İnternet ağı

İnternet protokolü nedir: temel kavramlar

Bugün, hemen hemen tüm küresel erişim için kullanıcıların World Wide Web veya düzenli oluşturmak LAN bağlantısı sözde İnternet protokollerini kullanarak. Her durumda, bunların kullanımı ve yapılandırma ile durum oldukça anlamlı farklılık gösterebilir. en temel kavramları tanımlamak çalışalım.

kavram ve yaratılış öyküsü: Internet Protokolü nedir

Tüm İnternetin atası kez bile askeri itaat tek seferde Birleşik Devletleri APRANET ağında kurulan inanılmaktadır. Özü, paket kullanımında oluşan veri transferi, yorumlanması ve arka başka bir terminal oynanan olabilir, bazı kısımları tarafından, yani.

Diğer bir deyişle, internet protokolü ve saatte ve şimdi bilgisayar arasındaki veri yönetimi bazı kurallar dizisinden ibaret terminalleri, sunucular, mobil cihazlar vb Böyle bir birleşik ortamda geçer ve özel programlar veya aynı kaynağa eşzamanlı erişim yoluyla birbirlerine dünya çapında cihazları bağlamak mümkün hale geldi.

İnternetin protokolleri nelerdir?

Örneğin, Internet Protokolü, Windows çalıştıran en yaygın bilgisayar sistemleri düşündükleri bir açıklama (Linux gibi Mac OS X ve diğer UNIX benzeri sistemlerde, biz etkileyecek değildir).

Bugüne kadar, birkaç temel vardır türleri olan TCP / IP, UDP, FTP, ICMP, DNS, HTTP , vb Uzun bir süre boyunca devam edebilir. hepsi farklı nelerdir?

Fark sadece hedef seviyeleri yatıyor. Örneğin, (bükülü veya fiber kullanarak bağlantıları oluşturma) fiziksel seviyesi vardır, ARP-oturma aygıt sürücüleri, ağ tabakası (standart IP ve ICMP protokolü) de dahil olmak üzere, taşıma katmanı (TCP ve UDP), ve aynı zamanda içeren, uygulandıktan vb HTTP protokolü, FTP, DNS, NFS gibi

İşte, bu arada, kesinlikle ISO / OSI sistem tarafından standardize tüm protokolleri (İnternet testine tabi olduğunu bile olanlar), böylece onlar farklı platformlarda kullanıldığında unutulmamalıdır hatta işletim sistemleri ve çoklu satıcı farklı olması durumunda asla bir başarısızlık, bağlantı kurmak için kullanılır. Şu anda kesinlikle İşletim Sistemi bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar veya vb yönlendiriciler, ağ kartları, modemler, gibi herhangi bir ağ bileşenlerinin yüklü ne önemli olmadığını anlamak zor değil bağlantı kurmak için tasarlanmıştır.

Internet Protokolü IP (TCP / IP)

Günümüzde en yaygın protokol TCP / IP olarak anılacaktır olduğunu. Aslında, bu sistem, bir temel yapılandırma (İP) ve gönderilen veri paketleri içermediğinden, çalışamaz ilk değil üst (TCP), oluşmaktadır.

Sami TCP-Paktları sadece IP bazında bir istek olarak gönderilir. Bu nedenle, durum bilgisi kendilerini paketler transfer tabanı için depolama sağlayacak temel üç protokol parametrelerine eklemek gerekli hale geldi. Hem de veri gönderme ve alma yeniden gönderme herhangi bir veri ya da eğer, talep gönderilir, ya da değil, bu şekilde adlandırılan mekanik teyit tanımlayıcısını önceliği ve sıra send belirlemek ve almak için bir veri sekansı numarasının her bir bayt tahsis segmentler sağlama taşımak için gerekli olan Onlar kabul edilmiştir.

İşte tür protokollerin koleksiyonu sadece IP tabanlı protokol olduğu gerçeğine de dikkat etmek gerekir. veri iletimi ve alımı tamamlandıktan sonra Ama önce, bağlantı kurulumu aşamasında, daha sonra bir iletim modu ve sonunda bir bağlantı mola kurmak.

araçlarını yapılandırma ve test

Windows sistem yapılandırma Internet Protokolü çalışmıyor. Sadece menünün ilgili satır seçildiğinde ağ ayarlarını (veya AC adaptörü) kullanmak gerekir. Daha önce, bu Windows 7 beri, basit ve üzerinde, ayarlarda, iki kategori vardır: IPv4 ve IPv6 (nitelikler temerrüt diğer set hariç).

(Daha önce olduğu gibi) varsayılan ayar IPv4 için özel olarak yapılır. Fakat yeni IPv6 İnternet protokolü hala ve sahipsiz kalır.

Aslında, çek bile sistem tepsisi kullanarak ağ durumuna erişim yoluyla gerçekleştirilebilir. panelinde Simge sürekli LAN ve internet bağlantısı kullanılabilirliği hakkında kullanıcıya bildirir. Karmaşık bir şey yok.

Neyi tercih için?

Bazı amaçlar için olduğu belirtildiğinde üzerine inşa gereken bir protokol tercihi kullanımının bir konuda. Örneğin, FTP protokolleri belirli bir site veya veri iletim sistemini destekleyen kaynaklardan dosyaları indirmek için bilgi indirmek için, daha doğrusu gereklidir. İnterneti bu durumda kontrol etme belirtilen FTP-sunucuya gönderilen istekleri (yükleme ve boşaltma) kontrol programları kullanılarak gerçekleştirilebilir.

UDP protokol türü her zaman kullanılmaz. Çoğu zaman, bu ayarlar mobil makine kullanılmaktadır. berrak olduğu gibi sadece onlara yüklü sabit bilgisayar terminalleri ve işletim sistemleri Windows ilgiliydi çünkü Ama, biz, şimdi bu tür sistemler etkilenmez vardır.

Ancak protokol ayarlarının sorusu birbirine esasen aynı hatta farklı işletim sistemleri. Çeşitli Sadece uzman bileşenler ve sonra sadece adıyla, ancak yükleme ve protokol çeşit bazında yeni kurulan bağlantının ilkesinin daha da kullanılması hemen hemen aynıdır.

Üstelik, Windows, başlangıçta evrensel protokol olarak yani TCP / IP kullanmak için yola çıktı. Her şey otomatik olarak ayarlanır ya da hiç ayarlanmazsa ya. Ve biz henüz sadece bilgisayarlar ile sınırlı WAP protokolü, ilgili mobil iletişim standartları, kabul edilmez olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.