İnternet ağı

Kuantum internet - ne olduğunu, nasıl çalışıyor? Yararları. kuantum ağı

Avrupa ve Rus bilim adamları tarafından gerçekleştirilen Son çalışmalar kuantum ve klasik bilgilerin hareketi başarıyla hatları yayın aynı fiber optik veri sınırları içinde birlikte var olabilir göstermiştir. Bu temel parçacık, kuantum internetin paradokslardan temelinde ağa geleneksel internetten kademeli geçiş için gelecekte mümkün kılar.

Biz araştırma hızlandırmak

bilgisayar endüstrisinde darbeyi olgunlaşır. Pennsylvania Üniversitesi'nden fizikçiler, geleneksel silikon çiplerin dört yıl sonra kendi sınırına ulaşacağını söyledi. Geleneksel bilgisayarlar uzun bir süre yaşamak zorunda kalmamak için, mümkün değildir onları daha da azaltın.

Onların kökten yeni teknoloji, ile değiştirilecektir kuantum bilgisayarlar. Bunun yerine yongaları, elementer parçacıkları olacaktır. Bu sayede önemli ölçüde boyutunu azaltmak ve performansı artırmak için yapar. Iken bu prototipler daha hızlı yavaş bilgisayarlardan daha çalışmaz, ama bu sadece bir zaman meselesidir. Buna karşılık, çok büyük bir potansiyele kullanarak, daha hızlı bir temelde yeni kuantum internet uygulanmasındaki sorunları ve zorlukları çözmek mümkün olacak.

Kuantum İnternetin Gizemler

Nasıl bir kuantum internet yapar? Ne var ve onun özü nedir? fark kuantum mekaniği yasalarına dayalı olmasıdır. O değil tam olarak anlaşılamamıştır olayları tanımlamak için kullanılabilecek bir sıcak, sert alan olarak bilim adamları tarafından görüldü. Bunlardan biri fotoelektrik etkidir.

insanlığın hizmetinde kuantum fiziğinin Paradokslar

Şu anda, o açık: bizim yakın gelecekte kuantum internet fenomeni girecek içinde. Ne bizi getirebilir ya da nasıl olacak? Belki de geçmişte yarıiletken transistörlerin tanıtımı gibi başka bir yarış olacak.

Onun ilke süperpozisyon ve kuantum dolanması özelliğine dayanmaktadır. Bu özel bir spin vardır ve ikinci bir karşıt gösteriler ölçme. Bu daha tam bir anlaşılması için, demek ki görünmez bu "kafa" çift bağlı bilgi taşıyan her bir temel parçacık. Üstelik rol oynamaz aralarındaki mesafe, bilgiler anında aktarılır.

Bu anormal yasalar hız ve veri gizliliği için büyük fırsatlar vardır kullanma. herhangi okuma iz bırakır, ya da orijinal bilgileri yok: Bu şekilde gönderilen Önleme bilgiler mümkün değildir, görmezden geliniyor.

Daha hızlı düşünce daha Speed

Ölçüm verileri oranına son verilere ilişkin olarak, o zaman hayal gücümüzü çarptı. Bu aşıyor ışık hızını on bin kere. Ama, büyük olasılıkla, gelecekte, bilim adamları sinyal iletim hızı daha önce böyle bir kuantum internet tanımlanan çok daha yüksek olduğunu göreceksiniz. Ne anlama geliyor? Ne verebilirim? Belki uzay ve yeni keşifler de önceden tahmin edilemeyecek mesafeler sinyalizasyon.

fotonlar Yeni teknolojiler

kayıt ortamı Rus bilim adamlarının içinde foton teknoloji çevrilmesinde uygulama yapay yetiştirilen kristaller, yani elmas bulduk. Işık kristal geçtiğinde, bu sıvılaşan çıkıyor ve özelliği oluşturan girdaplar dalga damla başlar. Herhangi kanallara gönderilebilir. Genel olarak, bir sıvı gibi davranır. Özellikle, çok yavaş bir hızda dağıtılır ve hatta durdurmak edilebilir.

Bu bir taraftan çok ilginç olduğunu ve Kuantum internet fenomeni elde etmek de dahil olmak üzere, herhangi bir şey ışıkla işlemek ve yapılacak sağladığından çok önemlidir. Bu bilgiler aktarma ajanı olarak kullanmak için izin verir. Şimdi ana taşıyıcı elektrik yükü olduğunu. Ama bu kusurlu nesne. Bu nedenle, çevreye yayılan ve işlemci ve yonga seti bileşenleri ısıtan enerji kaybına elektrik yükü sonuçlarının herhangi bir hareketi veya hızlanma.

İnternet kendisi ürettiği enerjinin% 5'ten fazla için insanlığın civarında olmuştur. Bu nedenle, elektron ideal foton yedek enerji kaybının çok büyük miktarda azaltacaktır. Buna göre, internet kendisinin maliyeti düşecek.

Rusya'da Kuantum İnternet

Rusça kuantum internet eserler benzersizdir. Düşük fon ve engellerin her türlü rağmen, araştırmacılar deneyler yaptılar ve aslında lider konumda bu alanda yeterince elde etti. Sonuç olarak, bu eşsiz, üst düzey kurum oluşturmak başardı. Bu deneysel ve kuramsal grupları yanı sıra uygulamalı araştırma birleştirir. Bu enstitü kısmen çeşitli formlarda devlet tarafından kısmen "Gazprombank" de desteklenmektedir. Her durumda, bu hiçbir şey durdurmuyor, Rus bilim tarafından takip edilmesi gereken bir örnektir.

yeni toprakları fethetmek

Kuantum internetin gelişim şimdiki aşamada sadece kuantum şifreleme kullanan bir veri koruma teknolojisi çağrılabilir. bugün benzer ağlar yerine basit noktadan noktaya vardır. Bilim adamları kanalları ve şifreleme çeşitli yöntemler birleştirmek hangi temelinde, ortak çözümler yaratmaya çalışıyoruz.

Biz fikrin uygulanması izlerseniz, Rus araştırmacıların sonuçları daha anlamlı olacaktır. Bir örnek - Kurçatov Enstitüsü'nde geliştirilen bir tek foton yayıcı dedektörü,.

Kuantum internet gibi keşiflerin varlığı için, bilim adamları bugün telekomünikasyon ağları kuantum veriler için özel ekipman birleştirerek ve mevcut karmaşıklığını çözmek gerekir.

Ana konular anahtarlama ve sinyal güçlendirilmesinin kararında yalan. Eğer optik fiber için bir kuantum standardı temelinde bilgi gönderiyorsanız, bu rejeneratör içerisinden geçemez. Bu nedenle, bir elektrik sinyali halinde bu dönüşüme çözümlerden biridir ve daha sonra tekrar başlangıç konumuna getirin.

Bugün sınırı tromstam kilometre. gerekli olan bu mesafe, bir optik sinyal rejenerasyonu üretmek. Ayrıca bir prototip kuantum anahtarı gerekir. zahmetli sorunların varlığı toplam hacmi sadece on yıl içinde çözülebilir. Ancak, bilim adamları arasında "binmek" kuantum internet olasılığı hakkında tartışırlar. Ne getirebilir ve nasıl yardım etmek? Bugün orada tek bir cevabı, ancak tanıtan ve sıradan sakinlerine bu teknolojileri getirerek sorusu açıkça yaşamın ve güvenlik kalitesini artırmak.

Yeni bir çağ başlıyor

Çin bugün uydusunu kullanarak 1.200 km boyunca kuantum ağı göndermek için iddialı bir proje belirledi. Şu anda yüz kilometre maksimum mesafe ulaştı. Araştırmacılar ayrışma koşulları sinyal korumak için nasıl geliştirdik. Ancak bu duyum başka deyişle, yeni bir şifreleme sisteminde her yıl artmaktadır ışınlanma, ve kuantum kriptografi, ilgisi az var.

Bir kuantum kod kesmek mümkün değildir, daha doğrusu o kırılıyor bilgiler kaybolur. siber savaş çağında yaralanmazlık anlamına gelir. Kuantum kriptografi uzun güvenlik garantileri arayanlar tarafından gördü. Bir örnek olarak, birkaç yıl önce, İsviçre bankaları kuantum ağı aracılığıyla müşterileri hakkında veri alışverişi başladı. Şu anda onlar kilometre mesafeye birkaç on ile sınırlıdır. Aynı sistem Rus Kuantum Merkezini tanıtmak, hem de usta olarak uzay uydusu aracılığıyla kuantum sinyallerin iletimi hazırlanıyor.

tanıtım ve uygulama

Ve Rusya'da iki üniversite binalar arasında St. Petersburg şu anda ilk kuantum interneti başlattı. bilgi kuantum fizik kanunlarını kullanarak iletilir. Bu alanda artık akıllı şirketler ve hükümetler yatırım yapıyor. bilgi iletim teknolojisinin geleceği var olan birinin temelinde uygulanmaktadır. Fiber optik kablo, her zamanki bilgisayar, ancak yeni yönlendirici ve foton üreteci.

Yeni bir internet varlığı tek foton kaynağıdır lazer ile başlar. Onlar tarafından korunan bilgi aktarımı için iyi bir özelliği vardır. Bir tek foton bölünemez. anahtar okuma mümkün değildir şekilde oluşturulur. ortamda bir foton dönüştürmek için, sistem durumuna, nabız dalga titreşimlerinin faz değiştirir. Bugün, kuantum teknolojilerin gelişiminin seviyesi cep telefonları otuz yıl önce baktım yol karşılaştırılabilir, daha beş ila on yıl gerçekleşecek ve bir foton kuantaları bize güvenli bir internet bilgi verebilir.

Kazan'da Kuantum İnternet

Tataristan kuantum interneti başlattı yılında onun deneysel arsa Kazan'da yer almaktadır. Bu program gelişiminde önemli bir başarıdır kuantum iletişim Rusya'da. bilim adamlarına göre, korsan saldırılarına karşı tam bağışıklık.

Bugün, matematiksel algoritmalar şifreleme dayalı internet korunması, ancak bu bile en karmaşık kod kırık olabilir. daha güçlü bilgi işlem yetenekleri hacker, daha kolay ve daha hızlı hesaplamak için şifreleme algoritması.

makale teknolojisinde Açıklandığı ağ güvenliği yeni yapı haline gelecektir. Kazan'da Kuantum internet birbirlerinden 30-40 kilometre uzaklıkta dört nodlarında birleştirilecektir. İki nokta arasındaki ekipmanın maliyeti yüz bin yaklaşık dolardır. ikisinin bir mesafe ve yarım kilometre kuantum internet hızı 117KB / C gösterilen deneysel alan ağı. Bu sonuç, Avrupa çalışmalarda çok daha fazladır. Optik kanalda kuantum bitin bir şebeke iletim kaybı indeksi yirmi dB oldu. Bu hat bir yüz kilometre uzunluğuna eşittir. Projede "Tattelecom" telekomünikasyon ağ altyapısının eylem çizgisini dahil dikkati çekiyor.

ağ şehri bağlayacak

2017 yılında yeni teknolojiyi bir proje başlaması bekleniyor. Tataristan'da Kuantum İnternet farklı şehirlerde ofisleri bağlamak için izin verecektir. Bu kuantum Kazan Centre KNRTU-KAI ve lideri tarafından belirlenen başlıca görevlerinden biridir. Başarılarını izleyerek, şüphesiz o kadar olacağına inanmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.