SağlıkTıp

Uygun boy ve ağırlık belirler

Eşleştirme boy ve kilo rahatsız asla mükemmel figür olan kişilerin bu, yüz belki sadece birkaç kişi nadirdir.

Ama küçük servet bu sık önsel, her şey daha sonra en azından vücudunuzu normalleştirmek için, sürekli yakın olmasa bile ideal için çaba gerekir.

herkes için özel bir sorun her zaman bir ağırlığıdır. Bu ölçüt büyümesi ile birlikte olmalıdır. Bir kişinin, özellikle kısa, acı fazla kilo, o çok prezentabl görünüyor ve eğer o boy ve kilo optimum olduğu ortaya çıktı eşleştirmeye çalışır zorunda kalacaktır.

ağırlığı ve tablonun yüksekliği optimum oranını belirlemek için tasarlanmıştır, ancak bunların hiç biri kesin olarak kabul edilebilir. Gibi üzerine deri kalınlığı, bacakların uzunluğu, tam gövde yüksekliğinde, göğüs hacmi, ve benzeri gibi diğer faktörleri göz önüne almak gereklidir. bu kayıtların olmadan aynı kilo ve boy ile iki kişi farklı bakmak çıkıyor - komple - ince, diğeri.

en uygun oranı erkekler için, kemik ve kas dokusu ve yağ karşılaştırmalı endeksleri olarak - Kadınlar için% 9-15 - toplam yağ ağırlığına 12-20% arasındadır.

Eğer norm ne kadar performans sapma gösterir belirlenmesine yardımcı olmak için farklı yöntemler ve tablolar vardır. En popüler yöntem olan Quetelet indeksi kabul edilen boyu ve kilosu uygun bazında hem de vücut kitle indeksi, olarak alınmıştır. Ama biz ergenler, yaşlılar, sporcular, hamileler ve emziren anneler için, bu endeksler yanlış olabilir unutmamalıyız.

(Kare metre cinsinden) büyüme oranı bölünmesiyle (kilogram) ağırlığı: Quetelet endeks puanları formülü kullanmak için ideal bir ağırlığı hesaplayın. 19-25, kadınlar için boy ve kilo oranı - - 19-24 erkekler için Norm sonucu olarak kabul edilir. endeks 18.5 ağırlıktan az olduğu zaman büyük ölçüde hastalıkların riskini artırır, son derece düşüktür. 40 II 'ölçüde daha yüksek - 30,0-34,9 - I ölçüde daha 35,0-39,9: obezite - Sayılar üzerinde, ön-obez olarak tanımlanabilir 25,0-29,9 aşırı vücut ağırlığının gösterilmesi 0 - III derece hayati tehlike olarak kabul edilir.

Ancak, Quetelet indeksi yağ vücutta dağıtılır tam olarak nasıl göstermez.

kalça hacim endeksi bölünmesiyle bel (göbek seviyesinde) endeksi: Başka bir formüle rücu olması gereklidir. 0.85, kadınlar - - 0.65-0.85 erkek normal oranda bir şekil olması. İdeal fiziksel olarak bel çevresi formül "büyüme eksi yüz" uygun ve göğüs çevresi ile yaklaşık olarak aynı olması gerekir, en az 25 santimetre Baldır çevresi olmalıdır. 72 cm, baldır ve göğüs çevresinin - - yaklaşık 97 cm 172 cm yükseklikteki kadın bel çevresi olması gerekir.

boy ve ağırlık Eşleşen yaşına göre değişir. Normal ağırlık oranı daha yüksek, kişi yaşlı.

büyüme ve içinde - - yaşa (yıl) P: Ama burada da o kodları tanıtımıyla, formülün oranını belirlemek için gereklidir. Eksi 110, 40 P (ost) (santimetre) üzerinden - P - (ost) (santimetre) -100, tanımı gereği, Broca ağırlığının en popüler formül 40 yıla kadar insanlar için eşit olmalıdır.

Gerekli ağırlık standartlarını belirlerken belirlemek için fiziksel türü. astenik (tonkokostnoe) tip insanlar% 10 sonuçtan çıkarılabilir olmalı ve hypersthenic (kemikli) Vücut tipi olanlarda -% 10 sonucuna ekleyin.

normostenicheskoe (normal), giperstenicheskom (kemikli) ve astenik (tonkokostnoe) fiziksel: Eğer üç kategori olduğunu bilmek gerekir kişinin ne tür öğrenmek için. set ilavesi tipi basittir: bileğinde ince yerin (santimetre) çember ölçümü istiyorum: o tip bir göstergesidir (Soloviev endeksi). 15-17 cm - Erkekler için endeksi, normostenicheskaya İdeal şeklin eklenmesiyle sırasıyla kadınlar için 18-20 cm olacaktır.

Bu göstergelerin giperstenicheskom tipi kullanılacak olduğunda, sırasıyla daha yüksek 20 cm, astenik ilave kişilerde 17 cm -. daha az 18 cm ve 15 cm.

Mükemmel yüksekliği eşleşen ve ağırlığı da formül Nagler belirlenebilir. Bu formüle göre, 61 inç (152.4 cm) büyümesi 45 kilogram ağırlığı uygun olmalıdır. inç (yani her 2.45 cm) büyümesini aşan her ağırlığı 900 gram ile uyumlu olmalıdır. Sonucun bir 10% Artı. temel rakamı aşan 176 santimetre büyüme ile sadece üzerinde 21 kilogram tarafından karşılanması için, 23, 6 cm olan, yani, normal kilolu 66 kg'dır. yaklaşık yüzde 10 (yaklaşık 6 kg) İzin kilo alma, toplam ağırlık 72 kg olabilir, böylece.

karşılık tablosu boy ve kilo yardımcı olabilir, normal ile ayarlarınızı kontrol edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.