İnternet ağı

Bir online ve çevrimdışı nedir

"Çevrimiçi" ve "offline", kelime bilgisayar donanımı ve telekomünikasyon bağlantılı olarak özel bir anlamı vardır. ikinci kapalı halde bulmak ima ise genel olarak, ilk dönem, bağlantının durumunu göstermektedir.

"Çevrimiçi" o unutulmamalıdır ne bahsedersek bu kavram insan etkileşim ve konuşma alanına geçti telekomünikasyon ve değerler ötesine geçmiştir. olay dışında - doğrudan iletişim tüm katılımcılara için geçerli değildir sorular, "çevrimdışı" ele alınması gerekirken Örneğin, bir iş toplantısı sırasında yaşanan tartışmalar, "on line" dir.

ilgili e-posta

bu kavramların ortak kullanımına örnek "çevrimiçi" veya "çevrimdışı" olabilir bir posta kullanıcı aracısı vardır. Böyle bir uygulama, Microsoft Outlook olduğunu. ekli formu, bunun (örneğin, düzenli aralıklarla yeni postaları kontrol etmek) posta sunucusuna bağlanmaya çalışacaktır. çevrimdışı modunda, bu yüzden yapmayacağım. Çevrimiçi veya çevrimdışı bir ajan mutlaka çalışmakta olduğu bir bilgisayar arasındaki bağlantının durumunu ve interneti yansıtmamaktadır. kullanıcının durumu bağlı değilken Yani, kendisi, bir kablo modem, ya da diğer araçlar üzerinden internete bağlanabilir cihazdır.

medyaya göre bir "çevrimiçi" nedir

bu kavramların kullanımının başka bir örneği dijital ses teknolojidir. Oyuncu, bir dijital ses düzenleyicisi veya sitede bulunan diğer cihaz, kullanıcının eylemleri ile senkronize edilir. Oynatma başlar bağlarken, cihaz otomatik olarak ana ile senkronize ve kayıtta aynı noktadan müzik çalmak için başlar. Teknoloji hızla gelişmeye devam ediyor. Bugün, uzaktan sadece müzik dinlemek değil, aynı zamanda film izlemek ve hatta TV şovları online yapabilirsiniz. Bu kategori hemen görüntülemek internet için kullanılabilir haberleri ve diğer video ve ses kaynaklarını içerebilir.

Ne "çevrimiçi" ve kendini görünümüdür

Bir web tarayıcısında, bağlı veya bağlantısı kesilmiş statüde olabilir - Üçüncü örnek, bu kavramların paylaşılmasıdır. O Bağlı sadece iken sunucudan sayfayı kaldırmak için çalışacağız. Gelen çevrimdışı modda sayfaları daha önce internet bağlantısı ile yüklenmiş ve yerel kopyalarını kullanarak açılabilir nerede, kullanıcılar, kendini görünümü gerçekleştirebilir. bilgisayar ağ bağlantısı ya da bağlantı imkansız ya da istenmediği zaman bu yararlı olabilir. Sayfalar yüklemek veya önceden kullanıcı çevrimiçi görüntüleme ya da bağlı bir durumdayken son güncelleme Bazı sayfalarda yerel kopyalarını saklamak üzere yapılandırılmış bir uygulama kullanılarak bir sonucu olarak Web tarayıcısı için kendi önbelleğinde. Örneğin, çevrimiçi tarayıcı oyun oynamak, sayfayı kaydedebilirsiniz. Sonra belli bir düzeyin geçişi devam edin.

çevrimdışı görüntüleme için sayfalarını indirebilirsiniz Böyle bir web tabanlı uygulamalar Internet Explorer. Onlar sık listesine eklenir, bunlar işaretlenir "çevrimdışı görüntüleme için uygun." Internet Explorer tam sayfa olarak yerel bir kopyasını indirir.

Sonuç

Çevrimiçi olduğu hakkında bir konuşma toplarsak, aşağıdaki sonuçlara varabiliriz. İnternete bağlantı çeşitli dosya ve iletişimine kalıcı erişim olduğunda. Buna karşılık, ağa yeterli bağlantısı olmayan bir alan için, kullanıcılar bilgilere çevrimdışı erişim sağlamak için çalışıyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.