusu. Bağımsız bir sistem modülü olarak çalışır ve uygulanan bir PC ile, bir kullanıcı ara yüzü aracılığı ile ayarlanamaz. Gerekirse, bu modül işletim sisteminin kontrol paneli aracılığıyla işletim sistemi hizmetleri listesinde bulunabilir. örneğin, durumda bir sunucu arayüzleri elle çalıştırılmalıdır hangi seçilirse yüklerken - Pencereler, FTP sunucusunda kullanılabilir uygun bir araç yardımıyla, ile, tersine, bunu durdurmak için, çalıştırabilir veya. Ama bir kural olarak, Filezilla Sunucusu (Windows XP, Vista veya ilgili fonksiyon açısından OS'nin daha yeni bir sürümü çok farklı değildir) otomatik olarak kabul sistem hizmetinin kısmen Bilgisayar önyükleme doğrudan başlar.

İkincisi, ana modülleri kontrol etmek üzere tasarlanmıştır sunulan bir arayüz üzerinde düşünün. o başlatıldıktan sonra sunucu işlevlerini yerine modüllerin bağlantı gerçekleştirdi. Ne zaman etkin olmayan pencere arayüzü yönetimi programı is küçültülmüş için sistem tepsisi, hangi is located yakın saat çalışıyor.

Bu arayüzler Filezilla Sunucu programının yararlanarak - - Uygun yazılım ayarı Şimdi uygulamaya konulan şeklini ele alalım.

Filezilla sunucusu yapılandırma ne aramaya?

söz konusu programı kurarken neye dikkat etmek özellikle yararlı olacaktır? Bazı durumlarda, bir ağ yöneticisi ağ süreçlerinin izlenmesi ile ilgili bazı yazılım işlevlerinin yararlı olabilir.

Örneğin, kontrol panelinin program sayesinde, sen dergisinin içeriğini ağ işlemleri okuyabilir. Belli kullanıcıların aksiyon sunucusuna bağlanmak kaydedildi. Bu arayüz ayrıca sunucuya bağlı olan PC'lerin belirli bir listesini yansır. Ağ trafiğini dağıtılan nasıl iz mümkün olur.

Filezilla Server başka özelliği - Bu işleve uygun çözümler sayesinde ayar birçok durumda optimize edilebilir, diğer PC arayüzleri gelen çözümleri kullanmak yeteneğidir. Bunu yapmak için, bilgisayarların varsayılan blokları ile sunucu tarafı yönetimi hizmeti için doğru ayarları ayarlamak yeterli olacaktır.

Uzmanlar do not tavsiye etmek markası değişiklikler de Güvenlik Ayarları seçenekleri de arayüzler arasında yazılım altında husus. Bu ortamlardaki ayarlamaları, yanlışlıkla gelen ve giden ağ bağlantıları üzerinde isteğe bağlı kısıtlamalar ayarlayabilirsiniz gerçeği.

Benzer şekilde, Çeşitli seçenekler ayarların doğru sunucu ayarları açısından ayrı bir öneme sahip olacaktır olmayan kullanıcılar için mevcuttur. arayüzlerdeki şifre ekranı, veri aktarım tamponların miktarı yasak - alınanlar arasında. Ağın işlevselliğini sağlamak neredeyse alakalı ayar grubundaki değişikliklerden etkilenmeyecektir değildir. Ayrıca, büyük olasılıkla GSS Ayarları arayüzü tarafından Kerberos GSS protokolünü yapılandırmak gerekmez.

arayüz Yönetici Arayüz Ayarları sayesinde, kullanıcı sunucu yönetimi modüllerini erişmek için kullanılacak en uygun IP adresi ve port ayarlayabilirsiniz. Filezilla Sunucu için bu seçeneği akılda tutulmalıdır yönlendirici kurulum bir ilişki yoktur. yönlendirici üzerinde başka IP adresini kaydeder. Söz konusu seçeneği Cycling, hangi açık erişim sunucusu bilgisayarlara IP adresleri listesini yapılandırabilirsiniz.

içinde çeşitli operasyonların kaydını etkinleştirin seçenek Günlüğü yöneticisine kullanırken ağ bağlantıları tek tek dosyalarda yanı sıra veri dosyalarının ayarlanan limit değerini.

yönetici sunucusu ve buna bağlı olan PC arasında dosya alışverişi hızını sınırlayabilir hangi çok faydalı Hız Limitleri seçenek olabilir. Bu durum, sınırlama mayıs be set sürekli veya en zamanlanmış defa.

Filetransfer sıkıştırma - Başka kayda değer bir seçenek söz konusu program yardımcı olacaktır trafik hacimlerini kaydedin. Ilgili işlev minimum veya maksimum dosya sıkıştırma aktif hale getirilebilir dikkat çekicidir. Ayrıca, sıkıştırma çağrılan olmayacak trafiği ile sorguları için, IP adreslerini düzeltmek mümkündür.

Anahtar ayarları

Şimdi en popüler seçenek Filezilla Sunucusu maruz kalan hangi yolu daha ayrıntılı olarak ele alalım. Kurulması programında bir soru, başlangıç dan sayfa Genel Ayarlar - Yazılım arayüzü soru, yazılı İngilizce. Bu seçeneği seçerek, kullanıcı, örneğin, bağlantı için varsayılan bağlantı noktasını değiştirmek için - bu başka bir numara 21 atanır varsayılan tarafından.

Başka bir seçenek ayarları - düşünülen yazılım faaliyet sunucuya bağlanabilirsiniz kullanıcıların optimum sayısını ayarlamak için. Ayrıca, ilgili arayüzleri düzgün ağa bağlanamıyor bir PC ile iletişimi durdurmak için ayarları tanımlamak için izin verir.

IP ayarları

IP adresleri reçete açısından FTP sunucu yapılandırması - Program Filezilla Server aşağıdaki dikkat çekici nokta. Bu durumda biz IP Bağlar ayarlarının kullanımı söz ediyoruz. Bu seçenek sayesinde, Filezilla Sunucu FTP sunucu yapılandırması uygulanan bağlanacak diğer bilgisayarların IP adreslerini reçete ile yapılabilir. kullanıcı yalnızca yerel ağ içindeki olan PC'ler için sunucu erişimini ayarlayabilirsiniz veya belirli bir şekilde diğer bilgisayarların yetkilerini genişletmek için.

Bisiklet ayar IP Filtre, sen teneke yapılandırmak belirli IP adresi, hem de bir dizi belirli adresleri gelen hangi irade be imkansız bağlantı için sunucu ve gerekirse - sormak belli istisnalar.

Pasif modunu ayarlama

Göze çarpan başka bir seçenek Filezilla Server - pasif mod ayar. Bunu yapmak için, kullanıcı söz konusu arayüz programında Pasif mod seçeneğini kullanması gerekir. Uygun ayar formları, bu nedenle uygulanan sunucuya pasif bir bağlantı sağlamak için gerekli ayarları. İlgili parametreler Filezilla Server ayarlama yaparken gerekebilir - Router`ı. TP Link örneğin, ve diğer popüler markalar, üreticiler arasında router, bulunmasına imkan sağlamak uygun devaysa gerekli parametreler içinde yazılımı. Tabii ki, ilgili seçeneklerin birçoğunu aktive etmek yönlendirici güvenlik duvarı ve NAT fonksiyonunu desteklemesi önemlidir.

Büyük olasılıkla, kullanıcı ISP tarafından atanan belirli IP-adresini bilmeniz gerekir. Bu sadece yazılım yönlendirici arabirimleri kullanılarak bulunabilir. örneğin, Windows 8.1'de için, olsaydı aynı olacaktır karşılık gelen adrese erişimi açısından, Windows 7 kurulumunu - Bu sorun başarıyla bakılmaksızın Filezilla Server yüklü olduğu hangi işletim sistemi çözülebilir. Uygulamada, sunucuya birinin bağlantısı veya başka bir bilgisayar ile sorun varsa IP adresi ayarlarına ayarlamalar, çoğu durumda, bu gereklidir olun.

Sunucu güvenlik ayarları

Şimdi sunucu bağlantılarını kullanarak güvenliği yapılandırmak için bir yol çalışma. Biz irade gerek için optimize alakalı parametreleri Filezilla Sunucu SSL yapılandırması. Bu SSL / TLS Ayarları arabirimi üzerinden gerçekleştirilir. Bu durumda, ilgili protokoller için destek etkinleştirmek için gereklidir. Kural olarak, durumda özel anahtar adres, sertifika ve parola ayarlarını düzeltmek için gereklidir.

Ancak, unutulmamalıdır, bu seçenekler pratikte yaşanan yöneticileri dahil bulunmaktadır. Genel olarak, varsayılan olarak ayarlanır parametrelerini ayarlamak için ayar SSL üretmek için gerekli değildir. Sunucu güvenliği başarısız kullanıcı bağlantılarını filtreleyerek da geliştirilebilir.

Hesaplar ayarlanıyor

ayarların sonraki en önemli grup kullanıcı hesaplarının kayıt ile ilgili üzerinde kabul edilir. seçme Kullanıcılar - Yeni bir hesap oluşturmak için menü öğesi Düzen, ardından seçin. Sonra kutu çalışma ile kullanıcı hesapları.

Yeni bir hesap eklemek için, Ekle seçmelisiniz. Sonra uyan kullanıcı adı, ve gerekirse - grup hangi bilgisayar tedavi edilmelidir için. Gerekli düzeltmeler yapılabilecektir sonra, bir şifre hesap oluşturmak istenir. Ayrıca sunucuya bağlantı sayısı sınırına etkinleştirebilirsiniz.

Uzmanlar onsuz temelde yapabilirsin olsa verilen hesapta program için bir parola ayarlamanız önerilir. Teknolojik Bu sorun özellikle Filezilla Sunucu çözümleri evrenselliğinin göz önüne alındığında, zor değil çözmek. örneğin, ağın dışından erişim için Windows 7 Yapılandırma veya Windows 8.1 gerekli seçenekleri sergileyen, aynı algoritmaları üzerinde gerçekleştirilir.

klasör paylaşmak

hisse klasörler - Göze çarpan başka bir seçenek AÇIK olarak kabul edilir. Için bu modül ktive Hisse Klasörler. Gelen sipariş için seçme dizin hangi erişim irade olun EnTER Ekle düğmesi ve ardından - select istenen sürücü. Aynı zamanda belirli bir dizine erişim haklarının listesi verilir. Örneğin, okuma gibi işlemleri ayarlamak yazma, silme ve belirli dizinde bulunan dosyaları değiştirmek mümkündür.

Nasıl sunucuya kullanıcıların bağlantısını sağlamak için?

, Filezilla Server sergilenen gerekli seçenekler sonra başka önemli bir görev - Windows 7 kurmak veya daha yeni işletim sistemi yönetilen bilgisayara bağlı sunmak için olabilir arayüzleri kilit parametrelere oldukça hızlı erişim varsayar. To do bu, ilk hepsi know sunucusu IP adresi. Bunu bulmak için, ağ yöneticisine kullanıyorsa, servis sağlayıcı çağrı veya yine yönlendiricinin yapılandırma arayüzü girmeniz gerekebilir.

Kullanıcılar aynı zamanda yukarıda bizim tarafımızdan kabul biçimde değiştirilip değiştirilmediğini bir sunucu ve port numarasını giriş ve şifreler aktarmanız gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.