Kendini yetiştirmePsikoloji

Mutluluk için gerekenler? Ne bir insanın mutlu olması gerekiyor? Aşk ve mutluluk

ne olursa olsun cinsiyet, renk, yaş, din ve tek arzusu ile birleştiği yeryüzünde tüm insanlar, - mutlu olmak. Sadece favori futbol takımı kazanmak isteyip ve fonlar Gucci yeni ayakkabılar için yeterli olup olmayacağını, hesapta kalan ne kadar para endişe duymadan, ertesi gün bizim için mağaza ne düşünmeden, mutlu ol.

mutluluk kavramı

Ancak, her birimiz kendi şekilde mutluluk anlar. Birisi mutluluk için - Sağlık ve sevdiklerinize refahı olduğu; hesaplarında baş döndürücü bir kariyere - Birini bir İsviçre bankası, Hawaii pahalı arabalar ve tatiller. Birisi zafer, tanıma ve çalışmalarında mutluluk duyduğunu görür ve birisi dünyanın en lezzetli lezzetleri görünüyor ekmek küçücük bayat parça bulmak gayet mutlu ve ertesi sabah için bir gece-en azından yatacak bir yer bulmak olacak tekrar devam etmek varoluş mücadelesini. Hatta erkek ve kadınların anlamada mutluluk Çeşitli. Ne bir insanın mutlu olması gerekiyor? paradoksal olarak, yemek, sadık ve sevecen hayat arkadaşı karşılamak ve, iyi para kazanmak toplumda belli bir konum işgal etmeye, kendi gözleri ve diğerlerinin gözünde kendilerini kurun. Güçlü adamın omuz, güçlü aile, gelecekte güven, sağlıklı çocuklar da - bir kadın mutlu olmak için ihtiyacı olan şeyi, daha doğrusu, kadınların büyük çoğunluğu, ilk etapta kendini gerçekleştirme ve kariyeri için bağladılar adil cinsiyet, temsilcilerini saymıyorum.

Sürekli mutluluk ve nasıl kazanmak için gerekli olduğu hakkında merak yaşayıp çalışmak ve parlak anları ile hayat doldurun. Bir erkek neden mutlu ki? Neden hayatın anlamı hepimiz aşağı bu kadar iyi bulmak için geliyor nedir? Kimlik ve "mutluluk" kavramının "aşk" var mı? cevabım yok Serisi sonsuz sorular. mutluluk, zor değişken ve aldatıcı olduğu için. Ve onu bulmak ve onu tutmak için nasıl kurallar net bir seti vardır.

para mutluluk veya mutluluğu için para?

Para bizi mutlu kılan yaygın inanç biri maalesef yanlıştır. Ve hatta onların sayı, Fransız milyoner Pol Getti olarak. milyonerler, şov dünyasının yıldızları ve başarılı işadamlarından% 60 alkol kötüye ve depresyon çıkmak için uyuşturulmuş olan, daha sık hasta ve stres ve enjeksiyonlar, gençlik ve güzellik destekleyerek yol açtığı hastalıklardan erken ölmektedir. Aynı duyguları yaşadıklarını sınırlı mali kaynaklara sahip insanlar, sevdiklerini kaybetme geleceğin korkulu çocuklar endişesi, yalnızlık, ihanet ve hile muzdarip. Ve para miktarı ne olursa onlara memnuniyet ve sevinç ezici bir fikir vermek üzere mümkün değildir.

Ve bazen ne kadar az mutluluk için gereklidir: doyurucu bir yemek ve dinlendirici bir uyku; Parlak sınav sonuçları; Uzun zamandır beklenen "aşk". öfori ve heyecan, cüzdanınızda banknotların sayısına bağlı değil kısa ama keyifli anı olsun.

bir yol olarak İşçi mutlu olmak

Biz tabi kitapların büyük düşünürleri ve yazarları düşünüyorsanız, mutluluk anlamı amaçlı çalışma ve zahmete etmektir. mutlu anları eksikliği, beklenen başarı ve elde hedefleri hakkında düşünceler mutluluk ihtiyacını kesme, sevdiğin şeyleri değiştirebilirsiniz. mutlu ve kendine yeten yaşam bileşenlerinden birini - Ve bu hedefe ulaşmak için. Üstelik ona doğru hareket süreci, her geçen sahne, varoluşa anlam veren bir harika, benzersiz anları veren renkler, umutlar, beklenen zafer tatlı tadı, yaşamı doldurur. Ancak, birçok durumda, sonuç acı ve hayal kırıklığı hissi yerine beklenen sevinç getirir. Neden böyle oluyor?

"Herkes dağın tepesinde yaşamak istiyor, ama tırmanmaya oradayken bütün mutluluk, bütün gelişme oluyor" - P. Coelho söyledi. Yol başarıyla hedefe ulaşılıp ulaşılmadığını, geçti ve bu tutku, o arzu adrenalin duyguların hayatı parlak paleti yapar, artık yoktur. Ne bu durumda yapılacak ve ne kadar hala bu yollarının geçeceği mutlu olması gerekiyor mu? Psikologlar çeşitli hedefler belirlemek ve bunların uygulanmasını sağlamak için düzenli olarak önerilir. Ve sonra onu değişken ve kaprisli servet yanında uzun süre tutabilir.

Aşk ve mutluluk. bu kavramlar İster aynıdır?

Eğer mutluluğa neden ihtiyaç sorusuna dönersek, ben söylemek istiyorum olumlu bir tutum, "aşk" denilen ezici duygu neden olduğu insan sağlığı ve yaşam üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Evet, yapmak yapabiliyor , insanları mutlu çocukluk bize doğasında bu harika duygu ihtiyacı biz akraba ve arkadaşlarından elde annesinin sütünün, onu absorbe çünkü. Aşk ve tek aşkım - Bir kadın ihtiyaç duyduğu gençlik ve güzellik korunması için, gözlerinde parlamaya, mutlu olmak. Aşk - kalpleri yumuşatma ve amellerine ilham, dünyayı yönlendiren çok güçtür. Hatta, bu mutluluğu karşılıksız içerir seviyorum. Mutluluk, zevk için, farklı bir kişi yaşamak onun için yaşamaya ve hatta acı, titremeye hissediyorum. Sadece sevgi Bir adam duygular, duygular ve hisler volkan kasırganın baş döndürücü kokteyl verebilir. Bu yüksek duygu bizim varlığına gerçek anlamını veren her şeyin değer.

mutlu bir hayat kanunları

Her kişi o daha iyi ve daha ilginç yapacak olan rehberliğinde kanun, "mutlu bir hayat", kendi kümesine sahip olmalıdır. Bu altın kural hedefleri, arzuları uygulanmasını sağlamak ve manevi ahenk bulmayı amaçlayan davranış hattının bir türüdür. Bunlar zihniyet, değerler oluşmuş ve her durumda mutluluk için gerekli olanın sonsuz sorunun cevabı bir tür olarak, pes izin vermez, başarı için büyük bir motivasyon olduğunu güzel.

Bir karşı zafer

İçinizdeki "I" Conquer ve hayalini gerçekleştirmek için ona ilham verdi. kendini aşırı Zafer hayranlığa layık büyük işler biridir. Kendini kazanın - şüphesiz, iç korkular, belirsizliği kovmak ve hoş düşünce ve hedefe ulaşmak arzusu ile zihin doldurmak, tembellik yenmektir. Bir rüya gerçekleşme, yukarıda belirtildiği gibi, bize biraz daha mutlu yapabilir bir durumdur.

düşünceler malzemedir

Biz - Bu kendimiz hakkında ne düşündüğünü sonucudur. Sizin ortamda, daha başarılı, zeki ve senden daha parlak insan çünkü kendileri değersiz işe yaramaz, şanssız dikkate almak gerekli değildir. Onları asla, ancak haline hayran kim ve herkes gıpta edebilir. Bu sonucu elde etmek için, sadece kendine inan gerek tüm iyi şeyler görmeye çalışın, iyilik, başarı hedefleyen ve pes edilmeyecektir. Evil düşünceler, bir kötümser tutum, dırdır, ve kendisi reddi -, er ya da geç yaşamı yok edecek bir kötülük.

Cömertlik - bir özellik güçlü insanlar

affedip gitmesine izin öğrenin. Sana haksızlık birisi, istenmeyen anıların ve şikayetler dan ruhunu özgür olacak affet. Ve böylece mevcut, çok acı yok tasasız ve karartılmış hoş olmayan anılar hakkını kazanarak, ağrının kaynağını açığa.

Mutluluk senin içinde!

Sizin huzur çevreleyen toplum tarafından benimsenen maddi mal ve değerlere bağlı değildir. onlar ne yoksa, diğerlerinden daha kötü hissetmeyin. Bunu fark etmez her kendi için Mutluluk, bu sürece sessizce, makine, konak, pahalı şeylerin satın gelir ve senin içinde yaşıyor etmez.

kendini başkalarıyla kıyaslamayın, onları başkasının görüşüne ve sosyal basmakalıp için kendinizi değiştirmeyin, hayatın kendi senaryosu oluştururlar izin vermeyin. Yüksek sosyal statü - Bir mutlu ve kaygısız yaşam garantisi ama onun kopyası için oldukça üzgün değil. ruhun uyumu - Kalbinde yerleşmek ve içinde aşkın ve şans meyve ekmek gereken basit mutluluk vardır.

.... Biraz Hayal Ve aniden gerçek oldu?

rüya ve hayallerini inanmak. Her rüya uygulanan eşsiz bir özellik vardır. senin üzerine onun gerçekleşmesi imkansızlığını etkilemeye çalışıyor olanlar için hiçbir dikkat edin. imkansız, mümkün hale yalnızca istemek için bu fazla. O genellikle zor durumlarda aktive edilir güçlü iç rezervleri yaklaşık unutmadan olandan İnsan hep daha az kendini kabul etmiştir.

destek Grubu

çevrelerindeki insanları hissetmeye öğrenin. Güçlü uyarıcı, büyük destek ve anlatılmamış servet - "salona Yardım". arkadaş daha geniş çemberinizin, daha arkadaş ve meslektaşları, daha mutlu ve hayatınızı daha sakin. İnsanları kazanmak iyi bir dinleyici, içten ve sempatik arkadaşı konuşmak ilginç öğrenin. Onun çılgın fikirler ve girişimleri desteklemek amacıyla, başka bir kişinin söz ve eylemlerini anlamak ve haklı çıkarmak için, Duygularınızı kontrol etmeyi öğrenin. Ve sonra güvenilir bir arka ve sana inanıyorum sizi takip ve örnek alacak büyük bir destek grubu olacaktır. Bir insanın mutlu olması gerekenleri ve - arkadaşlar ve kendine değer Güven?

yaşamın bu altın yasaları ardından, başarılı olacaktır kalmaz, zihin, iç uyum ve değiştirilebilir servet ayrılmaz bileşenleridir başkaları saygı barış kazanacaktır.

Eğer Yani mutluluk gerekenler? İstatistiklere göre, mutlu insanlar daha uzun yaşamak ve daha az muzdarip. Onların yaşam - Bir ilginç, parlak güneşli, onlar, onun coşkuyla onları enfekte canlılığını azgın sevindirici bir mıknatıs gibi insanları çekmek, bu başarısına katkıda onlar hayalleri hayata koymak kolaydır. Onlar gibi olmak ister misiniz? hayatı hakkında şikayet durdurun ve yaygın gülümseme ve farklı bir açıdan dünyaya bakmak tüm başarısızlıkları için kendini suçluyorsun. Çok güzel, değil mi?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.